Antyrakfest dla Moniki Vol. I

Clubbing
Antyrakfest dla Moniki Vol. I

Czwartek, 20 lutego 2020
godz: 20:00

WakeUp Olsztyn - Klub Muzyczny

Okopowa 4, Olsztyn

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Moja mama jest superbohaterką i niczego się nie boi. A przynajmniej tak było do tej pory. Bo teraz mama musi walczyć z chorobą. Ale by stawić czoła rakowi piersi potrzebuje pieniędzy na skuteczne leczenie, które w jej przypadku nie jest refundowane. I tylko z pomocą dobrych ludzi – z Twoją pomocą – może wygrać walkę z rakiem i żyć.

Żeby zwiększyć szansę na wyleczenie, Monika potrzebuje tzw. Podwójnej blokady (jest to podłączanie dwóch leków transtuzumabu i pertuzumabu. Niestety leczenie pertuzumabem nie jest w przypadku Moniki refundowane, bo nie ma przerzutów do węzłów chłonnych… jeszcze. Koszt terapii tym lekiem to 90 tysięcy złotych.

Antyrakfest to inicjatywa mająca na celu pomoc w zebraniu pieniędzy na leczenie Moniki. Podczas pierwszej edycji będzie można zobaczyć i posłuchać trzech olsztyńskich rockowo-metalowych załóg: Defying, Frontal Cortex i Clayseny.

Defying to post-progmetal z Olsztyna, istniejący od 2008 roku. Po kilku materiałach demo zadebiutowali w 2014 albumem koncepcyjnym „Nexus Artificial”, którego tematyka oscylowała wokół genezy człowieka, zadając jednocześnie pytanie: czy siła sprawcza, utożsamiana z boską, nie miała w rzeczywistości korzeni pozaziemskich?.

Po dwóch latach od debiutu Defying weszli do studia, gdzie zarejestrowali ponad 30 minut nowego materiału, składającego się na EP „The Splinter of Light We Misread”. Na krążku, ponownie wydanym własnym sumptem, znalazły się cztery utwory, w tym cover „New Dawn Fades” kultowych brytyjskich post-punkowców Joy Division.

Aktualnie muzycy pracują nad drugim pełnoprawnym albumem.

http://defyingband.pl
https://www.facebook.com/defyingpoland/
http://defying.bandcamp.com

W 2015 roku przecięły się drogi Rafała, Bartosza, Grzegorza i Łukasza, których wieloletnia wędrówka zaprowadziła w jedno miejsce. Tym miejscem jest Frontal Cortex, czyli polski zespół wykonujący muzykę bardzo osobistą, nasiąkniętą głębokimi uczuciami i emocjami oraz zróżnicowanym klimatem. W twórczości grupy, słychać wspólny język, którym otwarcie komunikują się ze słuchaczami.

Poprzez dźwięki sugerują podróż w progresywno-rockowe krajobrazy malowane emocjonalnym pędzlem. W nich szorstkie płótno spaja ciepłe barwy oraz łagodne kształty, które zmieniają się i czasem potrafią ciąć jak ostrze. Słowa obnażają wrażliwość i chęć poznawania świata takim, jaki jest. Debiutancki album „Passage” ukazał się w 2018 roku.

http://frontalcortex.pl/
https://frontalcortex.bandcamp.com
https://www.youtube.com/channel/UCxhDFCVoTrhlt0qR5gKn7MQ

Clayseny to zespół, którego twórczość bardzo ciężko przyporządkować do konkretnego gatunku muzycznego. Sami muzycy nie próbują na sztywno określać ram w jakich ich dźwięki łączą się tworząc utwory cechujące się niskimi, matematycznymi gitarami z melodyjnym śpiewem. Kompozycje nasiąknięte są dużą dawką niepokoju oraz ciężarem pod którego naciskiem zdecydujesz się zasilić grono fanów zespołu. W 2019 roku ukazała się ich debiutancka płyta „Pure Heart”.

https://www.facebook.com/Clayseny/

Album Clayseny – Pure heart


https://www.youtube.com/channel/UCB-PtgAlGbF90KK6MlWArog

Całkowity dochód z koncertu (bilety+merch zespołów) zostanie przekazany na leczenie Moniki. Pomóc można również pod tym linkiem:

https://pomagam.pl/hg8ym3bf?fbclid=IwAR3A3IoSI7wzoZKDYVMNLg59Ioc5VsvLSO6bMy30AvU1Yur8w1STQJbC2ccSprawdź inne wydarzenia @ Olsztyn

Antyrakfest dla Moniki Vol. I Olsztyn

Olsztyn Green Festival 2020

Pt, 14 sierpnia 2020
godz: 15:00