Pierwszy Lubelski Salon Ambientu

Clubbing
Chill out

Niedziela, 19 marca 2017
godz: 19:00

Centrum Spotkania Kultur

Plac Teatralny 1, Lublin

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Up To Date Festival, Technosoul, Centrum Kultury w Lublinie oraz Szklarnia zapraszają na Pierwszy Lubelski Salon Ambientu.

Cykl wydarzeń o nazwie „Salon Ambientu” rozpoczął się w Białymstoku i wywodzi się z działań festiwalu Up To Date oraz wytwórni / kolektywu Technosoul. Dotychczas odbyło się 9 edycji w Białymstoku, 5 w Warszawie, 2 w Katowicach oraz 1 w Bydgoszczy. Organizując Salony Ambientu skupiamy się na promocji takich gatunków jak ambient, modern classical, IDM, a nawet noise.

Pierwszy Lebelski Salon Ambientu odbędzie się w podziemiach Centrum Kultury w Lublinie. Spotkajmy się w poszanowaniu dla muzyki i najlepszego sposobu na jej odbiór – ciszy. Dla optymalnych wrażeń zabierzcie ze sobą koc i / lub poduszki.

► Michał Wolski Live

Muzyk, dziennikarz, radiowiec. W swojej twórczości poszukuje równowagi między cielesnym i kontemplacyjnym aspektem muzyki. Wzbudzane przez niego brzmienia można określić jako coś między techno, deep techno a dub techno, z głębokim wpływem, choć nie zawsze wprost, szeroko rozumianego ambientu. Twórca wydawnictwa Minicromusic Rec. skupiającego się na muzyce techno, deep techno, dub techno itp. Związany z wydawnictwami Recognition Rec., Blank Slate Rec., Eerie Rec., Technosoul Rec., Silent Season Rec., International Day Off Rec., Lost in Ether Rec., Resopal Schallware.

Musician, journalist, radio host. In his works he is looking for a balance between the corporeal and the contemplative aspects of music. Sound induced by him can be described as something between techno, deep techno and dub techno, under a deep impact of broadly although not always explicitly understood ambient. Founder of Minicromusic Rec. Related to Recognition Rec., Blank Slate Rec., Eerie Rec., Technosoul Rec., Silent Season Rec., International Day Off Rec., Lost in Ether Rec., Resopal Schallware. Part of the Technosoul project – a collective and a record label, one of the most influential groups in Poland dedicated to techno music and culture. Part of the Mech duo focused on dub-techno-transformations. Co-founder of the Fűnfte Strasse project – cycles of radio broadcasts and cultural events dedicated to electronic music, especially techno, deep techno and dub techno. Curator of the Laboratorium series – cultural events dedicated to experimental electronic music. Wolski presented his music in countless venues in Poland and other countries (China, Netherlands, USA) and during the most important festivals in Poland, such as Unsound Festival, Up To Date Festival, Warsaw Music Week, Audioriver Festival, Warsaw Electronic Festival etc., in China (ChoP Festival) and in Netherlands (NoiZe Electro Festival). His live acts were also streamed by Boiler Room – todays most influential project dedicated to the electronic music culture and community. Till today Michał Wolski released 4 LP’s and many EP’s.

https://soundcloud.com/michalwolski
https://www.facebook.com/michalwolskimusic

► Dtekk

Dtekk to człowiek instytucja na polskiej scenie muzyki elektronicznej: DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury. Grać zaczął w 2000 roku, a od 2001 roku jest rezydentem białostockiego klubu Metro. Jego sety, wyłącznie winylowe, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno, z drugiej – jest fanem electro, disco, italo i ambientu. Dtekk współtworzy kolektyw Technosoul od początku jego istnienia i jest jednym z autorów jego sukcesu: szeregu imprez, na których zagrało wielu wybitnych artystów z całego świata oraz poszerzenia działalności kolektywu o wytwórnię. Najważniejszym osiągnięciem w działalności Dtekka wydaje się być Up To Date Festival, którego jest pomysłodawcą, organizatorem i strategiem, jak również dyrektorem programowym. Jakby tego było mało, to Dtekk stoi za wieloletnimi imprezami cyklicznymi takimi jak Ambient Park, Secret Location, Salon Ambientu i Kitsch’n’Electricity, które, zgodnie z najważniejszym dla niego założeniem, odbywają się przede wszystkim w Białymstoku i rozwijają tamtejszą scenę.
http://soundcloud.com/dtekk
http://www.mixcloud.com/dtekk1

► RUUR

RUUR to eklektyczna synteza ekspresji trzech różnych osobowości, z których każda wyraża się w odrębnym języku przyjmującym nieprzewidywalne formy podczas występów na żywo. Karol Chinaski, Jan Michalec, Karol Grabiec – ta trójka luminarzy przyjęła paradygmat jednej historii. Swoje osobiste, odmienne podejścia do tworzenia muzyki oddaje przedefiniowaniu zarówno przed i jak po każdym ze swoich występów. Jednym z celów projektu uczyniono odkrycie możliwości kryjących się w muzycznej elektronice, w jej przestrzennej, entropicznej odmianie scalonej z dronowymi, transowymi pulsacjami, improwizacją plastycznej trąbki w tle rozedrganych często wyłamujących się poza ramy korespondencji obrazów.

https://www.facebook.com/ruur.live
https://ruur.bandcamp.com/

Silence Please! We respect the other and the music, that is why maintain silence during concerts.
______________________________________________________
Start: 19:00
Bilety 15 PLN

Bilety dostępne w dniu wydarzenia na bramce oraz na stronie Biletomat.pl – bilety online

https://www.biletomat.pl/imprezy/pierwszy-lubelski-salon-ambientu-4995/

______________________________________________________
Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12
20-007 Lublin

Zapraszamy.Sprawdź inne wydarzenia @ Lublin

Pierwszy Lubelski Salon Ambientu Lublin

Julia Marcell / Lublin / Klub 30

Sb, 07 marca 2020
godz: 20:00

Pierwszy Lubelski Salon Ambientu Lublin

Coals / 27.03 / Lublin

Pt, 27 marca 2020
godz: 20:00