Optimal pres. SOLOMUN!

Clubbing

Sobota, 22 maja 2010
godz: 22:00

Soundbar

Aleje Racławickie 2A, Lublin

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

„Tak jak miało być, tak było … big joł dla Solomuna (…)!!!”

„Solomun rewelacja!  Świetna biba, ole!”

„Mega biba! W pas się kłaniam przed Solomunem. Świetny dj, co wiedziałem już wcześniej słuchając jego setów, a ten tylko utwierdził mnie w tym przekonaniu.”

To tylko część entuzjastycznych opinii po poznańskim występie Solomuna w 2008 roku.

 

Minęły 2 lata. Czas więc nawiązać do tamtego wydarzenia! W tym wypadku podwójnie, bo w dwóch miastach – Poznaniu i Lublinie.

Po marcowej edycji Optimal z udziałem Robarta Babicza, czas na kolejne mocne uderzenie!

Solomun to z pochodzenia Bośniak, jednak dorastał w Hamburgu, gdzie obecnie mieszka. Jest mistrzem w budowania klimatu w setach, co również słychać w jego produkcjach.

 

Swoje muzyczne pasje skoncentrował na własnym labelu – Diynamic Music. Już pierwsza EP’ka przyniosła duży rozgłos Solomun’owi i zwróciła uwagę takich artystów jak: Laurent Garnier, Tiger Stripes, Gabriel Ananda, DJ T., Tobi Neumann, Martin Landsky, Jennifer Cardini, Ben Watt, Anja Schneider, Tiefschwarz.
Solomun wydawał już dla tak cenionych oficyn jak Sonar Kollektiv, Liebe * Detail, Four: Twenty, Kompost i Dessous. Jego utwory są wykorzystywane w kompilacjach wydawanych przez największe wytwórnie i najsławniejszych dj’ów – m.in. na Headliners, którą nagrywał D. Ramirez dla kultowej Azuli Records