SZORSTKIE / IN STATU NASCENDI – koncert

Koncerty
SZORSTKIE / IN STATU NASCENDI – koncert

Czwartek, 22 września 2022
godz: 20:00

Konkret

Więckowskiego 36, Łódź

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

In statu nascendi – zespół z Łodzi, w skład którego weszli: Paweł Sokołowski – gitara elektryczna, preparacje, nastawianie radia. Jarosław Zaręba – wokal, śpiew, słowa. Słowa kluczowe: psychodelia, free jazz, eksperyment, wielka inwokacja, prymityw.
***
„To muzyka, której nie słucha się do jajecznicy z dziewczyną o 11 rano. To muzyka trawiąca. To muzyka na sowie życie, gdy jesteś sam w domu i szukasz samego siebie przy sztaludze a w tle pali się kadzidło o zapachu opium. Każdy pies już po wieczornym spacerze, a jeśli nadal mieszkasz z matką to lepiej użyj dobrych słuchawek bo może uznać, że synku zbłądziłeś.”
Zespół szorstkie narodził się w trudnych czasach pandemii w 2020 roku. W jego skład wchodzą: Robert Kafel (Lewe Łokcie), Kamil Klama (Beukot), Michał Klama (Pleń, Pi). Materiał na debiutancką płytę nagrany został w studiu „Trzaski”, między Częstochową a lasem. W oparach dymu i przy akompaniamencie szczekających psów.
Swoją aktywność koncertową zaczęli od występu w ramach Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” gdzie nawiązali do wydanego w 1975 roku albumu Lou Reeda „Metal Machine Music” a także jako gość podczas trasy legendarnej Ścianki. Latem 2021 r. zostali laureatem cyklu „Kapitał Start Up!” społecznościowego Radia Kapitał. Rok 2022 rozpoczęli minitrasą z zespołem Pleń podczas której uzupełnili line-up kultowego “Music Is The Weapon Fest” w Gdyni.
Debiutancki album grupy ukazał się 9 września dzięki wydawnictwu Gusstaff Records.
„Dzicze bagno”
youtube.com/watch?v=SbEn5sLVeZU
“Podszyt”
youtube.com/watch?v=Ft7PCBHgspo
Bandcamp:
gusstaffrecords.bandcamp.com/album/szorstkie
Szorstkie to:
Robert Kafel – gitara elektryczna
Kamil Klama – gitara elektryczna, elektronika
Michał Klama – perkusja
wstęp: 20 zł
start: 20.ooSprawdź inne wydarzenia @ Łódź

SZORSTKIE / IN STATU NASCENDI – koncert Łódź

Czarny Wosk showcase @ P29 Łódź

Pt, 07 października 2022
godz: 23:00

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →