Petar Dundov (Music Man Records)

Koncerty
Petar Dundov (Music Man Records)

Piątek, 22 listopada 2019
godz: 22:00

Konkret

Więckowskiego 36, Łódź

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Dla Dundova „techno to muzyka, która pobudza ruch. Jest to muzyka taneczna, wystarczająco mocna, aby przenieść emocje na parkiet i wystarczająco abstrakcyjna, aby być wzorcem”. I rzeczywiście, jego zapierające dech w piersiach produkcje ucieleśniają ten etos, pełniąc funkcję która sprawia, że ​​twoje ciało pulsuje spontanicznie, jednocześnie rzucając wyzwanie mózgowi złożonymi melodiami i powolnymi, hipnotycznymi muzycznymi progresjami. To alternatywa dla każdego, kto uważa, że ​​techno dotyczy bezsensownej, nudnej pętli.

Chociaż może słowo „techno” nie mówi wystarczająco dużo na temat jego stylu, jest prawdopodobnie najbliższe zasad których przestrzega jego muzyka – i chętnie poszerza horyzonty tego, co ludzie znają i oczekują od tego gatunku. Ale to poczucie, że jego utwory są żywe, wiecznie ewoluują, rozwijają się i zwiększają intensywność, nadaje jego muzyce wyjątkowe brzmienie i sprawiły że jego twórczość przeniknęła do niezliczonych obszarów globalnej sceny muzyki elektronicznej. W ciągu ostatnich dwóch lat jego oszałamiający singiel “Oasis” (grany przez wszystkich od Dubfire’a, Sashy, Bena Klocka, Prins Thomasa i Timo Maasa) podbił scenę mimo zawiłych i ciągle zmieniających się melodii, dzięki temu John Digweed wciągnął go we współpracę i tak Dundov remiksuje “Reflections” Alana Fitzpatricka, a Gregor Tresher zyskuje głęboki i hipnotyzujący remiks utworu „The Life Wire”.

Jego muzyka pokazuje, że jest producentem, który ma na głowie coś więcej niż bezmyślne, funkcjonalne i bezsensowne monotonie. W jego produkcjach tkwi filozofia, która tchnie w nich ducha życia i dynamizmu: „Moim ostatecznym celem jako producenta i muzyka jest połączenie świata inspiracji i świata fizycznego do tego stopnia, że ​​słuchacz nie byłby w stanie ich rozróżnić. Muzyka ma tę wyjątkową właściwość przekazywania głębokich emocji, które są nieodłącznie związane z każdym z nas. Po prostu zapomnieliśmy, jak z nich korzystać, a moje poszukiwania to próba ożywienia emocji, w których wszyscy rezonujemy jako jedno. ”

Urodzony w Zagrzebiu we wczesnych latach siedemdziesiątych, jego kariera w muzyce tanecznej sięga prawie 20 lat wstecz, ale dopiero w nowym tysiącleciu używa własnego nazwiska do swoich produkcji. Z biegiem lat zaszczycił wiele prestiżowych i znanych instytucji techno na świecie – w tym festiwale I Love Techno, EXIT, Awakenings and Wire oraz nowoczesne kluby takie jak Berghain, Matter (RIP), Womb, Air, Fuse i kosmos. Do swoich osiągnięć zalicza długoletni związek z legendarną belgijską wytwórnią Music Man, która wydawała wszystkich znaczących artystów, od Jeffa Millsa (dla którego wytwórni Tomorrow stworzył mini-LP “Sculptures”), przez Green Velvet po Roberta Hooda. Jego debiutancki albumu „Escapements” ukazał się w tej wytwórni w 2008 roku.

Petar Dundov tworzy inteligentną muzykę elektroniczną, która przekracza granice, porusza stopami i kręci umysłami. Jest bez wątpienia jednym z najbardziej inspirujących, oryginalnych i odważnych producentów elektroniki, a wśród jego fanów są Sven Väth, Francois K, Laurent Garnier, Adam Beyer, Josh Wink, Guy J, Glimpse, Hernan Cattaneo, Brendan Moeller i Danny Tenaglia, więc trudno byłoby się z tym nie zgodzić.Sprawdź inne wydarzenia @ Łódź

Petar Dundov (Music Man Records) Łódź

Revive x Overdose – Hadone

Pt, 13 grudnia 2019
godz: 23:00

od 30 PLN
Petar Dundov (Music Man Records) Łódź

Sinusoyda presents: Symplex

Sb, 14 grudnia 2019
godz: 21:01

Petar Dundov (Music Man Records) Łódź

KARAŚ/ROGUCKI – Łódź

Cz, 02 kwietnia 2020
godz: 19:00

od od 60 PLN