Ministry Of Sound

Clubbing

Piątek, 11 września 2009
godz: 20:00

Toya Studios

ul. Łąkowa 29, Łódź

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Gadżety Ministry of Sound: dla pierwszych 100 osób /płyty CD, koszulki,
znaczki, breloczki/

Info: www.sferum.pl

 

16 Bit Lolitas /Shinichi, Yoshitoshi, CR2, Bits&Pieces, Holandia/

Duet 16 Bit Lolitas tworzą Ariaan, dj, producent i pianista oraz Peter, multi-instrumentalista, autor utworów i producent. Połączyli siły w 2003 r. i odtąd występują razem.

Zgodnie z oczekiwaniami – nie upłynęło dużo czasu aby ich muzyka stała się popularna a fani z niecierpliwością zabiegali o ich utwory, pomogły w tym remiksy Sander Kleinenberg „My Lexicon” a następnie na arenie międzynarodowej wsparcie wytwórni Shinichi, Yoshitoshi oraz CR2.

Pod względem muzycznym są jak oszlifowany kamień pomiędzy BACK IN THE DAY BACKROOM House z jego ciepłą ale niespokojną (poszarpaną) linia basową a nowym BIG ROOM brzmieniem co daje tłumowi tak pożądane uczucie mrowienia.

Sety DJ Ariaana składają się wyłącznie z jego własnych produkcji, wyróżnia się tym od reszty światowych dj-ów pod względem samodzielnego wypełniania własnymi dźwiękami jego setów.

Obecnie 16 BIT LOLITAS prowadzą z powodzeniem własną wytwórnię płytową, „Bits & Pieces”, utworzoną w celu wydawania i promocji własnych utworów jak i nowych artystów, których spotkają w czasie swych długich tras dj-skich.

WWW.myspace.com/16bitlolitas

Daniel Bell / Logistic, Tresor Records, Accelerate, Niemcy/ –

Urodzony w Sacramento w Kalifornii w 1967r.
Daniel odnosi pierwszy sukces wydając singiel12’ przy współpracy z wytwórnią +8 , podczas pobytu w pobliżu Toronto w Kanadzie w 1990r.
Krążek „Technachy” wyprodukowany wspólnie przez Richie Hawtinem i John Aquaviva,  zachęcił go do przeprowadzki do Detroit.
Po okresie intensywnych tras i nagrywania płyt w latach 1991 i 1992, włączając 38 dniową amerykańską trasę otwierającą występy Moby’ego i The Prodigy, Daniel opuścił +8 i w 1992 r. założył własną firmę, Accelerate Communications.

Praca w Accelerate zmieniła Daniel brzmienie z Detroit techno sound na bardziej funky-groove. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i pomógł wprowadzić nowy minimalizm estetyczny do muzyki house i techno.
Po przygniatającym sukcesie singla „Losing control”, Daniel stworzył Seventh City Distribution.
Przez kolejne kilka lat pracował pomagając mniejszej wytwórni Midwest  uzyskać dostęp do zagranicznych rynków. Wspierał finansowo powstawanie kilku wytwórni, włączając Anthony Shakir’s Frictional oraz Dopplereffekt’s Dataphysix.
Ponadto stworzył trzy nowe wytwórnie – 7th City, wydającą muzykę techno,  Elevate, na czele z house producentem Theo Parrish-em oraz Harmonie Park z Rich Wade).

W 2000 r. wydał swój pierwszy mix dla Tresor Records „The Button Down Mind of Daniel Bell” poczym przeniósł się do Berlina.
W Berlinie wydaje remiksy dla artystów: John Tejada, Pantytec, Akufen oraz Anthony Shakir.
W lutym 2003 r. wydał drugi mix „The Button Down Mind Strikes Back” dla paryskiej wytwórni Logistic.
Równocześnie wraz z działalnością producencką, Daniel miał ściśle zapełniony rozkład występując jako DJ przez ostatnie 8 lat na całym świecie.

WWW.daniel-bell.com, WWW.myspace.com/xdanielbellx

DAVID SENSE
/Ministry Of Sound, Toolroom Recs, Trumped Recs, Norwegia/

DAVID SENSE – utalentowany Dj i producent z Norwegi, który swoimi utworami zwrócił na siebie uwagę wielu ludzi na całym świecie.

Jego kompozycje wydawane były przez tak znane marki jak: Ministry Of Sound, Toolroom Records, Presslab czy Noir Music.

Jego prace wielokrotnie trafiały również na różne kompilacje mixowane przez pierwszoligowych DJs na świecie.

David obecnie prowadzi swój własny label – Wooferfood Records, gdzie wydaje zarówno swoje utowry jak i uznanych młodych kompozytorów.

Dzięki unikalnemu stylowi potrafi rozgrzać każdy parkiet, tym razem w Łodzi.

www.myspace.com/davidsense

Mini Cool Boyz /M_nus, Amazing, Sci+Tec, Globox, Włochy/ –

Duet „Mini Cool Boyz” tworzą Mike i Raphael, obaj urodzeni w 1984 roku w Mediolanie.
Muzykę elektroniczną odkrywają w 2000 r.

Rozpoczynali grając we włoskich klubach i uczestnicząc w najważniejszych europejskich festiwalach takich jak „I Love Techno” w Belgii i „Timewarp” w Niemczech.
Twórczość Mike i Raphael oscyluje wokół muzyki minimal techno oraz detroit i tech-house.

Mike i Raphael,  tworzą swoje sety używając zarówno powszechnie znanego sprzętu dj-skiego a także w celu uzyskania nowoczesnych brzmień –  stołów mikserskich, FX technology  i Traktor Scratch – tworząc w ten sposób idealny mix pomiędzy klasycznym setem DJ-skim a komputerowym Liveset.

Mike i Raphael grają sety back2back mieszając acid sounds i minimal grooves.

Ich kariera nabrała tempa, gdy ich pierwsze produkcje spotkały się z uznaniem Richie Hawtina i wydaniem na labetu M_nus co zaowocowało natychmiastową reakcją włoskich i międzynarodowych DJ-ów.

Obecnie ich produkcje są prezentowane i doceniane przez najlepszych artystów Techno/Minimal.

www.myspace.com/minicoolboyz

Richard Murray /Ministry of Sound, Cr2, Housexy, Gung Ho, UK/ –

Richard Murray to najlepszy wypełniacz parkietów na trasach Ministry of Sound w całej Wielkiej Brytanii, od Londynu po Leeds, od Manchester do Minehead, od Blackpool do Bognor.

W 2006 r. debiutuje utworem „White Isle”, który wraz z promocją kompilacji Housexy staje się hitem granym w najlepszych klubach Ibizy od Es Paradis na Space i Pacha kończąc.

Jest odpowiedzialny za światową promocję kompilacji Housexy, występując w Cape Town / Durban (RPA), Monachium (Niemcy), Manila (Filipiny), Manama (Bahrajn), Dubaj (ZEA), oraz Amsterdamie (Holandia).

Richard Murray to dj i producent z ponad 17 letnim doświadczeniem, zajmuje się kompilacją i opracowaniem albumów Housexy, których Ministry of Sound wydało już 12 edycji.

Richard charakteryzuje się świetnym kontaktem z publicznością czego dopełnieniem są jego electro-house-owe sety.
 
WWW.myspace.com/djrichardmurray

 Sprawdź inne wydarzenia @ Łódź

Ministry Of Sound Łódź

Soundedit’19 – Moskwa, Blitzkrieg

Cz, 24 października 2019
godz: 20:00

Ministry Of Sound Łódź

Soundedit’19 karnet 24-27.10.2019

Cz, 24 października 2019
godz: 19:00

od 111 PLN
Ministry Of Sound Łódź

Soundedit’19 karnet 24-27.10.2019

Cz, 24 października 2019
godz: 19:00

od 111 PLN
Ministry Of Sound Łódź

Soundedit ’19 – Nitzer Ebb

Pt, 25 października 2019
godz: 20:00

od 111 PLN
Ministry Of Sound Łódź

CARLA ROCA x MILO RAAD

Pt, 25 października 2019
godz: 22:00

Ministry Of Sound Łódź

Soundedit ’19 – Nitzer Ebb

Pt, 25 października 2019
godz: 20:00

od 111 PLN