Kevin Gorman

Clubbing

Piątek, 05 czerwca 2009
godz: 22:00

Oiom

Plac Komuny Paryskiej 6, Łódź

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Pierwsze kroki stawiał jako peformer, prezentujac swoje sety na falach Radio 1, wypelnione motorycznym groovem oraz surowym, bardzo emocjonalnym brzmieniem Chicago, Detroit czy Nowego Jorku. Później gościł w programie poświęconym najciekawszym zjawiskom we współczesnej  muzyce.

Wydany kilka lat temu debiutancki album ‚Chemistry Lock’ na cenionej International Deejay Gigolos legendarnego już DJ’a Hell’a przyniósł mu spore zainteresowanie światka techno dając możliwość skompletowania singli dla takich tuz techno jak Alex Under (CMYK) czy Tadeo (Net28). Jego epka również otwiera katalog portugalskiego Plot Records.

Poza występami gościnnymi u swoich przyjaciół z półwyspu iberyjskiego Kevin zajmuje sie produkcjami dla własnej wytwórni Mikrowave. Wytwórni nie bylejakiej bo kryjącej w sobie od niedawna niezwykły koncept ‚Elements’ umozliwiajacy w zasadzie wszystkim chetnym re-aranżowanie, remixowanie oraz wszelkiego rodzaju manipulacje materiałem źródłowym. Co więcej, krążą plotki, że techno guardian
‚Riche Hawtin’ rozważa moźliwość uruchomienia podobnego planu w swoim Minus.

Na Mikrowave obok produkcji Gormana ukazały się również utwory artystów takich jak: Agaric, Marc Ashken, Mark Broom czy Phil Kieran.

Podstawowym arsenałem Kevina w występach na żywo jest komputer i kontroler MIDI dwa urządzenia pozwalające mu na improwizację i eksperymentowanie z własną muzyką co powoduje, że kazdy jego set jest jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. Co docenić mogli już bywalcy takich klubów jak Watergate, Berghain (Berlin), Fabric (Londyn) Rex Club (Paryż).

Oprócz produkowania muzyki prał się różnymi zajęciami związanymi z przemysłem muzycznym. Zajmował się między innymi promocją, grafiką, fotografią jest też wykładowcą w Manchester MIDI School. Przekonajmy się więc jak smakuje Robert Hood na Sushi jak jeden z recenzentów określił brzmienie dj’a i
producenta rodem z Chester.Sprawdź inne wydarzenia @ Łódź

Kevin Gorman Łódź

Labirynt Festiwal

Sb, 19 października 2019
godz: 21:00

Kevin Gorman Łódź

Bitamina / 20.10 / Łódź, Wytwórnia

Nd, 20 października 2019
godz: 18:00

Kevin Gorman Łódź

Bitamina / 20.10 / Łódź, Wytwórnia

Nd, 20 października 2019
godz: 19:00

od 50 PLN
Kevin Gorman Łódź

Soundedit’19 karnet 24-27.10.2019

Cz, 24 października 2019
godz: 19:00

od 111 PLN
Kevin Gorman Łódź

Soundedit’19 – Moskwa, Blitzkrieg

Cz, 24 października 2019
godz: 20:00