Countdown with Untold & Redinho – detroitZDRoJ & Unsound

Clubbing
Dubstep Electronic Techno

Sobota, 02 października 2010
godz: 22:00

Pauza

Stolarska 5/3, Kraków

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

UNSOUND, PAUZA I detroitZDRóJ PREZENTUJĄ: UNTOLD, SBTRKT i REDINHO! POCZĄTEK PAŹDZIERNIKA Z FESTIWALEM UNSOUND
Wespół z krakowskim klubem Pauza i stołeczną organizacją detroitZDRóJ przygotowaliśmy dla Was dwie imprezy-zwiastuny tegorocznej odsłony festiwalu, na które zapraszamy do Warszawy i Krakowa na początku października.

1.10.2010 w warszawskim klubie 1500m2 zagrają SBTRKT i Redhino Przed nimi na scenie pojawią się bshosa, Dr Dip i The Phantom. 2.10.2010 w krakowskim Klubie Pauza zamiast SBTRKT wystąpi Untold, a potowarzyszą mu Redhino, bshosa i Zeppy Zep.

Jedna z najgorętszych postaci brytyjskiej sceny bass’owej –  SBTRKT to anonimowy producent z Londynu, występuje w plemiennej masce, za którą kryje swą prawdziwą twarz. Na jego dorobek artystyczny składają się remiksy utworów m.in.Basement Jaxx, Gorillaz, Modeselektora i Franza Ferdinanda, lecz największej sławy przysporzyła mu własna EP-ka zatytułowana 2020, na której SBTRKT zaprezentował aliaż deep house’u, funky techno, brokenbeatu i UK funky. Jego warszawski występ będzie polskim debiutem.

Zeszłoroczny występów Untolda był jednym z najlepszych debiutów festiwalu, a jego DJ-ski kunszt potwierdził występ podczas wieczoru Bass Mutations na  Unsound Festival New York. Udało nam się namówić Dave’a, żeby zagrał w Krakowie podczas imprezy zapowiadającej tegoroczną odsłonę festiwalu. Na łamach internetowego portalu Resident Advisor ukazał się taki komentarz: „Jeśli do tej pory nie znaleźliście się w gronie czcicieli muzyki Untolda , to najprawdopodobniej nie interesujecie się tym, co dzieje się na scenie bass’owej.”  Ci, którzy 2 października wybiorą się do Pauzy, będą mogli  poddać się mirażom jego muzyki. (Dla tych, którzy chcą na własne uszy przekonać się jak brzmi zeszłoroczny set Untolda – link do podcastu poniżej.)

Protegowany takich postaci  jak Anthony Shakir, Hudson czy redaktorów pierwszego kanału radia BBC Redinho zadebiutował EP-ką wydaną nakładem wytwórni  Numbers. Album, zatytułowany Bare Blips zawiera osiem utworów będących przedziwnym aliażem wszelkich odcieni elektroniki; jeden z krytyków stwierdził, że krążek brzmi jak „Commodore 64 wrzucony do bębna wirowej suszarki marki survival-horror-dubstep” – ten, i inne opisy świadczą o tym, że warto śledzić poczynania Redinho. Jego występ to kolejny debiut live, który dla Was przygotowaliśmy.

Te dwa wydarzenia będą swego rodzaju zapowiedzią wszystkiego, co czeka Was podczas tegorocznej odsłony Unsoundu, a czeka Was naprawdę dużo: podczas czterych klubowych nocy wystąpią m.in.: Shackleton, Mount Kimbie, Kyle Hall, James Blake, Lindstrom, Oni Ayhun, Actress, Dorian Concept, Mike Huckaby, TRG + Falty DL, Terror Danjah, Petre Insperescu, Derek Plaslaiko, Badawi, Jackmaster i Deadboy.

LINKI
STRONA UNSOUND
www.unsound.pl

SBTRKT
Artykuł na RA – http://www.residentadvisor.net/feature.aspx?1203

UNTOLD
Podcast z występu na Unsound 2009 – http://soundcloud.com/unsound/up-07-untold-at-unsound-2009

REDINHO
Bare Blips EP sampler – http://soundcloud.com/nmbrs/redinho-bare-blips-ep-samplerSprawdź inne wydarzenia @ Kraków

Countdown with Untold & Redinho – detroitZDRoJ & Unsound Kraków

RAVE ALARM #82 World Wild Rave

Sb, 22 lutego 2020
godz: 23:00

Countdown with Untold & Redinho – detroitZDRoJ & Unsound Kraków

Orient Express x Prozak 2.0

Sb, 22 lutego 2020
godz: 21:30

Countdown with Untold & Redinho – detroitZDRoJ & Unsound Kraków

My Dub Is Jungle!

Sb, 22 lutego 2020
godz: 22:00