Teielte / Botanica / SLG / AV NOC 1 / Patchlab Festiwal

Clubbing
Electronic

Piątek, 14 października 2016
godz: 22:00

BarKa / Kraków

Podgórska 16, Kraków

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Piątkową długą noc Patchlab Festival zaczynamy o 20.00 w Muzeum Sztuki i Technologii Japońskiej Manggha, podczas której o unikalne wrażenia audiowizualne zadba m.in. nagradzany duet incite/, Elemaun z Teheranu i Thomasa Wagensommer z premierowym projekcie.
https://www.facebook.com/events/1068744003202494/

Kontynuujemy na Barce, gdzie iluminacją górnego i dolnego pokładu i zajmą się mistrzowie światła z wiedeńskiego kolektywu 4youreye oraz Ka:lu z Włoch.

Po(d)kładami muzycznie podzielą się:

Teielte [ live ]
https://soundcloud.com/teielte
Botanica [ live ]
https://soundcloud.com/thisisbotanica
SLG
https://soundcloud.com/slg

support:
HUGES / J.JACHER

Będzie to też inauguracja naszego nowego zadaszenia na chłodniejsze dni, które wyśmienicie podkreślą światła a wypełnią dźwięki.

Wszystko to w ramach 5. edycji międzynarodowego festiwalu sztuki cyfrowej Patchlab Festival > patchlab.pl

START 22.00
WSTĘP: 15PLN

4youreye [AT]
www.4youreye.at

Grupa 4youreye wykonująca audiowizualne performance’y na żywo, została założona na początku lat 90. w Wiedniu, w Austrii. Historia ich działalności to ponad 15 lat niezlicznonych performace`ów w Austrii, Europie i na całym świecie od Malezji przez Rosję, Japonię, Indie i Chiny. Duet przedstawia szybkie, ostre cięcia i niekonwencjonalne sekwencje ekranowe, które zdmuchują kurz ze starych obrazów. Ciągle zmieniające się kolaże obrazów wpisują się w muzykę i tak tworzą spójne doświadczenie dla publiczności. 4youreye pracują na żywo, tworząc efekty w czasie rzeczywistym, gdzie muzyka i wizualizacje tworzą razem połączone doświadczenie, w którym muzyka staje się wizualizacją. Wykorzystywane obrazy to grafika generowana komputerowo, próbki TV, a szczególnie świeżo nagrany materiał filmowy. Wynik to niewyobrażalna różnorodność pętli, błysków i transformacji, które przyciągają oczy publiczności swoją wizualną siłą.Historie postrzegane są jako nigdy niekończące się babilońskie archiwum złożone z obrazów, mediów, dźwięków i symboli, które mogą zgłębiać otwartą przestrzeń przyszłości.4youreye czerpią inspirację z abstrakcyjnych filmów lat dwudziestych, eksperymentalnych filmów lat 50-tych i 60-tych oraz koncertów rockowych z lat 70-tych, a także artystów sztuki wideo lat 80-tych. W latach 2008 i 2007 czołowy magazyn branżowy wydawany w Londynie, DJ-Mag, umieścił 4youreye wśród pięciu najlepszych VJ-ów w światowym rankingu.

Luca Cataldo [IT]
www.ka-lu.net/

Artysta audiowizualny i VJ, mieszka i pracuje we Włoszech. Występował we Włoszech, Holandii, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, na Łotwie. W latach 2007-2012 roku był oficjalnym Vj-em na włoskich Subculture Parties. Jest współwłaścicielem i menedżerem wytwórni Subculture Music wydającej muzykę elektroniczną razem z Maztekiem. Pracuje również w ramach kolektywu Antica Proietteria działającej we Włoszech, skupiającej się na wykorzystaniu projektowania światła w kontekstach site-specific oraz International Network for Culture and Arts.

patchlab.plSprawdź inne wydarzenia @ Kraków

Teielte / Botanica / SLG / AV NOC 1 / Patchlab Festiwal Kraków

Another One x Prozak 2.0

Nd, 20 października 2019
godz: 22:30

Teielte / Botanica / SLG / AV NOC 1 / Patchlab Festiwal Kraków

Swiernalis / Luneta Nocą / Kraków

Nd, 20 października 2019
godz: 20:00

Teielte / Botanica / SLG / AV NOC 1 / Patchlab Festiwal Kraków

Open Deck Contest x Prozak 2.0

Pn, 21 października 2019
godz: 22:30

Teielte / Botanica / SLG / AV NOC 1 / Patchlab Festiwal Kraków

GET LOST x where2B list

Wt, 22 października 2019
godz: 22:30

Teielte / Botanica / SLG / AV NOC 1 / Patchlab Festiwal Kraków

Realities Patchlab Digital Art Festival 2019

Cz, 24 października 2019
godz: 18:00