Summer Techno Vibes w/ Diabot, Isnt, Spectribe

Clubbing
Electronic Tech House Techno

Sobota, 12 sierpnia 2017
godz: 22:00

Szpitalna 1

Szpitalna 1, Kraków

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Kolejna odsłona naszego wakacyjnego cyklu Szpitalna 1 Summer Vibes, tym razem w odsłonie mroczniejszej. Spodziewajcie się mocnej dawki niczego innego jak dobrego techno. A od kogo? Od najlepszych.

DIABOT [Strikt]
ISNT [Behind The Stage / Oramics]
Spectribe [SLAP]

DIABOT
https://soundcloud.com/second-part-aka-diabot

Pochodzący z Krakowa DJ, od lat pasjonujący się muzyką klubową- ściślej związany z muzyką elektroniczną od przeszło dekady. Ma już za sobą niejedno osiągnięcie- grywał we wszystkich większych klubach w całej Polsce saportując znane postacie światowej sceny Techno (m.in. Oscar Mulero, Function, Staffan Linzatti, Len Faki, Phase, SNTS, UVB, Synthek, Makaton, Lag, Perc&Truss itd.)bywał w uwielbianych przez Chrisa Liebinga Kantach (jak sam podkreśla- ‘tam to się wszystko zaczęło’). Swego czasu obejmował także rezydenturę w krakowskiej Rdzy. Tak wyglądał pierwszy epizod jego muzycznej przygody zwieńczony krótką przerwą.
Reaktywacja działań związanych z djingiem, przyjęcie aliasu Diabot aka Second Part, kolekcjonowanie pokaźnych ilości płyt winylowych i coraz to bardziej wnikliwe lustrowanie sceny techno, sprawiły że jego horyzonty znacznie się poszerzyły, a styl gry zróżnicował się.
Diabot stał się współtwórcą audycji Strikt, skupionej na muzyce techno, która wybrzmiewa na falach Akademickiego Radio Luz na 91,6 fm co czwartek o 23.00. Nagrał dla Strikta pierwszy podcast i jest dostarczycielem cennych materiałów. Program prowadzą także jego bliscy znajomi – Paweł Janeda i Katarzyna Morawska. Obecnie pracują nad promowaniem muzyki za pomocą wytwórni muzycznej działającej pod tym samym szyldem. Muzyki, której „brzmienie oparte jest na mocnym, miarowym uderzeniu. Brzmienie, którego bazą jest rytm, który przecież dał początek muzyce w ogóle. Brzmienie pierwotne, transcendentne i ponadczasowe. Brzmienie powtarzalne, ale nie nudne.”
Jest uzależniony od regularnego kupowania winyli, uwielbia Bena Klocka i ma dar do wyłapywania lwiej części utworów, składających się na sety jego idoli. Teraz skupiony jest głównie na graniu techno, minimal, Detroit techno, Detroit house, Acid i innych hipnotyzujących, surowych i chwytliwych gatunków.

ISNT
https://soundcloud.com/isnt

Z wykształcenia kulturoznawczyni, zawodowo projektant graficzny płynnie łączy swoją pasję do muzyki i obrazu. W 2009 roku założyła projekt Behind The Stage skoncentrowany na eksperymentalnej i industrialnej stronie muzyki techno. Współzałożycielka kobiecego projektu Oramics. Od roku 2005 działa aktywnie na scenie jako dj i promotor. W 2016 roku zaczęła również pracować nad własnymi produkcjami. Jej wydawniczy debiut to utwór Ten Towers, który ukazał się na winylu wytwórni Unknown Timeline.
Sety i produkcje wychodzące spod jej palców to mieszanka ciemnych, psychodelicznych, często industrialnych dźwięków.

Spectribe
https://soundcloud.com/spectribe
https://mixcloud.com/spectribe

Od ponad dziesięciu lat VJ i reżyser multimediów. Występował na wszystkich festiwalach muzycznych w
Polsce, współpracując z takimi zespołami jak Skalpel, Miloopa, Oszibarack, Igor Boxx
Jako reżyser multimediów współtworzył spektakle między innymi Krystiana Lupy, Jana Klaty, Agaty Dudy-Gracz… Na Wrocławskiej Fontannie Multimedialnej, gdzie sprawuje stanowisko Dyrektora Artystycznego, współpracował z Brianem Eno.
Współtwórca efektów specjalnych nominowanego do Oskara filmu: “Królik po Berlińsku” w reż. Bartka Konopki.
Zafascynowany muzyką elektroniczną od lat. Założyciel grupy SLAP, pasjonat mocnego i dobrego brzmienia oraz
energiczny tancerz. Jego sety są stylowo niejednolite i mocno odzwierciedlają to co siedzi mu w głowie. Supportował występy takich gwiazd jak: DVS-1, Paula Temple, Function, Answer Code Request, Etapp Kyle,Headless Horseman, OPhase, IVVO, Deadbeat, Extrawelt, Hector Oaks, Fiedel, Norman Nodge, Dax J, Yan Cook…

Wstęp do 23:00 free, później 10 pln.

#makerynekgreatagain

plakatSprawdź inne wydarzenia @ Kraków

Summer Techno Vibes w/ Diabot, Isnt, Spectribe Kraków

Rave or not to Rave x Prozak 2.0

Pt, 28 lutego 2020
godz: 21:30