Skandal with Clodagh, Donnell Knox, Tomash Gee

Clubbing

Sobota, 04 grudnia 2010
godz: 20:00

Mish Mash

ul. Mostowa 2, Kraków

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

=======================================================================================================================================  
4 grudnia  w krakowskim Mish Mash’u odbędzie się przeniesiona z wiadomych przyczyn kwietniowa nieco odmieniona i doprawiona impreza z cyklu Skandal gdzie główną gwiazdą będzie potrafiąca rozkręcić każdą imprezkę irlandka Clodagh której specjalnie nikomu nie trzeba przedstawiać. Prócz niej zagrają dobrze znany wszystkim najlepszy polski producent hard techno Tomash Gee i Donnell Knox pochodzacy z Detroit włascieciel wytworni Sonic Minds Records +  zaprzyjazniony skład krajowych/lokalnych artystów m.in. urocza djka Kami Lee z Białegostoku grajaca hard techno czy tez świetny producent ze Stargardu Sczecińskiego Peter Fern. Impreza bedzie oscylować w klimatach: minimal-tech/tech-house/electro-techno/techno/hardgroove/hardtechno.
Czyli każdy smakosz dobrych dzwięków znajdzie coś dla siebie 🙂  – ZAPRASZAMY-
=======================================================================================================================================  

||  Skandal ||

— 04.12.2010 (sobota) —

Mish Mash klub – ul.Mostowa 2, Kraków

start: 20:00
entry: 15/20 zl

na 2 salach zagraja:

main stage:

Clodagh              (Kick The Drum / Techart // Londyn)
Tomash Gee       (Knee Deep / Methadon // Głogów)
Donnell Knox      (Sonic Minds // Detroit)
Kami Lee            (Liquidbeatz // Białystok)
Camila                (Komora Rec. // Wroclaw)
Peter Fern           (Dual Force Records // Stargard Szczecińśki)
Lukash Andego    (Dirty Stuff Records // Opole)
Hellboy               (Dark madness / Underhell rec. // Krakow)
Zjeck                  (Techno Invaders // Toruń)

2nd stage:

Masstive              (Bitter Sweet // Opole)
Silvershine          (Bitter Sweet // Nysa)
Setsey                (Liquidbeatz // Białystok)
Teddrox             (Liquidbeatz // Białystok)
Arthur Craig       (Turbulence Crew // Kraków)
Shemy Vee         (Komora Rec. // Sławków)
Djemba              (Komora Rec. // Ruda Śląska)
Pi                      (Arytmia // Krakow)
Oxide                (Turbulence Crew // Kraków)
Luka Daniello     (Solar Rec. // Kraków)
Piter Biter          (Opole)
Edwin               (Opole)

Clodagh

more info:

www.djclodagh.com
www.myspace.com/djclodagh

bio:

Ta Irlandka osiągnęła bardzo dużo biorąc pod uwagę to, że zaczęła grać w 2001 roku, jednocześnie promując jej własny cykl imprez, „Spiritualised”, w Londynie. Wygrała też liczne zawody organizowane dla Djów:
• Cyberdog Hard Trance Dj Competition(2001)
• Trevor Rockcliffe’s Stomp Techno Competition(2004)
• The Ascension Awards House National Dj Comp (2004)(w klubie WMF w Berlinie)
W 2003 roku dostała się do finałowej czwórki (spośród 300) 6 części ITV docu-series „The Joy Of Decks” (www.thejoyofdecks.tv). Zamysł przedsięwzięcia był taki, aby zmienić 4 początkujących, obiecujących Djów w profesjonalistów. Było czworo mentorów – Mr.C, Roni Size, Sister Bliss & Tom Middleton. Sister Bliss z Faithless wybrała Clodagh jako swoją podopieczną. Podczas show miała okazje stworzyć w studiu swój pierwszy kawałek tribal house pod tytułem „Oiche Mhaith” („Good Night”). Finał tego przedsięwzięcia odbył się w Nation (Liverpool) gdzie pokazała co potrafi przed tysięczną publicznością. Osiągnęła swoje cele: skreczowała, grała na 3 deckach, wrzucała sample z cdj + efx. To było dla niej fantastyczne doświadczenie i osiągnięcie, gdyż grała dopiero od dwóch lat! Miała również okazje zagrać w Bora Bora (Ibiza), Turnmills (Londyn) i Shindig (New Castle).

To właśnie wtedy Carl Cox zauważył jej ogromną energię i właściwe podejście do grania. Osobiście zaprosił Clodagh aby występowała przed nim jako suport podczas trasy po Francji w 2005 roku. Trasę rozpoczęła od występu 1 maja w jej rodzimej Irlandii, w klubie Redbox w Dublinie. Poprzedzało to 6 kolejnych występów we Francji. Granie dla prawie 4000 ludzi na niesamowitych imprezach „Carl Cox & Friends” w Paryżu i Strasburgu. Od rozkręcania tłumów miedzy Sashą a Carlem na „Inox 3 Electronic Music Festiwal” w Toulouse, do rozgrzewania gości przed występem Carla w znanym VIP-room’ie na Festiwalu Filmowym w Cannes. (info www.carlcox.com). Clodagh jest w stanie zagrać w każdej chwili na każdego rodzaju imprezie gdyż jej styl jest urozmaicony: od elektro poprzez funky tech house do pumping techno.

Dj’e którzy ją zainspirowali to: Valentino Kanzyani, James Zabiela, Jeff Amadeus, Chris& Aaron Liberator, DAVE the Drummer i oczywiście Carl Cox!

Clodagh grała m.in. z : Carl Cox, Tiesto, Sasha, Mr.C, Sister Bliss, Roni Size, Tom Middleton, Herman Cantanno, Trevor Rockcliffe, Dj Misjah, Ignition Technician, Misstress Barbara, Chris & Aaron Liberator, DAVE the Drummer, Stacey Pullen, Luke Slater, Anderson Nosie, Erol Alkan, Headman, Audio Bullys, Inigo Kennedy, Christian Smith, Ade Fenton, Christian Fischer, Tall Paul, Santon Warriors & Express 2.

Kami Lee

more info:

www.kamilee.pl

http://www.myspace.com/78027957

video:

http://www.youtube.com/results?search_query=kami+lee&aq=f

biografia:

Kami Lee – djane o niezwyklej charyzmie, która pokochała winylowe płyty do szaleństwa. Z muzyką jest związana jest od dzieciństwa, grała kilka lat na gitarze akustycznej i inspiruje ja wiele gatunków muzycznych. Jej różnorodna i dynamiczna muzyka zawsze sprawdza sie na klubowych parkietach. Miksuje wiele gatunków muzycznych, oscylując pomiędzy pompującymi elektronicznymi dźwiękami i energetyczna linia basu. Serce tej filigranowej postaci bije jednak w rytmie hard techno – niezwykle szybkiego, dynamicznego i ciężkiego gatunku. Od niedawna zajęła sie stawianiem pierwszych kroków w produkcji i zaczęła kolekcjonować własne bity.Zadebiutowała w 2004 roku w białostockim klubie Gwint, grając na tej samej imprezie, co wielka gwiazda detroit techno – Donell Knox oraz polskie gwiazdy – Echoplex & K1 Krizz. Kami Lee podjęła współprace z Setsey & OmegaRed djs, czego efektem było powstanie kolektywu muzycznego Liquidbeatz mającego na celu promowanie muzyki elektronicznej i kontrolowanie parkietu zza konsolety. W lipcu 2006 roku Kami Lee reprezentowała Polske na największym festiwalu muzyki elektronicznej na świecie – Love Parade @ Berlin 2006 – THE LOVE IS BACK z ponad milionowa publika. Grala na zwycięskiej platformie z najlepszymi djami z Polski, takimi jak Carla Roca, Angelo Mike czy Diana D’Rouze. W 2007 roku, na imprezie z cyklu Kne Deep World Tour, stanęła za tymi samymi gramofonami, co najbardziej ukochana gwiazda hard techno na świecie – Dj Rush.Miała okazje grac w całym kraju i za granica (m.in. Berlin, Bratysława, Koszyce) z czołówka polskiej i światowej sceny technicznej m.in. Dj Major Rush, Ben Sims, Remus, Bold, DAVE The Drummer, Chris Liberator, Leo Laker, Eric Sneo, Viper XXL, Mario Ranieri, Arcus P, Pet Duo, Felix Kroecher, Lucca, Tom Hades, Michael Burkat, Marco Carola, Michael Burian, Donell Knox, Hardy Hard, Oliver Koletzki, Tomcraft, Massimo i inni. Największe eventy artysty: Love Parade @ Berlin 2006, Kne Deep World Tour 2007, DoubleDecker @ Bratislava 2006, Stigma OAP @ Koszice 2006, Soundtropolis OAP @ PL 2006, Electrocity @ PL 2009.

Tomash Gee

more info:

http://www.myspace.com/tomashgee

releases:

http://www.discogs.com/artist/Tomash+Gee

video:

http://www.youtube.com/results?search_query=tomash+gee&search_type=&aq=f

Tomash Gee to wykonawca pochodzący z Głogowa. Jego zainteresowania muzyczne od wczesnych lat odbiegały od trendów.
Swoja zabawę z muzyka zaczął od podkładów hiphopowych które robił dla kolegów i znajomych.

Pod koniec lat 90 Tomek odkrył elektronikę i kawałki takich ludzi jak np. Aphex Twin. Tak sie zaczęła przygoda która poprowadziła go przez minimal, hardtechno oraz schranz. W latach 2002 i 2003 Tomek zaczął umieszczać swoje produkcje w internecie m.in na największym niemieckim forum hardtechno USB. W ten sposób dotarł do dużej ilości zainteresowanych i juz pod koniec 2003 roku wydal swój pierwszy kawałek na niemieckim labelu Combat Skill, którym byl remix kawałka Svena Wittekinda i Roberta Natusa.

Na początku roku 2004 założył pierwszy i jak na razie jedyny polski label hardtechno – Methadon, na którym współpracuje z takimi ludźmi jak Leo Laker, Arkus P., DJ Amok, Robert Natus czy Kay. D. Smith. Pozatym wydaje swoje kawalki na takich labelach jak Carnage,Toolterror, Compressed, Audio Assault Arms, FAK, Crowbar oraz wielu innych a jego płyty są grane m.in przez DJ Rush, Sven Wittekind, Boris S czy Paul Langley.

Jako jeden z niewielu Polakow zajmujących sie szeroko pojęta muzyka elektroniczna wystepuje za granica, dotychczas odwiedził już Belgie, Niemcy, Austrie, Hiszpanie, Wegry, Finlandie, Słowenie, ?otwę, Litwe i Ukrainę. Mimo ze nadal jest kojarzony ze schranzem w najnowszych produkcjach pokazuje że potrafi tworzyć takze w klimatach hard & groovy techno, natomiast w swoich liveactach stara sie laczyc wiele gatunków od minimalu do schranz.

Okazjonalnie występuje pod pseudonimem Microslave – prezentując live act`y utrzymane w klimacie minimalowym i electro.

Donnell Knox

more info:

www.myspace.com/donnelknox

releases:

http://www.discogs.com/artist/D-Knox

video:

http://www.youtube.com/results?search_query=donnel+knox&search_type=

sety :

http://soundcloud.com/donnellknox/d-knox-in-the-mix

Ten obecnie rezydujący w Warszawie Amerykanin jest prawdziwa legenda muzyki Detroit Techno.Nieodłączny członek sceny techno w Kalamazoo. Od poczatku swojej tworczosci jest blisko zwiazany z Jayem Denhamem, rozpoczal granie muzyki elektronicznej w wieku 16 lat, w czasach swojej mlodosci wystapil u boku najwiekszych swiatowych slaw muzyki elektronicznej z Chicago i Detroit. Pierwsza plyta jego autorstwa ukazuje sie w 1994 roku, dalsze produkcje ukazaly sie nakladem legendarnych juz Black Nation Records,Mechanism Industries Records czy tez wlasnego Sonic Mind Records. Wydaje takze pod pseudonimami Spirit Ma (razem z Fanonem Flowersem) czy tez Last Generation (z Jayem Denhamem i Fanonem Flowersem).Przelomem w jego karierze okazal sie byc rok 1996, kiedy to pierwszy raz przylecial na tournee do Europy. Od tej pory zdazyl zaprezentowac swoje nieprzecietne djskie umiejetnosci w takich kracjach jak :USA, UK, Francja, Niemcy, Czechy, Polska, Szwajcaria, Litwa, Belgia, Holandia, Singapur, Japonia. Ma na swoim koncie wydanych ponad 30 epek. Od wiosny roku 2008 pracuje w studio nad nowym materialem.

Peter Fern

more info:

www.myspace.com/peterfern

sets:

Peter Fern – Tiger Style 2009 live mix vol.1

http://tiny.pl/hqclb

video:

http://www.youtube.com/results?search_query=peter+fern&search_type=&aq=f

biografia:

Peter Fern czyli Piotr Paprocki  –  dj, producent, Założyciel formacji „Sound Project”. Mający na swoim koncie występy na największych światowych eventach Electric Kingdom 2003, Electric Kingdom 2004,
MOH 2005, Love Parade 2006,Mayday 2006, Soundtropolis 2007, Global Gathering 2008…Organizator wielu cyklicznych imprez w stargardzie i okolicy.Rezydent Lokomotiv Club w Szczecinie [R.I.P]

Styl jaki prezentuje jest bardo elastyczny można znaleźć w nim wybuchowe mieszanki techno z electro doprawione energetycznym tribal techno… Aktualnie spędza wiele czasu w swoim „studio” tworząc
produkcje i remixy które supportowane są przez czołowych dj’i i  producentów światowej klasy takich jak Pedro delgardo, Bryant Baker, Peppelino, Vortechtral, Clodagh i wielu, wielu innych…

Lukash Andego

more info:

www.myspace.com/lukashandego

www.andego.net

http://www.youtube.com/results?search_query=lukash+andego&search_type=&aq=f

Pasję z kręceniem czarnych płyt zaczął rozwijać pod koniec 2004 roku.Jest ambitnym samoukiem, który przechodząc przez kolejne etapy rozwija swoje umiejętnośći techniczne zdobywając przy tym cenne doswiadczenie.W lecie 2005 roku dzięki organizowanemu konkursowi dla mlodych talentów przez firme „Mayday Polska” wystąpił na Soundtropolis – tym samym zasilil szeregi agencji zrzeszającej krajowych artystów Substanz.art.W głosowaniu internautów pure clubbing 2005 zajmuje 6- ta lokatę (www.pureclubbing.pl). Na swoim koncie ma występy na wielu prestiżowych zagranicznych i krajowych festiwalach tj. Love Parade 2006 (Berlin), Mayday 2005 (Katowice),Soundtropolis 2005,2006 (Ogrodzieniec), Nature One 2007,2008 (Katowice) Creamfields 2006 (Wrocław), Tunnel Carnival 2008 (Katowice) czy Electro Sound Festival 2007 (Ujazd).W latach 2005-2008 przentując swoje niezwykłe energetyczno – eklektyczne sety  zwiedził wiele klubowych miejsc zagranicą jak i w kraju – wystąpił m.i.n w takich klubach jak: Pulp Mansion (Berlin/Niemcy) Mondo Club (Dundee/Szkocja), Kanty (Jaworzno), M25 (Warszawa), Crossed (Szczecin), IQ (Poznań), Grafitti (Lublin),Ego (Katowice), Browar Mieszczański (Wrocław) i wielu innych.Nie sposób wymienić wszystkich artystów u boku których grał – byli to między innymi: Sven Vath, Paul Van Dyk, Westbam,Richie Hawtin, Mauro Picotto, Chris Liebing itd. Jako producent w 2008 roku wydaje swoje pierwsze nagrania.Przez te kilka lat grając charakterystyczną mieszanke electro-techow/tribali i hardgroove techno zjednał sobie wielu fanów.Rok 2009 to czas zmian – nowy styl muzyczny, inne perspektywy… Aktualnie jego sety to zestawienie świeżych starannie dobranych brzmień z pogranicza (techno,minimalu czy tech-house’u). Cały czas aktywny jako organizator imprez na terenie górnego i dolnego śląska – jest współtworcą imprez MASSIVE SOUNDS, na ktorych goszczą swiatowe sławy muzyki elektronicznej.

Hellboy

more info :

http://www.myspace.com/hellboypl

biografia:

 Urodził się w krakowie , muzyka była dla niego najpierw zainteresowaniem, później pasją, a teraz jest całym jego życiem , zanim jednak zaczął swoją przygodę z muzyką jak również z organizowaniem imprez , zaczynał od szukania własnego stylu , jeżdzać po klubach , słuchając różnych stylów nie wpadało nic w ucho , jednak jadać na Berlińską

Loveparade , usłyszał i znalazł to co chciał . Nie mineło kilka miesięcy zoorganizował 1 edycje imprezy pt. SCHRANZ MASSACRE w klubie Roentgen na Krakowskim rynku , było to dokładnie kilka lat temu , do dnia dzisiejszego organizuje w różnych miejscach imprezy , przez okres 3 lat był Managerem jednego z krakowskich klubów – gdzie zaczeły się

cykliczne edycje TECHNO TERROR and HARDSTYLE TURBULENCE , jednak jednym z ważniejszych wydarzeń była możliwość zagrania na imprezie NATURE ONE POLAND organizowana przez Mayday Polska. Od swojego pierwszego występu mineło sporo czasu , grając kilkaset imprez różnego rodzaju , grywał na różno tematycznych imprezach

począwszy od Techno kończywszy na Hardcore , gdy dostając propozycję gry na „MASTER OF HARDSTYLE” – która jest najbardziej znaną imprezą HARDSTYLOWA w Polsce , z wielką przyjemnościa zagrał na tym evencie, jako jedyny z grających Dj zagrał w klimacie hard techno , po tym występie zagrał na konkurencyjnym evencie HARDSTYLE

NIGHT. Od 2007 roku wydaje swoje produkcje dla Niemieckiej wytwórni Stereophonic , a od 2008 roku również dla Gammacore, Underhell i Darkmadnes Records.Sprawdź inne wydarzenia @ Kraków

Skandal with Clodagh, Donnell Knox, Tomash Gee Kraków

Czeluść Festiwal 2019

Cz, 08 sierpnia 2019
godz: 18:00

Skandal with Clodagh, Donnell Knox, Tomash Gee Kraków

Kraków Live Festival 2019

Pt, 16 sierpnia 2019
godz: 16:00