Selector Festival 2012

Clubbing

Piątek, 01 czerwca 2012
godz: 17:00

Krakowskie Błonia

, Kraków

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Update 21.05.2012
Trzecia scena Burn Selector Festival: Yellow Dome Stage!

Po raz pierwszy od lat, na Burn Selector Festival 2012 pojawi się trzecia scena, dopełniająca obok Cyan i Magenta schematu kolorystycznego: Yellow Dome Stage. Będzie to jedyna w swoim rodzaju kulista scena, dzięki której będzie można można zanurzyć się kompletnie w doświadczeniach wizualnych. Za wizualizację odpowiada brytyjski kolektyw RFID (Recursive Function Immersive Domes). Całości dopełni skład występujących polskich DJów i producentów.

Yellow Dome Stage

Kiedy fizycy syntetyzują atomy, by uzyskać nieskończoną energię, kolektyw RFID (Recursive Function Immersive Domes) tworzy z dźwięków i reagujących na nie wizualizacji bombę atomową dla zmysłów. Na Yellow Dome Stage publiczność poczuje się jak w kapsule żywej wirtualnej przestrzeni 360o. Posmakujecie tego doświadczenia wszystkimi zmysłami dzięki wyświetlanym z sześciu rzutników wizualizacjom, widocznym nie tylko na ścianach kopuły, ale także na suficie. Piękne, subtelne efekty przestrzenne plus muzyka zaproszonych przez nas dj’ów i producentów zagwarantuje wyjątkowe przeżycie! Na Yellow Dome Stage wystąpią: Eltron John, SLG, Chmara Winter, Bueno Bros, Pol_on, Viadrina, The Phantom i AXMusique.

Aplikacja mobilna Burn Selector Festival!

Od dziś, już wszystkie nasze festiwale mają swoje mobilne aplikacje! Przedstawiamy aplikację Burn Selector Festival na smartphone’y, która pozwala na bieżąco śledzić to, co dzieje się z ulubionymi wykonawcami i poznać festiwalowe nowinki. W aplikacji można też słuchać festiwalowego radia i oglądać materiały wideo. Dzięki niej, bez problemu znajdziesz lokalizację punktu na festiwalu, oznaczysz koncert, który chcesz obejrzeć, a potem podzielisz się wrażeniami z innymi użytkownikami. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w App Store oraz Google Play.

Muzyka na Burn Selector Festival

Dotychczas, swój udział potwierdzili: Chase & Status live, Magnetic Man, Miike Snow, Hadouken! , Buraka Som Sistema, Neon Indian, Niki & The Dove, Totally Enormous Extinct Dinosaurs, Disclosure, Stay+, Redinho, Eltron John, SLG, Chmara Winter, Bueno Bros, Pol_on, Viadrina, The Phantom i AXMusique.

————————————————————————————– 
Update 20.03.2012
Dwa oblicza elektroniki na Burn Selector Festival! W Krakowie zagrają Neon Indian i Buraka Som Sistema.

Neon Indian

Kolejny z szeregu artystów, którzy pod swoim pseudonimem ukrywają w czasie koncertów cały zespół. Neon Indian, czyli naprawdę Alan Palomo ma na koncie dwa, mocno różniące się od siebie albumy. Wydane na przestrzeni ostatnich trzech lat zachwyciły krytykę i ściągnęły na Neon Indian uwagę fanów elektroniki.  Pierwszy z nich, „Psychic Chasms”, pomógł definiować nowy gatunek jakim dwa lata temu był chillwave. Wyprodukowany w stylistyce lo-fi, z mocno „kwaśnymi” fragmentami i przebojami w rodzaju „Deadbeat Summer” oraz „Should Have Taken Acid With You” album znalazł się wysoko w podsumowaniach muzycznych 2009 roku i obok debiutu Toro y Moi stał się symbolem nowego brzmienia.

Brzmienia, z którego Neon Indian szybko ewakuował się za sprawą nagranej w Finlandii (pewnie na zasadzie kontrapunktu dla kojarzącego się z ciepłem i słońcem chillwave’u) płyty „Era Extrana”. Został wave, ale raczej ten kojarzony z nową falą syntezatorowej elektroniki. Z pewnością brzmieniu nowego albumu pomogło przepracowanie materiału z debiutu pod kątem występów live. Palomo musiał przecież zamienić sypialnianą pracę w pojedynkę na zarzadzanie całym zespołem, który gra świetne koncerty, a w Polsce ich najważniejszym punktem stanie się zapewne nagranie „Polish Girl”.

Buraka Som Sistema

Buraka Som Sistema to portugalski kolektyw sławiący w świecie muzykę angolskich przedmieść, czyli kuduro. Oczywiście, nie grają kuduro w jego pierwotnej wersji, tylko napędzanej przez taneczną elektronikę na której mieszczą się jeszcze raperskie popisy mniej lub bardziej znanych gości.

Wśród tych z debiutanckiego albumu „Black Diamond” była M.I.A., na wydanym w listopadzie ubiegłego roku „Komba” rymuje m.in. African Boy. Do Polski BSS przyjeżdża w ramach promocji tego drugiego albumu, na którym znalazł się jeden z bezsprzecznych bangerów 2011 roku – „Hangover”.

SPRZEDAŻ BILETÓW NA BURN SELECTOR FESTIVAL 2012
Bilety już do kupienia w sklepie internetowym Alter Art www.selectorfestival.pl oraz w punktach sprzedaży sieci Ticketpro www.ticketpro.pl

————————————————————————————–
MAGNETIC MAN, DISCLOSURE I COM TRUISE PIERWSZYMI ARTYSTAMI BURN SELECTOR FESTIVAL 2012.

Magnetic Man to projekt trzech dubstepowych producentów Skream’a, Bengi i Artworka. Ich debiutancki, imienny album z gościnnym udziałem m.in. Johna Legenda, Katy B i Ms. Dynamite, jest jednym z kamieni milowych dubstepu i jak żaden inny pomógł temu gatunkowi przeniknąć do muzyki popularnej, zupełnie zmieniając brzmienie wielu radiowych przebojów. Koncert w ramach Burn Selector Festival będzie pierwszym i niezwykle oczekiwanym występem Magnetic Man w naszym kraju.

 

Dwie kolejne nazwy to typowany na jeden najważniejszych debiutów tego roku, londyński deut Disclosure, których muzyka ma w sobie coś z intymności nagrań James’a Blake’a, jak i imprezowej intensywności sobotnich nocy. Pierwsze ogłoszenia zamyka Com Truise, Amerykanin z wytwórni Ghostly International. Jego ubiegłoroczny album „Galactic Melt” jest hołdem dla mocnych syntezatorowych brzmień lat 80-tych.

Czwarta edycja krakowskiego festiwalu odbędzie się 1 i 2 czerwca na krakowskich Błoniach. Pod charakterystycznymi niebieskimi namiotami zagra kilkunastu wykonawców z kraju i zagranicy. Zespoły, producenci, dje i soliści.  Gwiazdy i ci, którzy dopiero zaznaczają swoją obecność na scenie. Wszyscy spotkają się by w czasie dwu dni zaprezentować publiczności najciekawsze współczesne brzmienia.Sprawdź inne wydarzenia @ Kraków

Selector Festival 2012 Kraków

Raban On Tour: John B w Krakowie!

Pt, 21 lutego 2020
godz: 22:00

Selector Festival 2012 Kraków

ANNA x Prozak 2.0

Pt, 21 lutego 2020
godz: 23:30

od 40 PLN
Selector Festival 2012 Kraków

RAVE ALARM #82 World Wild Rave

Sb, 22 lutego 2020
godz: 23:00