Projekt LAB na Szpitalnej

Clubbing
Projekt LAB na Szpitalnej

Sobota, 01 sierpnia 2020
godz: 22:30

Szpitalna 1

Szpitalna 1, Kraków

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

W ramach cyklu naszych wakacyjnych crossów, już 1 sierpnia, naszą piwnicę przejmie mocna reprezentacja Projekt LAB.

Projekt LAB to klub muzyczny działający w budynku ponad 100-letniej starej destylarni. Zabytkowe miejsce o industrialnym charakterze jest wypełnione najnowszymi zdobyczami technologii w dziedzinach dźwięku, obrazu i światła. W ciągu 7 lat istnienia Projekt LAB wystąpili tu m.in. Paula Temple, Ancient Methods, Dam-Funk, Headless Horsemann, Emptyset, Aisha Devi, JMSN, Vatican Shadow, Spirit & Amit, Xosar, Kahn, Terence Fixmer, Edit Select, Legowelt, Schwefelgelb czy Umwelt.

Line Up:

Monster DJ

Kilka ostatnich lat było niezwykle pomyślnych dla Monster. Swoimi występami podbiła imprezy i festiwale w całym kraju. Jest obecnie jedną z najbardziej rozchwytywanych DJ-ek w Polsce. Jej nagły sukces nie powinien jednak nikogo zaskoczyć. Monster pracowała na to blisko dekadę i jak nikt potrafi prezentować euforyczną muzykę do zabawy: house, techno, acid, trance, breaki czy… Rihannę.

Karierę rozpoczęła pod koniec lat dwutysięcznych na Rozbracie, anarchistycznym skłocie i centrum kultury alternatywnej w Poznaniu. To tam zaczęła organizować imprezy Squat the Electricity, które mocno zżyły lokalną scenę. Monster popularyzowała muzykę elektroniczną wśród aktywistów i aktywizm wśród fanów muzyki elektronicznej. Dziś, Monster jest członkinią Oramics, polskiej platformy wspierającej kobiety, osoby niebinarne i queerowe na scenie muzyki elektronicznej. Dzięki składance „Total Solidarity” o działaniach kolektywu usłyszał cały świat.

W 2018 Monster wygrała konkurs DJ-ski organizowany przez Catz ‚n Dogz i wystąpiła na organizowanym przez nich festiwalu Wooded w Szczecinie. Tego samego roku nagrała miks dla wytwórni Naive prowadzonej przez Violet. Philip Sherburne z magazynu Pitchfork stwierdził, że to jeden z lepszych miksów miesiąca i opisał go tak: „ten 99-minutowy miks acidu, breaków, bujnego piano house’u, electro i nawet wczesnego trance’u jest tak dobry, że zastanawiam się, dlaczego jeszcze nie słyszeliśmy o Monster”. Nagranie jej płomiennego seta z imprezy zamknięcia Unsoundu 2019 zostało okrzyknięte przez Resident Advisor miksem dnia i jednym z najlepszych miksów stycznia 2020 zdaniem Pitchforka. DJ-ka została od razu poproszona przez Resident Advisor o miks do ich serii podcastów. Monster jest pierwszą od czasu Magdy Polką, która może się tym pochwalić.

Monster występowała już w klubach w całej Polsce. Jest rezydentką Projektu LAB w Poznaniu. W przerwach od DJ-owania prowadzi warsztaty DJ-skie na wydarzeniach feministycznych, m.in. w ramach zbiórek na Międzynarodowy Dzień Kobiet, a także imprezach organizowanych przez Oramics i Granko.

QND

QND – promotor i dj z wieloletnim doświadczeniem, a także właściciel poznańskiego klubu Projekt LAB. Głównie inspiruje się brudnym londyńskim brzmieniem, które łączy z polirytmicznymi, nierzadko połamanymi sekwencjami i… ładnymi piosenkami. Jego sety są zarazem swobodne i pełne agresywnego miksu ale przede wszystkim nieoczywiste.

Zariush

Zariush – Poznański didżej, promotor i menedżer klubu Projekt LAB. Współtworzy takie eventowe inicjatywy jak Verzerrung, Projekt Labirynt czy Techniküm. Podczas ostatnich lat swojej działalności na scenie miał szansę zaprosić do Polski i zagrać u boku takich artystów jak m.in. Ancient Methods, The Soft Moon, Vatican Shadow, Terence Fixmer, Headless Horseman, Schwefelgelb, Codex Empire czy Samuel Kerridge. W swoich setach łączy brudne, kwaśne i rolandowe techno z industrialnymi brzmieniami, gitarowymi riffami i EBM’owymi piosenkami. Oprócz macierzystego Projekt LAB, Zariush występował także w praktycznie wszystkich polskich klubach. Mogliście go też usłyszeć na takich festiwalach jak Instytut Festival, Revive Festival, Upper Festival czy na chorwackim Dimensions Festival.

Start: 22:30
Tax: do 00:00 10 pln / po 00:00 20 pln

______________________________
ZASADY:
Działamy zgodnie z najnowszymi przepisami reżimu sanitarnego i Was również prosimy o przestrzeganie kilku zasad:
– zdezynfekuj ręce po przyjściu do lokalu
– stojąc przy barze zachowaj odstęp min. 1,5 m
– stoliki na ogródku, w Bramie oraz w sali na dole ustawione są w odpowiednich odległościach, zgodnie z normami bezpieczeństwa – prosimy nie zmieniajcie ich ustawień
– w toaletach znajdziecie instrukcje mycia rąk, środki dezynfekujące oraz jednorazowe ręczniki
– między barami a stolikiem przemieszczaj się w maseczce
– nasza przestrzeń w krótkich odstępach czasu dezynfekowana jest przez pracowników – prosimy nie utrudniajcie im pracy
– szatnia jest wyłączona z użytku
– wchodząc do lokalu zgadzacie się z naszym regulaminem – znajdziecie go na drzwiach wejściowych
– wszystkim osobom, które wchodzą do naszej piwnicy mierzymy temperaturę oraz dezynfekujemy dłonie. Osoby, które mają podwyższoną temperaturę nie zostaną wpuszczone do lokalu
– jeśli jesteś przeziębiony, czujesz się źle – zostań w domu – jeszcze będzie okazja spędzić razem czas

No photo policy! – szanuj muzykę bardziej, niż social media.Sprawdź inne wydarzenia @ Kraków

Projekt LAB na Szpitalnej Kraków

Dj Set: RAU / 08.08 / Patio / Kraków

Sb, 08 sierpnia 2020
godz: 20:00