Polish producers in tribute to Kraftwerk

Clubbing

Sobota, 20 września 2008
godz: 0:00

Roentgen

Plac Szczepański 3, Kraków

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Celem organizatorów jest oddanie swoistego hołdu „ojcom” światowej muzyki elektronicznej – Kraftwerk, czyli prekursorzy z jednej strony i polscy producenci zafascynowani twórczością mistrzów z drugiej.  Tego wieczoru chcemy podkreślić swoją wdzięczność wobec tych, którzy otwierali nasze oczy na nowe rejony dźwiękowej wyobraźni i jednocześnie przekazać od siebie to, co znaczy dla nas najwięcej – własną muzykę.

Roentgenowy wieczór jest propozycją dla wszystkich miłośników muzyki elektronicznej na najwyższym poziomie, dla wszystkich tych, którzy mogli lub nie mogli posłuchać na żywo występu Kraftwerk, dla tych wszystkich, którzy chcą przeżywać to wydarzenie dłużej, ale i dla tych, którzy najzwyczajniej w świecie chcą zapoznać się z twórczością polskich twórców muzyki elektronicznej. Poza występami na żywo i graniem z płyt na ścianach popłyną barwne wizualizacje, a powietrze wypełni się zapachem kadzideł.

Michał Wolski (LiquidSoundSystem; Elektropunkz Rec., 49Manekinów Rec.), Warszawa
http://myspace.com/michalwolski
http://netlabel.blox.pl

Michał Wolski, warszawski producent. Kiedyś, zafascynowany wirtualnymi syntezatorami, spędzał całe noce, układając dźwiękowe klocki w większe konstrukcje. Do dzisiaj nic się nie zmieniło, tyle tylko, że miejsce emulatorów zajęły syntezatory żywe.

To, co tworzy, jest mieszanką różnych technicznych brzmień, które niekoniecznie potrafi określić. Czasem spod jego rąk wychodzą barwne dźwięki electro, czasem światło dzienne oglądają minimalowe kliko-trzaski, innym jeszcze razem na powierzchnię wychodzą skwierczące, kwaśne, hipnotyczne frazy – wszystko zależy od siły wiatru danego dnia, spożytych posiłków czy stopnia zarwania nocy. Te trzy obszary muzyczne są jednak jego ulubionymi rejonami i tam właśnie najbardziej lubi zaznaczać swoją obecność. Współtwórca warszawskiego kolektywu technicznego – LiquidSoundSystem.

Ma jedno, olbrzymie marzenie – aby to, co tworzy, nie tylko jego wprawiało w dobry nastrój. Nie lubi literatury sensacyjnej i nie przepada szczególnie za koszykówką. Reszta może być…

Marcelo (Mikrowafle/ Protoplazma) , Łódź
http://www.myspace.com/mikrowafle

Artysta współczesny, twórca wideo, fotografik, performer, designer, kompozytor, przedstawiciel polskiego kina offowego i sceny electro/synth-pop. Założyciel  Teatru Elektrycznego, grupy filmowej Plazma TV, oraz galerii Xylolit w Łodzi. Autor awangardowych programów: „Telewizji Atlantydy” (TVP2, 1993-94), Festiwalu Myśli Cyfrowej Cyfroteka (1995, 1999). Na początku lat 90. XX wieku, w Łodzi, był prekursorem muzyki z gatunku postindustrialnego live-electronic. W ramach tego gatunku powołał do życia takie grupy performersko-muzyczne, jak F.P.Z, Morris Generativ, Protoplazma, E-1 i Mikrowafle.

Mathias.Nova  (Angel Meat Commune/  [Punkt]) , Wrocław
http://www.myspace.com/djmathiasnova

Minimalista i eklektyk eksperymentator, felietonista, współtwórca eksperymentalnego noise’owego projektu Technomancer. Zajmował się również elektroniką w dubowo-elektronicznym projekcie Savannah Lion.  Inspirator  wrocławskiego kolektywu [Punkt]. Pod koniec roku 2007 rozpoczął kolaborację z zespołem Czerwie, czego wynikiem jest remix utworu Ekstaza, który ukazał się na nowym wydawnictwie zespołu.

Odrzuca schematy, łącząc różne, style: ambient oraz micro-klick z minimalem, industrialnymi brzmieniami oraz dubem. Jak sam mówi, czuje się twórcą eklektycznego gatunku, który nazywa mianem „MetaDub”

Plume Lab aka. Mikołaj Menes (LiquidSoundSystem), Warszawa
http://myspace.com/plumelab

DJ, producent. Muzyczne inspiracje miesza z produkcjami graficznymi oraz fotografią. Swoją muzyczną drogę rozpoczął od klasycznego DJ’ingu. Z początku zafascynowany house’em, dosyć szybko swoje dźwiękowe pasje przeniósł w rejony form minimalistyczncyh. Od swoich muzycznych idoli przejął zamiłowanie do samplowania – sam tworzy jednak przede wszystkim przy pomocy syntezatorów, jednocześnie pozostając wiernym winylom i ukochanym gramofonom. W swojej muzyce łączy dwa odlegle bieguny dźwięków, oscylując pomiędzy oszczędnością przekazu, industrialno-eksperymentalnymi przestrzeniami, a eksplozja dźwięków syntezatorowych. Wcześniej działał sam, od roku współtworzy kolektyw LiquidSoundSystem.

Maciej Łoziński aka. Siapa Bum (LiquidSoundSystem), Warszawa
http://myspace.com/siapa_bum

Pierwsze próby samodzielnego wydobywania dźwięku jeszcze za pomocą programów komputerowych miały miejsce prawie dziesięć lat temu. Teraz tworzy przy pomocy „prawdziwego” sprzętu – kilku syntezatorów.

Od wielu lat gromadzi też sterty winylowych płyt. Z początku dominował popularny w niegdysiejszych czasach house, który niedługo potem zaczął ustępować miejsca bardziej wyszukanej elektronice. Obecnie jego zainteresowania muzyczne oscylują wokół electro, acid i chicago house, disco, nu italo, jak również minimal i detroit techno.

Czerpie głównie ze sceny holenderskiej, labeli takich, jak Clone, Viewlexx, Bunker czy Crème organization. Jego energetyczne sety przesycone są dźwiękami analogowych syntezatorów, a połamane bity i syntetyczne arpeggia to, to w czym czuje się najlepiej.

vj gLitch  (Studio 749/ [Punkt] ), Wrocław
http://www.myspace.com/studio749

Dziecko gier video. Wychowany na telewizyjnej papce, wypaczony przez sci-fi i syntetyczne dźwięki. Zwyrodnialec jakich mało. Urodził się w Głogowie gdzie zaczynał bawić się filmem, który był jedynym medium, budzącym  w nim chęć tworzenia. Jako student poznał równie dziwną osobistość znana teraz jako Dj Neko, razem poprzez cało godzinne sesje wsłuchiwania się w elektroniczne produkcje postanowili stać się choć kropelka w tym toksycznym morzu, zakładając studio-749.

Dla gLitch’a vj-ing stal się punktem zwrotnym. Zaczynał od małych pokazów audio-wizualnych na uczelni, następnie po przeprowadzce do Wroclawia, kilkukrotni uczestniczył w imprezach pod szyldem „Rektor Session”, pojawił się również na „Turbo Disko”. Obecnie jest członkiem kolektywu [Punkt].

Piggs in Space  (Liquidsoundsystem), Warszawa

http://myspace.com/piggsinspace

Profesjonalnie zajmuje się obróbką, składem i realizacją wideo. Za jego sprawą na ścianach pojawiają się wizuale pełne barw i dziwacznych kształtów. Eksperymentator, członek warszawskiego LiquidSoundSystem.Sprawdź inne wydarzenia @ Kraków

Polish producers in tribute to Kraftwerk Kraków

Christian Loffler Kraków

Cz, 12 grudnia 2019
godz: 20:00

od 49 PLN
Polish producers in tribute to Kraftwerk Kraków

SuperScena: Erith

Cz, 12 grudnia 2019
godz: 19:30

Polish producers in tribute to Kraftwerk Kraków

Komora Basowa Vol 32

Pt, 13 grudnia 2019
godz: 22:00

Polish producers in tribute to Kraftwerk Kraków

Techno Session w. Sept x Prozak 2.0

Pt, 13 grudnia 2019
godz: 22:30