Pięć na Pięć finał with. Akufen + after

Clubbing
Deep house Downtempo Dub Electro House Minimal Techno

Sobota, 04 grudnia 2010
godz: 21:00

Rdza

ul. Bracka 3/5, Kraków

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

To jużostatnia impreza z okazji 5-lecia działalności dwóch z ważniejszych grup artystycznych w Polsce promujących nową muzykę elektroniczną i organizujących tematyczne imprezy w klubach całej polski .a zarazem ich ostatnia impreza !!!
Ostatnia odsłona cyklu Pięć Na Pięć również ostatnią imprezą Oto Studio oraz Substanz.art .
Gwiazdą wieczoru na tym swoistego rodzaju pożegnaniu będzie legenda klubowej alternatywy : AKUFEN z Kanady !

Artyści:

1st. floor

– AKUFEN ( Musique Risquée / Trapez / Force Inc ) (Kanada)

– KUBA SOJKA ( Matrix Records / ROHS! / Enypnion ) – LIVE!

oto studio:

– zolvik ( showcase! / oto studio )

– Optik ( mekkatech / oto studio )

substanz.art:

– Harty ( substanz.art / dice rec )

– Pete Aspen ( substanz.art / dice rec )

soundbomb:

– Matteq ( absurd squad / 3M )

Vizualizacje:

– Temporary Space Design

– Automatik ( transfigurato cru: )

2nd. floor

– Technik ( oto studio / 5 )

– Matik Automatik ( transfigurato cru: / 3M )

– Fonix ( elektroniczny azyl / radiofonia )

~ Bio:

Marc Leclair  ||   Akufen / Horror Inc / Anna Kaufen / Nefuka   ||
http://bibainfo.pl/pub/80/51/9/114/2010/10/29/221750/888/mini_1.jpg
Pochodzący z Montrealu Marc Leclair czyli Akufen w ostatnim dziesięcioleciu stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci na klubowej scenie. Jego niezapomniany album „My Way” (2002), wydany nakładem Force Inc, to współczesny klasyk na miarę krążków Richie’go Hawtina czy Ricardo Villalobosa. Akufen na „My Way” stworzył własny unikalny styl, a jego wirtuozeria w łączeniu niezwykle precyzyjnie ciętych micro-sampli, konkretnych beatów i minimalnej melodyki sprawiła, że okrzyknięto go następcą legendarnego Todda Edwarda.
Kanadyjczyk zyskał też reputację jednego z najbardziej pożądanych DJ’ów świata – został stałym bywalcem m.in berlińskiego klubu Watergate i londyńskiego „Fabric”, a firmowana przez niego „17-stka” legendarnej serii “Fabric Mixes” uznawany jest za jedną z najlepszych didżejskich kompilacji ostatnich lat.
Niezwykłą popularność i renomę zyskała też jego przeróbka „Planet Dada” zespołu Yello, a także remiksy dla takich tuzów jak Richie Hawtin, Cabaret Voltaire, Massive Attack, Thomas Dolby czy Thomas Brinkmann. Niejako na boku swoich tanecznych dokonań Kanadyjczyk – pod własnym nazwiskiem – nagrał krążek „Musique pour 3 femmes enceintes” (Mutek_Rec, 2005). Pracował też nad audiowizualnymi projektami m.in. dla Ars Electronica Festiwal i festiwalu Mutek a także spędził ponad miesiąc w Chinach badając tradycje muzyki starochińskiej. Prowadzi również własną wytwórnię Musiquee Risquee ( w katalogu m.in. Atom TM, Rip Off Artist, The Mole, Bruno Pronsato).
Kanadyjczyk zapowiada jednak powrót z kolejnym tanecznym albumem. „Estetyka Akufen wciąż ewoluuje, a nowe nagrania z pewnością będą bardziej old-school funky, z mocnym hiphopowym posmakiem” – mówi. Pracuje też nad nowym stricte-klubowym materiałem pod szyldem Horror Inc. Ostatnie kilka lat Marc spędził w rozjazdach po całym świecie – prezentując swój didżejski kunszt niemal każdego tygodnia w najlepszych klubach globu. Jak sam mówi, jego sety ostatnimi czasy dryfują w stronę techno-elektroniki, z minimalnym tylko dodatkiem house’owego groove. Wieloletnie doświadczenie pozwala mu doskonale kontrolować emocje na parkiecie a zachwycona muzyczna prasa o nim: „Akufen to DJ, który pojawia się nie po to, by sprostać oczekiwaniom, ale by je przebić. Dajcie mu szanse, a rozpieprzy Wam łeb”
http://bibainfo.pl/pub/80/51/9/114/2010/10/29/221950/1342/mini_2.jpg
Wydawnictwa: http://www.discogs.com/artist/Akufen

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Kuba Sojka
http://bibainfo.pl/pub/80/51/9/114/2010/10/29/223744/4579/mini_sojka.jpg
Kuba Sojka urodził się w 1987r. Muzyka towarzyszyła mu właściwie od zawsze, już jako dziecko zaczął uczyć się gry na keybordzie, by z czasem kontynuować swą edukację w szkole muzycznej.
Inspiracja muzyką elektroniczną przyszła wraz z odkryciem nagrań Jeffa Millsa, Juana Atkinsa, Carla Craiga, Moritza von Oswalda, Chain reaction, Basic Channel oraz dźwięków spod szyldu Underground Resistance. Z czasem poznał inne gatunki takie jak acid house, deep house itd.
Swój pierwszy syntezator nabył w 2007 roku, na ten czas datuje również rozpoczęcie swojej producenckiej działalności. Jako muzyk, przyzwyczajony do sprzętu, inwestował w hardware. Dzięki temu powstał pierwszy album ambientowy „Night session”, wydany przez Telescope.
Zaczął eksperymentowac z brzmieniem, pod pseudonimem Psi-acoustic wydawał taką muzykę jak ambient, dub techno, minimal, downtempo, IDM… Wkrótce nawiązał współpracę z netlabelem Enypnion, ROHS! Records oraz Dirty Stuff Records.
Bardzo dużą wagę przywiązuje do strony technicznej swych produkcji. Również dzięki temu jego ostatnia EP’ka „Message From Earth” została wydana przez wytwórnię z Detroit – Matrix Records. Inspiracje czerpie z różnych muzycznych rejonów od smooth jazzu, funku czy R&B starej daty po soul Marvina Gaye’a
Wydawnictwa: http://www.discogs.com/artist/Kuba+Sojka

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Temporary Space Design
http://bibainfo.pl/pub/80/51/9/114/2010/10/29/231607/8176/mini_tsd.jpg
Do pewnego momentu myślimy o nich jak o VJach. Jednak wystarczy pierwszy kontakt z ich realizacjami by przekonać się, że aranżacja przestrzeni to nie tylko umiejętne skomponowanie świateł i dobór właściwych obrazów do projekcji. To przede wszystkim nieskrępowana wyobraźnia, która w połączeniu ze świadomością technologiczną daje właściwy efekt. Właściwy, czyli w tym wypadku ulotny, jednorazowy, unikalny… Przemyślany i zmysłowy. Te wszystkie słowa w przypadku zabawy światłem nabierają zupełnie nowych znaczeń! Temporary Space Design, kreatorzy przestrzeni wyspecjalizowani w inżynierii zmysłów. Nie jest to gonitwa metafor. Górnolotne porównania są w tym przypadku dosłowne i proste do sprawdzenia. Wystarczy rzucić okiem.
W przypadku realizacji Temporary Space Design doskonale widać, jak wielką rolę odgrywa umiejętność czerpania z różnych, często niezwykle odległych źródeł estetycznych. Dzięki zastosowaniu przemyślanego, wysublimowanego mixu najnowszych technologii audiowizualnych i koncepcji wykraczających daleko poza ramy określane mianem aranżacji przestrzeni ich produkcje wzbudzają zachwyt… Każdy może stać się naocznym świadkiem spektaklu.
Od pierwszego występu w krakowskim Mute w roku 2003 aranżowali przestrzeń dla artystów sceny klubowej: Chicken Lips, Jazzanova, Sasha Funke, Slope, Ernesto, Teebee, Future Prophecies, MJ Cole, LTJ Bukem, Black Sun Empire. Szybko przestrzeń klubowa okazała się dla nich za mała – sceny festiwalu Sacrum Profanum i występy przed największymi nazwiskami muzyki współczesnej Enio Moricone, London Sinfonietta, Schönberg Ensemble, Theatre of Voices, Kwartet Śląski otworzyły dla Temporary Space Design zupełnie nowe pokłady wyobraźni. To dzięki niej znaleźli się na festiwalu w Madrycie, do którego już niebawem wrócą na zaproszenie Jamiroquai.

http://www.myspace.com/temporaryspacedesign

 

 Sprawdź inne wydarzenia @ Kraków

Pięć na Pięć finał with. Akufen   + after Kraków

Realities Patchlab Digital Art Festival 2019

Cz, 24 października 2019
godz: 18:00

Pięć na Pięć finał with. Akufen   + after Kraków

Follow the white DEER! x Prozak 2.0

Cz, 24 października 2019
godz: 22:30

Pięć na Pięć finał with. Akufen   + after Kraków

Avi x Louis Villain w Krakowie

Pt, 25 października 2019
godz: 20:00

Pięć na Pięć finał with. Akufen   + after Kraków

We Are Radar: Myn, NGLY live!

Pt, 25 października 2019
godz: 22:30