Misteria Paschalia 2020

Festiwale
Misteria Paschalia 2020

Poniedziałek, 06 kwietnia 2020
godz: 19:00

ICE Kraków - Congress Centre

Marii Konopnickiej 17, Kraków

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Dwa wyjątkowe cykle, osiem dni wypełnionych muzyką dawną, jedenaście koncertów, sześć wyjątkowych lokalizacji i jeden motyw przewodni: muzyka protestanckiej Europy. Tak zapowiada się 17. Festiwal Misteria Paschalia. Tegoroczna edycja jednego z najbardziej rozpoznawalnych europejskich festiwali muzyki dawnej przyniesie wyjątkową dawkę drzemiących w muzyce emocji. Zapraszamy do Krakowa od 15 do 22 kwietnia 2019 roku!

„Myśląc o programie Festiwalu Misteria Paschalia 2020, natychmiast wyobraziłem sobie skondensowaną do wymiaru ośmiu kolejnych dni, chronologiczną opowieść o znaczeniu religii protestanckiej dla rozwoju muzyki niemieckiej. Chciałbym ukazać różnorodność, wielkość i żarliwość tej muzyki, śledząc największych kompozytorów germańskiej szkoły. Program festiwalu prezentuje się jako rozległy fresk, którego początkiem oraz punktem końcowym jest Bach i który w dziesięciu koncertach opowiada historię Marcina Lutra. Ona właśnie niczym rzeka zasila niemiecką muzykę, począwszy od pierwszych kompozycji Praetoriusów aż do symfonii Lobgesang Mendelssohna” – mówi Raphael Pichon, Dyrektor Rezydent Misteriów Paschaliów.

Podczas ośmiu dni festiwalu w kościołach św. Katarzyny Aleksandryjskiej, świętego Krzyża, Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz w świeckich wnętrzach Centrum Kongresowego ICE Kraków i Kopali Soli w Wieliczce zapoznamy się z muzyką protestanckiej Europy, a zwłaszcza Niemiec. Program Festiwalu przygotował Raphaël Pichon, założyciela i szefa zespołu Pygmalion. W przyszłym roku festiwal zwróci się w kierunku Niemiec, a wędrówkę po protestanckiej muzyce północnej i centralnej Europy poprowadzi francuski dyrygent słynący z ukazywania muzycznych związków Bacha z Mendelssohnem, Schütza z Brahmsem, Rameau i Glucka z Berliozem.

„Wszystkie zaproszone zespoły wyróżniają się chęcią wyjścia poza ramy tradycyjnego koncertu: oferują publiczności prawdziwe – zmysłowe i intelektualne – doświadczanie prowadzące ku dotąd nieznanym przeżyciom. Trudno wymienić wszystkie ich zalety; z pewnością każdy z nich ma swoją wyrazistą artystyczną osobowość – i już to obiecuje nam paletę tysiąca barw” – zachęca do udziału w Misteriach Paschaliach Pichon.

? 17. Festiwal Misteria Paschalia
? 6-13 kwietnia 2020
? Kraków i Wieliczka



Sprawdź inne wydarzenia @ Kraków

Misteria Paschalia 2020 Kraków

Meute – Kraków [ZMIANA DATY]

Sb, 26 września 2020
godz: 20:00

od 79 PLN
Misteria Paschalia 2020 Kraków

Unsound Kraków 2020

Nd, 04 października 2020
godz: 12:00

Misteria Paschalia 2020 Kraków

Juwenalia UEK 2020 [zmiana daty]

Pt, 16 października 2020
godz: 16:30

od 45 PLN
Misteria Paschalia 2020 Kraków

18.10 Kraków – BOKKA x Tides From Nebula

Nd, 18 października 2020
godz: 19:00