MISS KITTIN

Clubbing
House Techno

Sobota, 25 kwietnia 2015
godz: 22:00

Prozak 2.0

Plac Dominikański 6, Kraków

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

25 kwietnia w Krakowie wystąpi MISS KITTIN – jedna z największych gwiazd na scenie techno/electro – wokalistka, Djka i producent, znana z popularnego duetu Miss Kittin And The Hacker! Tego dnia zapraszamy także na urodziny naszego rezydenta Discoxa, gdzie specjalnie z tej okazji na -1 zagrają NOVIKA z Mr Lexem, a także Chriss Jaxx.

Miss Kittin urodziła się we francuskim Grenoble – tam skończyła Akademię Sztuk Pięknych. Przełomem była dla niej eksplozja rave w połowie lat 90-tych. Wtedy młoda Francuzka zaczęła karierę DJ-ską – grała w słynnych klubach Le Pulp w Paryżu, a także Ultraschall w Monachium, gdzie spotkała DJ Hella – szefa Gigolo Records.

Jej pierwszym wielkim sukcesem był kawałek „1982” – który Westbam wybrał na finał największej jak dotąd Love Parade – w 1998. Przy muzyce Miss Kittin bawiło się wówczas niemal 1.5 miliona ludzi. 1999 rok to wielki, choć skandalizujący hit „Frank Sinatra”, ale i początek cyklicznych występy na imprezach Mayday w Niemczech , średnio dla 30-tysięcznej publiki-na które zapraszana jest do dziś.

Miss Kittin współpracowała z wszystkimi największymi sceny klubowej – Felixem Da Housecat, Svenem Väthem (w przeróbce sławnego „Je’Taime Mon Amour”), Laurentem Garnier, Chicks On Speed a także Trickym. Do tej pory wydała ponad 30 singli, remiksów i albumów dla czołowych wytwórni sceny elektronicznej Anglii, Niemiec, Francji ( m.in.Gigolo, Ladomat, Disko B, Virgin, Mental Groove i wielu innych).

Miss Kittin grała też na wszystkich najważniejszych festiwalach muzyki elektronicznej – od Sonar w Barcelonie, po Mutek w Montrealu. Corocznie jest też jedną z największych gwiazd sezonu na Ibizie – w poprzednim sezonie gościła m.in. na cyklu Richiego Hawtina “Enter”.

Jej renoma i popularność nie powinny dziwić, gdyż Francuzka swoje Djskie występ urozmaica śpiewem, wokalnymi improwizacjami i niezwykłym tańcem.

PROZAK 2.0 pres.

MISS KITTIN DJ / FRANCE
www.facebook.com/misskittin
www.soundcloud.com/misskittin
www.residentadvisor.net/dj/misskittin

DISCOX bday set

Meg & Senthia

after: Deas

(-1)

NOVIKA + Mr Lex

Chriss Jaxx

BC

Wejście:
-1 FREE do północy z listą FB i w2b, -2 bilety 40/50 PLNSprawdź inne wydarzenia @ Kraków

MISS KITTIN Kraków

GET LOST

Wt, 23 lipca 2019
godz: 22:30

MISS KITTIN Kraków

Nacht x Prozak 2.0

Pt, 26 lipca 2019
godz: 22:30