Mary Komasa z nową płytą w ICE Kraków!

Koncerty
Mary Komasa z nową płytą w ICE Kraków!

Niedziela, 13 października 2019
godz: 19:30

ICE Kraków - Congress Centre

Marii Konopnickiej 17, Kraków

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Mary Komasa z nową płytą w ICE Kraków!

Disarm to tytuł drugiego albumu Mary Komasy, który artystka będzie promować podczas swojej jesiennej trasy koncertowej. Już 13 października w ICE Kraków Congress Centre Komasa wystąpi z towarzyszeniem AUKSO – Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy prowadzonej przez Marka Mosia.

Mary Komasa zadebiutowała w 2015 roku. Jej pierwszy album odniósł sukces zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Teledyski Lost Me i Oh Lord prezentowane były na platformie medialnej Nowness, a pisały o nich portale m.in. francuskiego magazynu „Vogue” czy brytyjskiego „Dazed and Confused”. Już w październiku 2019 r. ukaże się Disarm, czyli następca świetnie przyjętego debiutu. – „Disarm to hołd oddany mojej generacji spadających gwiazd, świadectwo przemiany, której doświadczyłam i konsekwencji, z którymi musiałam się zmierzyć. Jest to zapis moich poszukiwań piękna i nadziei w coraz bardziej rozpadającym się świecie. Musiałam zdefiniować się na nowo. Teraz czuję się ponownie sobą. Disarm but don’t surrender”. – podkreśla artystka.

Mary Komasa od początku poszukiwała własnych, oryginalnych połączeń, śmiało korzystając ze swoich muzycznych korzeni, od klasyki awangardy, przez muzykę filmową, po alternatywną elektronikę. Jej wyraziste brzmienie oraz charakterystyczny głos zwróciły uwagę duetu młodych londyńskich producentów muzycznych, God Colony. Z ich współpracy zrodziła się druga płyta w karierze artystki. Premiera albumu Disarm planowana jest na początek października. Założeniem twórców było od samego początku uwzględnienie w produkcji muzycznej udziału orkiestry, potraktowanej tu jako kolejny element wielopoziomowej kompozycji. W przygotowanie warstwy orkiestrowej zaangażował się kompozytor muzyki filmowej Antoni Komasa-Łazarkiewicz.

W poszukiwaniu idealnej formuły wykonania Disarm na scenie koncertowej Mary Komasa zwróciła się do maestro Marka Mosia oraz prowadzonej przez niego orkiestry. Pierwszy koncert Mary Komasy i Aukso odbył się w maju tego roku w siedzibie orkiestry w Tychach. Od tego czasu powstał kompletny program koncertowy, pełen nietypowych brzmień, fal muzycznej energii, a przede wszystkim skupiający się na penetrowaniu najgłębszych obszarów emocji. Dla Aukso łączenie klasyki z jazzem, muzyką alternatywną czy rockiem i poszukiwanie dla tych gatunków wspólnego mianownika nie jest niczym nowym: orkiestra współpracowała już m.in. z takimi osobowościami, jak Leszek Możdżer, Tomasz Stańko, Urszula Dudziak, Michał Urbaniak czy Motion Trio.Sprawdź inne wydarzenia @ Kraków

Mary Komasa z nową płytą w ICE Kraków! Kraków

GET LOST x where2B list

Wt, 22 października 2019
godz: 22:30

Mary Komasa z nową płytą w ICE Kraków! Kraków

Realities Patchlab Digital Art Festival 2019

Cz, 24 października 2019
godz: 18:00

Mary Komasa z nową płytą w ICE Kraków! Kraków

Follow the white DEER! x Prozak 2.0

Cz, 24 października 2019
godz: 22:30

Mary Komasa z nową płytą w ICE Kraków! Kraków

Avi x Louis Villain w Krakowie

Pt, 25 października 2019
godz: 20:00

Mary Komasa z nową płytą w ICE Kraków! Kraków

We Are Radar: Myn, NGLY live!

Pt, 25 października 2019
godz: 22:30