Lato z Radiem Festiwal 2019 – Kraków

Festiwale
Lato z Radiem Festiwal 2019 – Kraków

Piątek, 30 sierpnia 2019
godz: 14:00

Kraków

, Kraków

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

⭕ Lato z Radiem Festiwal 2019 – Kraków ⭕
Szczegóły największego wydarzenia muzycznego Polskiego Radia.

W piątek 30 sierpnia od godz. 16.00 na Scenie Głównej w Parku Jordana w Krakowie wystąpią:
▶ SMOLIK / KEV FOX
▶ The Dumplings
▶ Barbara Wrońska
▶ Król
▶ Przybysz – Przybysz
▶ Muniek Staszczyk z zespołem
▶ Wojtek Mazolewski/ Porter
▶ Fisz Emade towarzystwo
▶ Katarzyna Nosowska
▶ Voo Voo

Następnego dnia przed festiwalową publicznością od godz. 17.00 na Scenie Głównej w Parku Jordana w Krakowie zagrają:
▶ Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
▶ Chopin University Big Band
▶ Anita Lipnicka
▶ Mela Koteluk
▶ Skubas
▶ Julia Pietrucha

„Lato z Radiem Festiwal 2019” to miejsce artystycznych spotkań i muzycznych premier. To też wydarzenie, podczas którego artyści po raz pierwszy zaprezentują premierowe projekty. Barbara Wrońska i przyjaciele wykonają nowe utwory, premierowy materiał zagra również Skubas, a dla Muńka Staszczyka koncerty na festiwalu „Lato z Radiem” będą początkiem solowej kariery z nowym zespołem.

Dziennikarze muzyczni wszystkich anten Polskiego Radia poprowadzą festiwalowe koncerty i spotkania w Strefie Muzycznej. Wśród prowadzących znaleźli się: Piotr Baron, Katarzyna Dydo, Anna Gacek, Jacek Hawryluk, Ula Kaczyńska, Marcin Kusy, Piotr Metz, Marek Niedźwiecki, Przemysław Psikuta, Damian Sikorski, Paweł Siwek, Piotr Stelmach, Paweł Sztompke, Agnieszka Szydłowska, Anna Will, Zbyszek Zegler i Tomasz Żąda.

Oprócz festiwalowych koncertów w Zakopanem, Pucku, Stalowej Woli i Krakowie dziennikarze Polskiego Radia poprowadzą audycje z udziałem publiczności ze studiów plenerowych, spotkać ich będzie można także w strefach festiwalowych. W strefie muzycznej będzie można posłuchać wywiadów z gwiazdami, radiowych wspomnień, festiwalowych historii i anegdot, ale także zrobić zdjęcia z artystami, podpisać płyty i zdobyć autografy. Również tutaj, dzięki technologii VR, będzie można dosłownie i w przenośni zobaczyć studio emisyjne Jedynki lub koncert w studiu Czwórki. To wirtualnie, bo realnie dla uczestników festiwalu i odwiedzających strefę przygotowana zostanie jeszcze jedna atrakcja – pokaz nagrań wielośladowych z udziałem muzyków i realizatora dźwięku. Strefa otwarta będzie przez dwa festiwalowe dni. Na uczestników festiwalu czekać będą atrakcje w dwóch innych strefach: strefa familijna to propozycja aktywnego spędzenia czasu dla całych rodzin. Liczne atrakcje przygotowali dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom. To miejsce zabaw z dźwiękiem, warsztatów reporterskich, sportowych gier, spektaklu cyrkowego, trampolin, czytania bajek, konkursów i animacji dla najmłodszych. Z kolei strefa relaksu przeznaczona będzie na aktywny odpoczynek i świetną zabawę w jednym. Aleksandra Żelazo, prowadząca kultową „Gimnastykę poranną” w radiowej Jedynce, zaprosi do wspólnej rozgrzewki przy relaksującej muzyce.

Festiwalowe koncerty transmitowane i retransmitowane będą w Programie 1 Polskiego Radia, w radiowej Trójce, Czwórce, a w tym roku również w radiowej Dwójce. Ponadto na portalu Polskiego Radia dostępny będzie streaming wydarzenia.

Zobacz więcej na: https://www.latozradiem.plSprawdź inne wydarzenia @ Kraków

Lato z Radiem Festiwal 2019 – Kraków Kraków

Молодой Краков / KIIDA

Sb, 14 grudnia 2019
godz: 22:00

Lato z Radiem Festiwal 2019 – Kraków Kraków

Sonbird / Kraków / 15.12.2019

Nd, 15 grudnia 2019
godz: 19:00

Lato z Radiem Festiwal 2019 – Kraków Kraków

Radio1.7 x blunt razor – DomOFFka

Pn, 16 grudnia 2019
godz: 19:00