KING DUDE

Clubbing
Electronic Pop / Rock

Niedziela, 23 września 2018
godz: 19:30

Zet Pe Te

ul. Dolnych Młynów 10, Kraków

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

King Dude powraca do Polski na dwa koncerty promujące nowy album „Music To Make Work To”! Król lucyferiańskiego klimatu wystąpi 22.09 w Poznaniu w Klubie Pod Minogą oraz 23.09 w krakowskim Zet Pe Te! W roli głównego supportu na obu koncertach pojawi się także islandzkie Kaelan Mikla, które zachwyciło ostatnio publiczność na koncertach z Drab Majesty!

KING DUDE (Seattle/USA) – Luciferian Folk

W czasach, kiedy amerykańska muzyka ludowa utraciła swoje krwawe korzenie, King Dude stara się oświetlić ciemność seksem, śmiercią, miłością, obłędem w świetle Lucyfera. Od 2006 r. jego nabożny rock’n’roll był zarówno medium, jak i przesłaniem; jego gardłowy baryton i diabelsko-wulgarny sposób pisania piosenek służy do zapalenia ognistego ducha objawienia u wszystkich, którzy go napotykają.

Dzięki wcześniejszym nagraniom w Dais, Avant !, Bathetic, Clan Destine i Ván, wielu wyśmienitym występom na festiwalach oraz nieustającymi koncertami King Dude odkrył ciągle rosnącą globalną publiczność, z którą podzielił się swoją proroczą wizją nadziei i zbawienia, której podniesione głosy w sposób niezawodny zwracają się na wznowienie namiotu Lucyfera.

King Dude to niebieskooki mefistofeles z gitarą akustyczną. Ubiera się jak Johnny Cash i śpiewa, jak Robert Johnson na rozdrożu. Śpiewa o śmierci tak, jak śpiewa o pieprzeniu. Z inspiracji wyrwanej z kraju bluesa, Americany i brytyjskiego folkloru (i heavy metalowego tłą), surowe, hipnotyczne hymny Kinga Dude’a przeszukują przeszłość, wpatrując się wprost w rewelacyjną przyszłość.

https://www.facebook.com/kingdudemusic/
https://kingdude.bandcamp.com/

„Death Won’t Take Me” – https://www.youtube.com/watch?v=5kiOQHwqqZQ
„I Wanna Die at 69” – https://www.youtube.com/watch?v=Rw0hfb6630Q
„Holy Land” – https://www.youtube.com/watch?v=J28EsJOYIjc

Kælan Mikla – SYNTH PUNK/MINIMAL WAVE (Reykjavík)

Kælan Mikla to damskie post-punkowe trio, które powstało na początku 2013 roku., po zdobyciu pierwszego miejsca podczas konkursu Poetry Slam w Bibliotece Miejskiej Borgarbókasafn. Kælan Mikla to islandzkie imię postaci z fińskiej kreskówki o Muminkach. To tajemnicza postać, która jest uosobieniem zimna i zimy. Kælan Mikla każdej zimy przechodzi przez dolinę Muminków, przynosząc chłód i mróz. Wprawdzie jej pojawienie się w dolinie opisane jako bardzo piękne, ale trzeba wiedzieć, że jeśli popatrzy komuś prosto w oczy, to ta osoba może zamarznąć na śmierć.

W skład zespołu wchodzą:

Sólveig Matthildur Kristjánsdóttir – perkusja
Margrét Rósa Dóru-Harrysdóttir – bas
Laufey Soffía Þórsdóttir – wokal

https://www.facebook.com/Kaelanmikla/
https://kaelanmikla.bandcamp.com/

„Glimmer & aska” – https://www.youtube.com/watch?v=z7LJa5Byfbc

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!Sprawdź inne wydarzenia @ Kraków

KING DUDE Kraków

Orient Express x Prozak 2.0

Pt, 06 grudnia 2019
godz: 22:30

KING DUDE Kraków

Novika Bez Cukru live

Pt, 06 grudnia 2019
godz: 20:00

KING DUDE Kraków

XXX | Wkupiny Intermediów 2019

Pt, 06 grudnia 2019
godz: 20:00

KING DUDE Kraków

Flirtini & Friends x Prozak 2.0

Sb, 07 grudnia 2019
godz: 22:30