Instytut pres. Drumcell

Clubbing
Techno

Piątek, 16 września 2016
godz: 22:00

Prozak 2.0

Plac Dominikański 6, Kraków

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

ARTISTS:

MAINFLOOR:
drumcell
Subject 9
Insect
Pathar & Rooreck

2ND STAGE:

Phil Jensky
SH Jack
Areg V

16.09.2016
start: 22:00
end: 7:00
place: Prozak 2.0, Kraków

*******************************************************

Francuski pisarz satyryczny Francois Rabelais już w XV wieku doszedł do odkrywczego wniosku, iż „natura nie znosi próżni”. Nie znosi w takim znaczeniu, iż każdy wolny weekend od zabawy i całonocnego tańca doprowadza do szaleństwa, zaś najgorsze w tym wszystkim jest oczekiwanie. W tym miejscu moglibyśmy napisać, że cierpliwość jest cnotą i, że warto się jej uczyć, ale po co, jeśli możemy skrócić Wasz czas oczekiwania na kolejny Instytutowy event i zaprosić w międzyczasie na dwa klubowe wydarzenia z jednym z bohaterów naszej minionej edycji: drumcell.

Po pierwszym klubowym wydarzeniu w warszawskiej Nowej Jerozolimie z Kaiserdisco przyszedł czas na kolejne miasta i kolejne kluby. Wybór był niezwykle prosty i oczywisty, bo przecież kto lepiej rozumie muzykę techno, a co za tym idzie szampańską zabawę, aniżeli krakowska oraz sopocka klubowa społeczność, zintegrowana pod sztandarami: Prozak 2.0 oraz Sfinks700.

To doskonała okazja, aby wspólnie z artystami, którzy pojawili się na poprzednim Instytucie oraz silnym lokalnym supportem odtworzyć instytutową atmosferę i przygotować nasze ciała na taneczny maraton 30 września w Instytucie Energetyki w Warszawie.

Artystą, który będzie towarzyszył naszej załodze będzie:

drumcell

Artysta, który naprawdę nazywa się Moe Espinosa to klasycznie wykształcony muzyk, który jest obecnie jednym z czołowych twórców nurtu modular techno. Drumcell początkowo obracał się w klimacie Noise, Punk i Industrial, dopóki we wczesnych latach 90’ nie odkrył rave. Jego entuzjazm do dźwięków syntezatora spowodował, że zaczął jak Alessandro Cortini Nine Inch Nails, Maynard James Keenan Tool, Gary Numan, George Clinton, Kool Keith, Qbert, Cut Chemist.

Dzięki eksperymentom z analogowymi oraz digitalowymi dźwiękami Drumcell stworzył własny surowy i hipnotyzujący styl. Zwróciło to uwagę wielu topowych djów, z którymi później nawiązał współprace, czyli m.in. Luke’a Slater’a, Speede J czy Chris’a Leibing’a. Grał także w wielu uznanych klubach i festiwalach na całym świecie. Od berlińskiej mekki techno Berghain przez główną scenę na Movement w Detroit po kluby w Północnej Ameryce, jak Output i Stereo oraz festiwale w Europe, Ameryce Łacińskiej, Japonii i Australii.
http://drumcell.tumblr.com/
https://soundcloud.com/drumcellSprawdź inne wydarzenia @ Kraków

Instytut pres. Drumcell Kraków

Lor – Kraków

Cz, 21 listopada 2019
godz: 20:00

od 30 PLN
Instytut pres. Drumcell Kraków

NACHT x Blazej Malinowski x Prozak 2.0

Sb, 23 listopada 2019
godz: 22:30