DJ T !!

Clubbing

Piątek, 16 marca 2007
godz: 0:00

Rdza

ul. Bracka 3/5, Kraków

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

DJ T

Początki jego kariery sięgają 1977 roku, kiedy to Thomas Koch czyli DJ T jako 8- latek stał się zapalonym kolekcjonerem płyt winylowych. Przez następnych kilka lat jego gust muzyczny kształtowały zalewająca rynek muzyczny fala brzmień disco i równoczesny rozwój Hi NRG. W tej samej dekadzie Koch zasmakował także w świecie hip-hopu, funku i soulu podziwiając m.in. Grandmaster Flash’s New York.

W 1987 roku Thomas postanowił spróbować sił jako DJ grający czarną muzykę w różnych dyskotekach Frankfurtu. Niebawem jednak złapał bakcyla Acid House’u, co sprawiło, że przekwalifikował się na Dja house’owego i rezydował w licznych klubach Frankfurtu (m.in. Music Hall, Plastic). W latach ’90 pozostał jednym z najbardziej cenionych DJ lokalnej sceny grając w takich klubach jak słynne: Dorian Gray czy The Box nim wraz z grupą przyjaciół zdecydował się otworzyć własny klub – The Monza. W latach 1999- 2004 działał na rzecz tego miejsca jako rezydent i manager muzyczny.

Wracając do lat wcześniejszych – w roku 1989 Thomas uruchomił działalność bardzo wpływowego, niemieckojęzycznego magazynu muzycznego „Groove”, którego wydawcą był do 2004.

Na płycie „Boogie Playground” – jego debiutanckim krążku- DJ T rozwinął swój niepowtarzalny styl nawiązując do szerokiej gamy brzmień house’owych. Tworząc na pograniczu disco, funku, electro, ale również Chicago, Detroit, Italo i acid house’u, T wskrzesza ducha muzyki, która ukształtowała go w latach 1978-92. Nie powielając owej estetyki wypracował specyficzną niszę, w której retrospektywne spojrzenie na dźwięk jest złączone z nowoczesnym aranżem i produkcją muzyki.

Na imprezie 16 marca w Rdzy ul. Bracka 3/5 zagrają także: gość specjalny z Poznania-Petter von Coil (Das Erste Dance/Poznań) oraz Madame Tinto (G!RLS TALK/ Warszawa)Sprawdź inne wydarzenia @ Kraków

DJ T !! Kraków

Raban On Tour: John B w Krakowie!

Pt, 21 lutego 2020
godz: 22:00

DJ T !! Kraków

ANNA x Prozak 2.0

Pt, 21 lutego 2020
godz: 23:30

od 40 PLN
DJ T !! Kraków

RAVE ALARM #82 World Wild Rave

Sb, 22 lutego 2020
godz: 23:00