BLUEBERRY

Clubbing
Electro Electro punk

Sobota, 09 lutego 2013
godz: 22:00

Pauza

Stolarska 5/3, Kraków

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

BLUEBERRY to darkpopowy elektroniczno-akustyczny projekt muzyków jazzowych z duńskiego środowiska Carl Nielsen Academy of Music. Trzy wyraziste osobowości i trzy odmienne kultury łączą się w intymnym akcie opowiadania za pomocą muzyki. Elektroniczne dźwięki wydobywające się z syntezatorów i komputerów budują nową wirtualną rzeczywistość wokół organicznego, kobiecego głosu, który wyśpiewuje historie o ludzkich ułomnościach, pożądaniu, uległości, nieracjonalnych potrzebach. Po chwili brzmienie zmienia się na zupełnie akustyczne, bliższe – ale wcale nie przyziemne, hipnotyzując i zachłannie okupując słuchaczowe myśli.
http://www.blueberry.bandcamp.com/
http://www.youtube.com/user/BlueberryMusik
Start: 22:00
Wejście: 10PLN*
Support oraz afterparty: Senor Soul
Koncert Blueberry: 22:30
*Po konercie wstęp na after party za free
A n i a R y b a c k a
jest wokalistką, autorką tekstów i muzyki. Ukończyła jedno-cześnie Studium Jazzu i psychologię na SWPS. W 2010 roku przeprowadziła badania dotyczące jakości życia polskich muzyków Jazzowych pt, „Jazz — moje życie. Doświadczenie w roli muzyka, a struktura JA i emocjonalne wskaźniki przystosowania”. Dwa lata temu dołączyła do środowiska polskich muzyków w Skandynawii na Carl Nielsen Academy of Music. Podróżując po Europie i występując na Festiwalach Jazzowych wielokrotnie zdobywała nagrody, min. na Lady Summertime (2009, Finlandia), Nardis Jazz Vocal competition (2009, Turcja), Voicingers (2009, Polska) , Jazz Krokus Festival (2008, Polska). W roku 2011 została wyróżniona przez Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego, a wtym roku koncertuje z Blueberry, Ania Rybacka Quintet, Sphere, oraz jako solistka z DRBB.
A d i Z u k a n o v i ć
pochodzi z Bośni, ale od dwudziestu lat mieszka w Da-nii. Jest pianistą, producentem i kompozytorem, znanym z wyjątkowo indywidualnego podejścia do każdej ze stylistyk. Ostatnie pół roku spędził na stypendium artystycznym w Berlinie. Współpracował z takimi muzykami jak Andrew D’Angelo, Den Fjerde Væg, Rudi Mahall, Kresten Osgood, Mount Washington, czy Jullie Hjetland. Obecnie pracuje jako kompozytor i pianista w duńskim teatrze współczesnym w Odense, oraz koncertuje i nagrywa m.in. z Blueberry, Nór, Trouble Hunting, God is Discount i PARAT APPARAT COLLECTIVE
R o u x S p a n a
to multiinstrumentalista, producent i DJ. Jako puzonista oraz klawiszowiec współpracował z wieloma zespołami polskiej sceny, jak Etna Kontrabande, Obibox, Raggamoova, Soulunit. W 2005 roku założył zespół JazzUs, który łączył w sobie elementy hip-hopu oraz jazzu. Jako producent wypłynął przede wszystkim dzięki wydanej w 2009 roku płycie składu Mardi Gras pt. „Podaj Dalej”. Na jego produkcjach rapowali do tej pory m.in. Temzki, eXo, Ten Typ Mes, Prof, Emil Blef, Numer Raz oraz PHFNG. Remixował m.in. dla Rap Addix, NÓR (Dania) oraz Silka. Obecnie powiązany jest z warszawskim labelem U KNOW ME Records, w którym nibawem ma się ukazać jego producencki album.


Sprawdź inne wydarzenia @ Kraków

BLUEBERRY Kraków

Oops! We Did It Again w Krakowie!

Cz, 23 stycznia 2020
godz: 22:00

BLUEBERRY Kraków

GO Girls! x Prozak 2.0

Pt, 24 stycznia 2020
godz: 21:30

BLUEBERRY Kraków

Local Hood’s x Prozak 2.0

Sb, 25 stycznia 2020
godz: 21:30