Before Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2015 – Nils Frahm has lost his mind

Koncerty
Electronic

Sobota, 09 maja 2015
godz: 20:00

Teatr Łaźnia Nowa

Osiedle Szkolne 25, Kraków

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Gwiazda koncertu finałowego Tauron Nowa Muzyka 2014 wraca na jedyny koncert w Polsce! Niepowtarzalny Nils Frahm – pianista i kompozytor, łączący upodobanie do radykalnych eksperymentów z prawdziwą muzyczną wirtuozerią, ponownie zagra dla polskiej publiczności już 9 maja 2015, w ramach cyklu Before Tauron Nowa Muzyka 2015.

Mimo młodego wieku, pochodzący z Berlina artysta, zdążył w ciągu ostatnich pięciu lat zapisać się w pamięci fanów muzyki z pogranicza ambientu i klasyki kilkoma doskonałymi płytami. Począwszy od wydanego w 2005 albumu Streichelfisch, Frahm nie ukrywa swojej fascynacji mistrzami minimalu takimi jak Eric Satie, nieustannie jednak szuka nowych środków ekspresji i sposobów, by jego muzyka brzmiała jak dzieła stworzone w XXI wieku.

Współpracując z takimi artystami jak Clark czy Olafur Arnalds, śmiało przełamuje wszelkie granice pomiędzy muzyką taneczną, eksperymentalną, jazzem i klasyką, tworząc jedyne w swoim rodzaju kompozycje rozpoznawalne właściwie od pierwszych taktów. Jego koncerty to prawdziwie hipnotyczne widowiska, skupione na zaskakiwaniu publiczności, a upodobanie do improwizacji i zabaw dźwiękiem zapewniło mu liczną rzeszę fanów na całym świecie.

Jeśli nie udało Wam się załapać na rewelacyjny koncert Frahma, który odbył się w ruinach katowickiej Fabryki Porcelany Giesche lub też chcielibyście powtórzyć to doświadczenie, to zapraszamy już 9 maja 2015 do Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie. Info o biletach wkrótce!

Koncert Nilsa Frahma odbędzie się w ramach trasy „Nils Frahm has lost his mind”.Sprawdź inne wydarzenia @ Kraków

Before Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2015 – Nils Frahm has lost his mind Kraków

GET LOST x where2B list

Wt, 15 października 2019
godz: 22:30

Before Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2015 – Nils Frahm has lost his mind Kraków

SuperScena: Coals | Szpitalna 1

Cz, 17 października 2019
godz: 19:30

Before Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2015 – Nils Frahm has lost his mind Kraków

Let it Glitter! x Prozak 2.0

Cz, 17 października 2019
godz: 22:30