UnitedBadFlow, Jack Daniel‘s & friends presents GRANT NELSON! |INQbator

Clubbing
Deep house House

Sobota, 27 września 2014
godz: 21:00

INQbator Klub

ul. Dworcowa 2, Katowice

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Zapraszamy Was na muzyczne wydarzenie roku!!!

UnitedBadFlow, Jack Daniel‘s & friends presents GRANT NELSON!

Już w sobotę 27 września katowicki INQbator odwiedzi jeden z ojców chrzestnych undergroundowej muzyki tanecznej.

Znamy go jako założyciela legendarnej wytwórni Nice „n” Ripe z początku lat 90’, której wydawnictwa zapoczątkowały nurt UK GARAGE. Oprócz tego w kolejnych latach został on współzałożycielem dwóch wytwórni: Swing City oraz Freeze Dried.

Jego działalność muzyczna ma charakter globalny i obraca się wokół House, UK Garage, Deep House, Soulful. Grant jest znany nie tylko ze swoich autorskich produkcji, ale także z wielu remiksów. Na całym świecie wydają go czołowe labele, wystarczy wymienić tu: Kickin Records, Virgin Records, Hed Kandi, Positiva, Sony (i wiele innych).

To twórca jednej z najlepszych audycji – show radiowych „HOUSECALL”, która jest nadawana od 2009 roku, przedstawiając co dwa tygodnie nowości producentów z całego świata. Nelson zawsze zaprasza czołówkę twórców undergroundowej muzyki tanecznej, dając im okazję do zaprezentowania nowych produkcji oraz ciekawych nowości w krótkim mixie. Do tej pory byli to min.: ATFC, Miguel Migs, Christian Alvarez, CJ Macintosh, DeepCitySoul, DJ Meme, Eric Kupper, Groove Assassin, Jamie Lewis, Jask, Joey Negro Jazztronik, Kiko Navarro, Lovebirds, MK, Ralf Gum, Richard Earnshaw, Scott Wozniak, Soulmagic, Soul Purpose, Steve „Silk” Hurley i Yass.

Grant Nelson aka Wishdokta, Bump & Flex, N’n’G, to ceniony, najwyższej klasy producent, dj i remixer z absolutnej czołówki światowej. Można powiedzieć, że każdy, szanujący się dj lub producent muzyki house i jej odmian, ma w swojej kolekcji choć jeden track spod ręki „Mr G”.

Tak ważnej i na pewno dobrej muzycznie imprezy, do tego w tak klimatycznym miejscu jakim jest INQ, po prostu nie można przegapić !!!

Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego już teraz zachęcamy Was do zagwarantowania sobie obecności na tym wydarzeniu poprzez wykupienie biletów w przedsprzedaży.

——————————–
MAIN DANCEFLOOR:

GRANT NELSON [NICE ‚N‘ RIPE/ FREEZE DRIED/ SWING CITY/ UK]
Katarzyna Malenda [Vocal Live]
2Loop [Ubf/Hf]
Otik Von Hell [Pekelnej Bar/ Prague/ CZ]
Endr:u [Hf/Bo’a]
drGroove [Ubf]
K.Andy [Ubf/ Extomusic]
Aer [Ubf]
Sergiusz [Ubf]
Sliva [Hf]
——————————–
2nd DANCEFLOOR:

Ditter [Inq]
Set [Inq]
El Mario [Inq]
Notabene [Inq]
——————————–
27 wrzesnia 2014
INQbator klub
Katowice
ul. Dworcowa 2
——————————–
Start: 21:00
Stop: 06:00
——————————–
Bilety:
Przedsprzedaż 20zł
W dniu imprezy 25zł
——————————–
Zakup biletów w przedsprzedaży możliwy bezpośrednio w klubie Inqubator
Poprzez email: [email protected] i [email protected], na stronie www.biletyubf.pl
i u partnera eventu: salon tatuażu Chyba ty Tatoo Katowice
——————————–
Sponsorzy:
Jack Daniel’s
Chyba Ty Tattoo
Direct
——————————–
Patronat:
Patronat:
Muno.pl
Houseradio.pl
ExtoMusic
Hypnotizing Freaks
Cep
Bibainfo.pl
Printi Poland
——————————–
Organizator:
UnitedBadFlow & friends
Inqbator Klub
——————————–
GRANT NELSON
Biografia

Nelson został okrzykniety „ojcem chrzestnym” UK Garage dzięki niezliczonym hitom klubowym, które zostały wydane we wczesnych latach 90-tych przez współnależącą do niego wytwornią Nice’n’Ripe. Między innymi dzięki jego wkładowi muzycznemu powstała wtedy „Scena Niedzielna”, która potem przerodziła sie w UK Garage.
W latach 1990-93 był związany z legendarną wytwórnią „Kickin Records” gdzie pod pseudonimem „Wishdokta” wyprodukował utwory hardcore/drum’n’bass.
W 1997 jako Bump’n’Flex zaczął produkować UK 2 Step. Jest odpowiedzialny za jedne z najwiekszych hitów, miedzy innymi „Funk Oh Ah Roll” Jamesa Browna.
Od wczesnych momentów z Nice’n’Ripe Grant zawsze był sfiksowany na House i tak też pozostało do dziś. Poprzez swoją świetną wytwornie „Swing City” ciągle dostarcza muzykę House z najwyższej półki.
Grant urodził się w 1971 roku na przedmieściach Londynu.
Od najmlodszych lat wykazywal duże zainteresowanie muzyką, ale nie z nią wiązał swoją przyszłość. Będąc klasowym błaznem, zawsze gotowym rozśmieszać swoich szkolnych kolegów jak rownież miłośnikiem kina, postanowił zostać aktorem. Do dziś upiera sie, że gdyby rzeczy potoczyly się tak, a nie inaczej prawdopodobnie zostałby absolwentem Akademii Teatralnej, i kto wie może dziś oglądalibyśmy go na srebrnym ekranie?
No więc kiedy złapał muzycznego bakcyla?
Otoż mając 9 lat pierwszy raz zaczal parać sie inżynierią akustyczną. No dobra, bez przesady, raczej demontował stereo rodziców a rezultaty nagrywał na starym magnetofonie dziadka. Twierdzi że mixowal zanim wynaleźli ten termin. „Bywało, że wybierałem momenty z Queen „Another bites the dust” dokładałem do tego bity z jakiegoś szemranego hawajskiego long playa a do tego jeszcze raczej nędznie skreczowalem hity ze ścieżki dźwiękowej Gwiezdnych Wojen. Rezultaty prawie zawsze były mizerne, ale fakt że poprzez nakładanie na siebie różnych warstw muzycznych moźna było stworzyć coś innego pchnął mnie w zawiłe ścieżki produkcji muzycznej.”
Kolejnym krokiem była muzyczna edukacja…
No nie, nie w jego przypadku. Dzieki klawiszom, które dostał na 13-te urodziny rozpoczał naukę gry na instrumencie. Po paru miesiącach założył szkolna kapelę, której szczytem było zagranie paru coverów na szkolnym apelu. Był to jednak pierwszy przedsmak wystepów przed publicznoscia i to mu sie spodobało.
Remixy w wieku 13lat?
Pierwszy remix, który powstał w jego sypialni do utworu Chaka Khan „I Feel for You” tak bardzo spodobał sie przyjaciołom, że postanowił zrobić ich wiecej, dużo więcej. Był tak dumny ze swoich rekonstrukcji używając magnetofonu i klawiszy, że postanowił wysłać remix The Jets „Crush on you” do ich wytworni. Nie otrzymał odpowiedzi, ale jak na ironie w późniejszych latach wydał wiele remixów dla MCA.
Nielegalne imprezy i djka…
Dzięki niezłej kolekcji płyt oraz słownej perswazji udało mu sie wkręcić za djke. Zaczął grywać na urodzinach i imprezach okolicznośćiowych, wkrótce jednak muzyczne wymagania imprezowiczow stały sie dla niego źródłem frustracji . „Prośili żebym puszczał różne beznadziejne kawałki i choć przyznaje, że w swoich młodzieńczych latach zdarzyło się kupić kilka takich płyt, to jednak w wieku 16 lat posiadałem juz zabójczą kolekcję disco z lat 70tych, soul z 80tych oraz wczesny house…Proszono mnie bym puszczał Cliffa Richardsa…to się musiało źle skonczyć…moje uszy tego nie wytrzymywały.” Wkrótce Grant wraz ze swoim kolegą zaczął organizowac małe imprezy, które szybko przeistoczyly sie w mini nielegalne ravy, a co za tym idzie, zaczely sie kłopoty. „Złapano nas w zasadze tylko raz, policja skonfiskowała parę wzmacniaczy, gramofony i stroboskopy. Dostaliśmy małą karę ,ale nie to było najgorsze. Prawdziwe problemy zaczęły się, kiedy próbowaliśmy zorganizować coś legalnie np w sali parafialnej, a po imprezie miejsce nadawało się już tylko do rozbiórki, a my zostawaliśmy z ogromnym rachunkiem…Niektórzy mają mało szacunku dla ambony-to mogę potwierdzic.” Po tym jak jedna z gazet opisała zajście z policją jako „Ogromne zakłócenie dzwięku”, Grant uzył tego określenia jako tytułu do jednego ze swoich kawałków dla wytwórni „Kicking Records”.
Taśma demo i kontrakt płytowy….
W 1990 Grant wrócił z Jersey CI. Świeżo po powrocie, natchniony przez rezydenturę w czołowym klubie na wyspie Nelson zaczął mieć problemy z odnalezieniem się w pracy i życiu codziennym. „Próbowałem wszystkiego-od pracy w KFC do prowadzenia gry Bingo”. Podczas nielegalnego pobytu w akademiku jego dziewczyny („Dziekan myślał że jestem studentem”) zaczał pracować nad demo, które pózniej przyniosło mu jego pierwszy kontrakt płytowy. „Spędzałem dużo czasu w sali medialnej bawiąc się pianinem podczas gdy reszta wymigiwaczy oglądała „Oprah show”. Szybko zorientowałem się, że reszta studentów prawdopodobnie była na haju i nikt nie zauważał mojej obecności. Pomyślałem, co mi do cholery szkodzi i przyniosłem swój 4-ścieżkowy rejestrator, syntezator Korga, wart 50 funtów sampler oraz nędzny zestaw perkusyjny, zakladając moje pierwsze małe studio…Pomiedzy ciągłym chowaniem się pod łóźkiem mojej dziewczyny poczas inspekcji pokojów, a pracą w Rymansie udalo mi sie nagrać cały album”. Album tak dobry, że jego ówczesna dziewczyna Kate przekonała go do wysłania go do wytwórni. Grant niechętnie wysłal je do „Kicking records”. Po paru dniach zadzwonił telefon i po spotkaniu Grant podpisał swój pierwszy kontrakt.
Narodzil sie Wishdokta…
Jako Wishdokta Grant wskoczył za djke. Z twarzą pomalowaną w trójwymiarowe bloki zdumiewał tlumy w całej Europie dzięki swojej hybrydowej dawce muzycznej lączącej rock, hardcore, ragga i breakbeat. „W tamtych czasach opowiadałem prasie, że przed koncertami składam ofiary z kóz i różne tego typy dziwadła”. Jego pierwszy singiel „Evil surrounds us” dostał sie na 75 pozycje listy UK, a w jednej z jego pierwszych recenzji padło pytanie: Czy Wishdokta jest Ozzym Osbournem myzyki house? Nieźle jak na artyste bawiącego się hardcorem i nonsensami czci diabła. Jako Wishdokta występował na fetiwalach, imprezach i clubach w Anglii i Niemczech budując swoją bazę fanów. Pewien zwariowany Amerykanin, po jednej z imprez zadzwonił do wytwórni twierdząc, że „dokładnie wie co mówił do niego Wishdokta”, a kiedy odmówiono mu możliwości osobistej rozmowy z Doc, zaczal groźić rozmówcom śmiercią. Zwariowane czasy.
Od Hardcore’u do House…
Rosnące niezadowolenie ograniczeniami sceny hardcore spowodowało,ze Grant rozpoczął wspołpracę z czołowym Dj’em happy hardcore-Dj’em Vibes. „Wiem, że mogło wydawać się, iż spadłem z deszczu pod rynne, ale tak nie było. Spotykaliśmy się pare razy w miesiącu i nagrywaliśmy kilka kawałków w moim domowym studio, tłoczylismy to na vinyl pod naszym wspólnym labelem „Asylum”, a Vibes sprzedawał je potem w sklepach muzycznych. Przez resztę czasu eksperymentowałem z różnymi stylami od R’n’B do Pop. Miałem możliwość spróbowania paru rzeczy będac niezależnym finansowo.” Jako zespół odnosili sukcesy, a jeden z singli zaowocował poznaniem człowieka, który wkrótce stał się jego partnerem w wytworni Nice’n’Ripe.
Nice’n’Ripe…
w 1993 roku Grant poznał Goerga Powera, założyciela i dj’a stacji radiowej Kiss FM.Po ustaleniu w którą stronę Grant chciałby podążać muzycznie zdecydowali sie na wspólpracę, która zaowocowała powstaniem „Nice’n’Ripe Records”. George był podporą finansową wytwórni, Grant zajmowal sie muzyką. Rezultaty nagrań dla wytworni zostały później okrzyknięte narodzinami Uk Garage. „Wielu ludzi przyjmuje, że świetnie się bawiłem podczas wczesnych dni Nice’n’Ripe Records, że rozkoszowalem się sławą i wszystko to motywowało mnie do pracy w studio…Prawda jest jednak taka, że żyłem w błogiej nieświadomości oddziaływania jakie miała moja muzyka. Byłem zamknięty w studio od świtu do nocy i tylko czasem zdarzało mi się usłyszeć moją muzykę graną w pirackich stacjach radiowych.
Kiedy wiec wreszcie sobie to uswiadomil?
„To musialo być gdzieś około 1995 roku kiedy zdałem sobię sprawę jak bardzo popularna stała sie moja muzyka…to byl wielki szok, wiedziałem ze graja ją dj’e z pirackich rozgłośni, ale nie wiedziałem że na taką skale. Odbierałem telefony od producentow ze Stanów z zaproszeniami do współpracy, porównywali moją muzykę do oryginalnego brzmienia Amerykanskiego Graage – było to wielkim komplementem.” Z przyczyn, o których nie możemy tu pisać wytórnia rozpadła sie w 1996 roku, ale Grant już wtedy miał inny plan.
Swing City Records.
Jeszcze w czasie działalności Nice’n’Ripe Records Grant omawiał ze swoją długoletnią partnerką Kate pomysły na założenie nowej wytwórni. Latem 1995 roku narodziło się Swing City Records. Wkrótce wytwórnia zyskała wielu zwolenników, stając się jedną z najbardziej renomowanych, niezależnych wytwórni muzyki House i Garage. Grant zajmuję się przede wszystkim pracą w studio, zostawiając prowadzenie wytwórni swojej partnerce Kate Ross: „Nie miałbym zielonego pojęcia jak prowadzić wytwórnie, znam się na muzyce i to robię najlepiej, gdyby przyszło mi zajmować się prowadzeniem wytwórni prawdopodobnie skonczyłoby się to sprzedawaniem kaset z muzyką pod stacją metra Oxford Circus”. Remix Granta do utworu Negrocan „Cada vez” wydany w 1999 roku stał sie hitem, który gościł na czołówkach list przebojów na całym świecie i do dziś śprzedal się w prawie dwumilionowym nakładzie. Do dziś Swing City ma w swoich szeregach światowych artystów nieustannie dostarczając muzykę house o wysublimowanej jakości.
Remixy…
Grant remixował i reprodukował utwory szerokiego grona artystow takich jak: James Brown, Kelis, Jodeci, Frankie Knuckles, Artful Dodger, Mis-Teeq, Liberty X, Aaliyah, The Brand New Heavies, Guy, Another Level, Juliet Roberts, Rosie Gaines, Gabrielle, Hinda Hicks, Thelma Houston, Beverley Knight & Faithless. Czasem robi sobie przerwę w remixowaniu innych artystów by koncentrować się na własnych produkcjach, ale robi to niechętnie. Niechęć ta wynika z prawdziwej satysfakcji, jaką daje mu „manipulowanie” pracą innych artystów. Lista jego remixów wyjaśnia dlaczego wciąż jest popyt na jego talent.
Eksplozja sceny UK Garage…
W 1997 roku narodził się nowy dzwięk na clubowej scenie Londynu. 2 Step był mixem piosenek US Garage, break beatowych bębnów i skocznej linii brytyjskiego basu. Bump $ Flex to projekt, który umożliwił Grantowi wydawanie cięższych numerow Garage, które nie byłyby mylone z jego bardziej melodyjnym stylem. Od pierwszego remixu Indo „R U Sleeping” Bump & Flex stał się renomowaną gwiazdą sceny UK. Do dziś pozostaje najbardziej płodnym artystą tego nurtu muzycznego. Grant współpracował również z Norrisem „da boss” Windrossem tworzac grupe N’n’G. Ich pierwszy singiel „Right before my eyes” zadebiutował na 12 miejscu listy przebojow UK w marcu 2000 roku. Poza wkładem w scene UK Garage, Grant kontynuował produkcję muzyki house, co zaowocowało podpisaniem kontraktu z Virgin Music na wydanie utworu „Step 2 Me”, do którego talentu uzyczyła amerykanska wokalistka Julie McClain. Po wydaniu niezliczonych remixów, które stały się klasykami UK Garage, Bump & Flex podpisał ważny kontrakt na wydanie jednego z jego utworów dla Warner Brothers UK. Znalazł się też czas na produkcje i remix utworu grupy Mis-Teeq „Be with me”, który zadebiutował na 4 miejscu listy przebojów. W roku 2004 terminarz wystepów Granta obejmował cały świat, a on sam zostal nominowany do nagrody najlepszego Dja House na gali Urban Music Awards.
Najnowsze Projekty:
Remix Granta utworu Solu Music & Kimblee „Fade” wyniosł go do głównego nurtu muzycznego i zakonczył się komercyjnym hitem dla wytworni Hed Kandi.
Niektóre z niedawnych hitów clubowych to jego wlasna produkcja „Spellbound”, jak rowniez remixy dla artystow takich jak: Chocolate Puma, Towa Tei, M-Gee feat Mica Paris, Chanel, Jamiroquai, Simply Red & Alexander O’Neal.
Grant wydał również dwie biblioteki sampli i dzwieków skierowanych do producentów muzyki House, które sa dostepnę wyłącznie na: www.traxsource.com
Kraje i miejsca w których wystepowal Grant Nelson:
Anglia,Szkocja, Irlandia, Walia, USA, Spain, Ibiza, Majorka, Szwecja, Wlochy, Niemcy, Rosja, Finlandia, Estonia, Singapur, Tajlandia, Australia, Poludniowa Afryka, Jersey, Gurney, LOtwa, Indonezja, Hong Kong, Japonia, Cypr , Filipiny, Brazylia, Poludniowa Korea, Portugalia, Cypr.

Linki:

Web – http://www.grantnelson.co.uk
Youtube (Popular Grant Nelson Tracks)
https://www.youtube.com/playlist?list=PLVPwTk6s7IFyEDWUbT4LtvovdMPuOSvQG
Sound Cloud
https://soundcloud.com/grantnelson
Mixcloud
http://www.mixcloud.com/grantnelson
Discogs
http://www.discogs.com/artist/3561-Grant-Nelson
Facebook
https://www.facebook.com/grantnelsonmusic
Beatport
http://www.beatport.com/artist/grant-nelson/5678
Traxsource
http://www.traxsource.com/artist/492/grant-nelson
Housecall Fm
http://www.housecallfm.com
RA
http://www.residentadvisor.net/dj/grantnelson

plakatSprawdź inne wydarzenia @ Katowice

UnitedBadFlow, Jack Daniel‘s & friends presents GRANT NELSON! |INQbator Katowice

Dungeon Beats 014 feat. Biome [UK]

Pt, 06 marca 2020
godz: 22:00

od 20 PLN
UnitedBadFlow, Jack Daniel‘s & friends presents GRANT NELSON! |INQbator Katowice

Fresh N Dope Festival Katowice

Sb, 07 marca 2020
godz: 17:00

UnitedBadFlow, Jack Daniel‘s & friends presents GRANT NELSON! |INQbator Katowice

Maria Peszek // Katowice

Nd, 08 marca 2020
godz: 19:00

od 90 PLN
UnitedBadFlow, Jack Daniel‘s & friends presents GRANT NELSON! |INQbator Katowice

Fryderyk Festiwal 2020

Sb, 14 marca 2020
godz: 18:00