Technosoul pres. Pozdro Techno Party |INQbator

Clubbing
Deep house Tech House Techno

Sobota, 13 grudnia 2014
godz: 22:00

INQbator Klub

ul. Dworcowa 2, Katowice

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Technosoul pres. Pozdro Techno Party

Main floor: Techno

Błażej Malinowski LIVE (Phorma, Technosoul, Funfte Strasse)
Dtekk (uptodate.pl / technosoul.pl)
Vanxter (Inport)
Capo (Mødule)
Oscar Dragon (Mødule)

Bar floor: Deep / tech house

Tom Bednarczyk LIVE (C&C Bookings, Venter)
CH (NYP™)
BasteQ (Tajne Komplety)

Start 22:00 | Koniec 6:00 | Wejście: 12zł
INQbator club | KATOWICE ul. Dworcowa 2

_ _ _

Błażej Malinowski (Phorma, Technosoul, Funfte Strasse)

Muzyk, dziennikarz radiowy, DJ, aktywnie wspierający warszawska scenę muzyki techno, kolekcjoner płyt oraz wszelkich przedmiotów z potencjałem dźwiękowym. W pracy twórczej oscyluje wokół takich gatunków jak techno, deep-techno, dub techno czy ambient. Współtwórca projektu Fűnfte Strasse, który obejmuje audycję radiową oraz cykliczne imprezy. Związany z takimi wydawnictwami jak Phorma, Technosoul, Silent Season oraz Minicromusic Rec.

Dtekk (uptodate.pl / technosoul.pl)

Człowiek instytucja na polskiej scenie muzyki elektronicznej: DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury. Grać zaczął w 2000 roku, a od 2001 roku jest rezydentem białostockiego klubu Metro. Jego sety, wyłącznie winylowe, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno, z drugiej – jest fanem electro, disco i italo, posiada sporą kolekcję płyt w tych gatunkach i chętnie je grywa.
Dtekk współtworzy kolektyw Technosoul od początku jego istnienia i jest jednym z autorów jego sukcesu: szeregu imprez, na których zagrało wielu wybitnych artystów z całego świata oraz niedawnego poszerzenia działalności kolektywu o wytwórnię. Technosoul 01 w wersji winylowej ukazała się w lipcu tego roku z produkcjami Piotra Klejmenta zremixowanego przez Perca i Sleeparchive’a.
Najważniejszym osiągnięciem w działalności Dtekka wydaje się być Original Source Up To Date Festival, którego jest pomysłodawcą, organizatorem i strategiem, jak również autorem programu artystycznego dla dwóch scen festiwalowych: Stanu Skupienia i Technosoul. Jakby tego było mało, to Dtekk stoi za wieloletnimi imprezami cyklicznymi takimi jak Ambient Park, Secret Location i Kitsch’n’Electricity, które, zgodnie z najważniejszym dla niego założeniem, odbywają się w Białymstoku i rozwijają tamtejszą scenę.
Bardzo ważnym aspektem w działaniu Dtekka jest aktywizm społeczny na rzecz muzyki i szeroko pojętej kultury – udziela się on w stowarzyszeniu Pogotowie Kulturalno-Społeczne i zarządza Transgranicznym Centrum Kultury Węglowa. To na Węglowej odbywa się od 5 lat Original Source Up To Date Festival; tam również Dtekk organizował ogólnodostępne warsztaty DJskie, gdzie w wakacyjnej atmosferze zarażał młodych ludzi magią winyla.

Technosoul: https://www.facebook.com/technosoulpl
Original Source Up To Date Festival: http://www.uptodate.pl
Soundcloud: https://soundcloud.com/dtekk

Tom Bednarczyk (C&C Bookings, Venter)

Producent początkowo związany z muzyką ambient, później dryfujący w stronę techno i współczesnej muzyki klubowej. O Bednarczyku zrobiło się głośniej w 2008 roku, gdy album „Summer Feelings” ukazał się nakładem australijskiej wytwórni Room40. Producent dołączył tym samym do szacownego grona, w którym znajdowali się m.in. Tim Hecker, Keith Fullerton Whitman czy Tujiko Noriko. Kompozycje Polaka chwalili respektowani na całym świecie artyści z Williamem Basinskim na czele. W tym czasie wydał 3 pełne albumy, w tym jeden dla nowojorskiego 12k, a jego prace były recenzowane na łamach opiniotwórczego The Wire oraz prezentowane w BBC Radio. Pomimo tych prestiżowych sukcesów w kolejnych latach Bednarczyk coraz bardziej wsiąkał w scenę techno i minimal, pozostawiając ambient za sobą. Co prawda, te emocje i pewna melancholia wciąż towarzyszą jego nagraniom, ale to chyba jedyny czynnik spajający te utwory. W 2011 roku producent powołał do życia szybo rozwijającą się wytwórnie We Are Your Music Mate, w której ukazują się nagrania z muzyką klubową. W 2013 był uczestnikiem Red Bull Music Academy Bass Camp. Aktualnie jest skupiony na dobrze prosperującym projekcie Harrison Chord.

„His compositions hold these sonic fragments up to the light, offering thier geometry up for contempletation, balancing thier
profiles against one another; these pieces summon a sense of equilibrium in the same way that an Alexander Calder sculpture
does.”
The Wire

„There are a few cracks in the album, namely „Autumn,” which resembles a tepid, lukewarm remix of Tim Hecker’s „Sea of
Pulses.” But ultimately, Let’s Make evokes emotions that so many lyrics would fail to express.”
XLR8R

https://www.facebook.com/ventermusicSprawdź inne wydarzenia @ Katowice

Technosoul pres. Pozdro Techno Party |INQbator Katowice

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019

Cz, 20 czerwca 2019
godz: 20:00

Technosoul pres. Pozdro Techno Party |INQbator Katowice

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019

Cz, 20 czerwca 2019
godz: 20:00

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019 Katowice

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019

Cz, 20 czerwca 2019
godz: 20:00

Technosoul pres. Pozdro Techno Party |INQbator Katowice

OFF Festival 2019

Pt, 02 sierpnia 2019
godz: 15:00

Technosoul pres. Pozdro Techno Party |INQbator Katowice

OFF Festival 2019 – official

Pt, 02 sierpnia 2019
godz: 15:00