Stary Dworzec Katovvice

Clubbing

Piątek, 18 maja 2012
godz: 21:00

Stary Dworzec Katovvice

ul. Dworcowa 4, Katowice

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Piątek 18.05.2012
Spectrasoul / Consequence LIVE / Synkro / Sam KDC / Clarity / Adi Sharma / Absys Records / NYP™
Sobota 19.05.2012
Cristian Vogel LIVE / Karenn | Blawan & Pariah / Inigo Kennedy / Objekt / Hatti Vatti / Chino / MustNotSleep / NYP™ / Filip Roter
Piątek 18.05.2012
SPECTRASOUL
(Shogun Audio / Critical Music / Exit Records UK / Metalheadz) 
Nietuzinkowy duet producencki, w skład którego wchodzi Jack Stevens oraz David Kennett. Oboje przez lata ściśle związani ze sceną drum and bass. Ich produkcje od samego początku wyznaczają nowe trendy nieustannie przeplatając w sobie totalne przeciwieństwa gatunku. Lekkie soul’owe brzmienia połączone z mocnym i podkreślonym basem to cecha charakterystyczna utworów SpectraSoul, których rozpoznawalność wśród publiczności na całym świecie jest bez precedensu. Współpracują z takimi wytwórniami jak Shogun Audio, czy Critical Recordings czym zapewnili sobie pozycję wśród najlepszych twórców sceny.
CONSEQUENCE – LIVE
(Exit Records UK / Auxiliary / They Live)
Consequence pojawił się znikąd wydając w 2009 roku swój niezwykły album ‘Live For Never’ nakładem Exit Records. Zręczne połączenie IDM’u i przestrzennego ambientu z drum and bass’ową rytmiką sprawiło, iż płyta wywarła ogromny wpływ na całą scene d’n’b. Od tego momentu jego eksperymentalne podejście do dźwięku tylko się pogłębiło, co można usłyszeć na najnowszym albumie ‘Test Dream’.
Consequence poza solowymi produkcjami tworzy także duet wraz z Joe Seven o nazwie ‘They Live’.
W Katowicach słuchacze będą mieli możliwość usłyszenia go dwukrotnie – podczas dj setu oraz przedstawienia live. Spodziewajcie się niespodziewanego !
SYNKRO
(Exit Records UK / Apollo Records / Mindset Records / Med School)
Synkro to pierwszoplanowa postać na scenie „Future Garage”. W swoich produkcjach romansuje ze starą szkoła uk garage, zachowując przy tym dub’owy flow i głęboką przestrzeń.
Często porównywany jest do Buriala, co bezsprzecznie jest trafionym porównaniem zwłaszcza ze względu na podobne wykorzystywanie wokali. Jednak Synkro zachowuje przy tym bardzo indywidualny styl i bliżej mu do tanecznej motoryki 2 stepu’u czy garage, choć nie stroni od podróży w inne gatunki, o czym świadczą takie numery jak chociażby smolny dubstepowy „Angels” czy drumandbassowy „Departure”, ktory ukazał się na składance ‘New Blood’ na Medschool- siostrzanym labelu Hospital Records.
SAM KDC
(Auxiliary / 31 Records / Absys Records / Eternia Music)
Jeden z najbardziej utalentowanych i oryginalnych producentów muzyki elektronicznej ostatnich lat. Z każdym kolejnym kawałkiem słychać u Niego coraz większą perfekcję w komponowaniu głębokich, przestrzennych, muzycznych obrazów. Sam KDC swoimi dotychczasowymi produkcjami zapewnił sobie reputację nietuzinkowego artysty, którego dzieła są ponadczasowe. Utwory wydane na labelach takich jak Nu Directions czy 31 Records okazały tylko wstępem do całkowitego zachwytu, którego doświadczamy wsłuchując się w dźwięki które serwuje nam Sam od momentu spotkania na swojej muzycznej drodze legendarnego ASC.
Publiczne występy Sam’a KDC to ciągłe przejścia od głębokich i nostalgicznych do mrocznych i tajemniczych brzmień. Wciąż mamy w pamięci jego ostatni występ w Katovvicach który w pełni o tym świadczy.
We are glad to have you back, Sam!
CLARITY
(Exit Records UK / Med School / 31 Records / Horizons Music)
Clarity to bardzo młody producent d’n’b pochodzący z Kornwalii. Gdy miał 16 lat jego talent dostrzegły takie labele jak Med School, Horizons, Nu Directions, 31 Recordings, a także niezwykłe Exit Records. Wydając na nich swoje produkcje dorównał najlepszym. Jego utwory charakteryzuje melodyczna głębia, mocny ciągnący bass i dobrze wypracowana linia perkusji.
Najlepszym dowodem potwierdzającym niezwykły talent tego młodego artysty jest fakt, iż jego kawałki grają w swoich setach prawdziwe osobistości sceny drum and bass – dBridge, Alix Perez, Icicle, SpectraSoul, Jubei, FD, Loxy czy Skeptical.
ADI SHARMA
Wschodząca gwiazda światowej muzyki elektronicznej. Jako pierwsi jego talent dostrzegli brytyjczycy z BBC zapraszając go w 2011 roku do słynnej audycji radiowej ‘BBC Introducing’, którą prowadzi Bobby Friction. (http://snd.sc/IFJy16)
Adi Sharma jest studentem Inżynierii Dzwięku w Dublinie. Personalnie zafascynowany matematyką i astronomią, których zasady stara się przemycać w swoich utworach. Zjawiskowy, orientalny fenomen to chyba najpełniejszy opis tego młodego artysty. Produkcje Adi’ego Sharmy to etniczna podróż w zakamarki jego własnych przeżyć i emocji.
Pomimo swojego ogromnego talentu, artysta nie miał do tej pory możliwości zaprezentowania swojej twórczości w Polsce.
ABSYS RECORDS
(Limited / Digital / Free | SHO)
Absys Records to wydawnictwo mieszczące się w Dublinie, a powstałe wysiłkiem naszych rodaków, dwóch muzycznych pasjonatów, którymi są Sho, czyli Paweł Szoka i Domel – Mateusz Domański.
Wytwórnia działa od 2008 roku i początkowo miała promować twórczość mniej znanych artystów ze Starego Kontynentu. Dzięki bardzo wysokiej jakości wydawanych utworów, label został szybko zauważony i doceniony. Teraz to już rozpoznawalna marka, która współpracuje przy wielu projektach często wykraczających poza granice drum & bass’u. Pod szyldem Absys wydawali m.in:
ASC, Nuage, Future Engineers, Naibu, Polar, Method One, Reza, Getz, Sam KDC, Loxy, Resound, Radicall, Lady Katee, Anile, Adi Sharma, Hatti Vatti, Mortem, LM1, Dissident, ICR, Stunna, Diagram, DJ Trax, Synth Sense.
Na majowej imprezie w Katowicach, publiczność będzie miała okazje usłyszeć set jednego z założycieli Absys – Sho.
NYP™
http://notyourparty.pl/
Grupa energicznych i kreatywnych ludzi ze śląskiej sceny muzyki elektronicznej, których połączyła chęć tworzenia nietuzinkowych wydarzeń promujących ambitne brzmienia. Cechuje ich niekonwencjonalne podejście do sposobu organizowania imprez. Każda kolejna z ich autorskiego cyklu NOT YOUR PARTY to niezliczone godziny przygotowań, kilogramy zaprojektowanych i wyprodukowanych materiałów promocyjnych oraz ogrom przesłuchanej, a następnie starannie wyselekcjonowanej muzyki.
W ramach cyklu NOT YOUR PARTY, mieli okazję gościć uznanych artystów, takich jak: Amoss, Sam KDC, Nuage, Hybris, Joe Syntax oraz wielu wybitnych przedstawicieli polskiej sceny muzyki elektronicznej.
Sobota 19.05.2012

CRISTIAN VOGEL – LIVE
(Shitkatapult / Snork Enterprises / Tresor Records)
„THE INERTIALS” LIVE SET ALBUM TOUR
Cristian Vogel to legenda. Uważany przez wielu jako najważniejszy innowator europejskiej muzyki elektronicznej. Występ Vogla w Katowicach będzię przedstawieniem promującym jego nadchodzącą płytę, której premiera zaplanowana jest na czerwiec. Album ‘The Inertials’ – bo o nim tutaj mowa – to podróż, łącząca charakterystyczne Vogel’owskie brzmienie ze świeżą, współczesną rytmiką. Utwory zawarte na płycie to jaskrawe, modernistyczne kompozycje muzyczne, gdzie każda staje się ruchomym elementem wspomnień, snów i marzeń autora.
KARENN
(She Works the Long Nights | Blawan & Pariah)
Karenn, czyli duet Blawan & Pariah, założyciele labelu She Works the Long Nights. Jest to bez wątpienia ścisła czołówka światowej elektroniki. Ich muzyka jak dotychczas, zebrała wyłącznie świetne recenzje. Boomkat opisał ich brzmienie jako coś pomiędzy Burialem i Marcelem Dettmannem: “robust, Bass-heavy, swung and kicking Techno variation”. Karenn to młoda muzyczna bestia, owocna współpraca dwóch genialnych producentów, którzy wzajemnnie między sobą odkrywają głębokie, ciemne dźwięki, a do tej pory związani byli z labelami takimi jak R&S Records, Hessle Audio, Token Records czy Clone Records.
INIGO KENNEDY
(Asymmetric / Token / Rodz-Konez / Semantica)
Inigo Kennedy – Uznany producent i DJ. Bez wątpienia jeden z pionierów muzyki elektronicznej w Wielkiej Brytanii, związany z tamtejszą sceną techno od początku lat 90-tych, kiedy to rozpoczynała się jego kariera. Jego produkcje były wydawane przez bardzo szerokie spektrum labeli pochodzących z całego świata – sam jest właścicielem jednego z nich – innowacyjnego i alternatywnego Asymmetric. Do dnia dzisiejszego jego dorobek jako producenta to prawie 100 różnych pozycji a jego zawsze ekscytujące sety cechuje kreatywność i innowacyjność co sprawia że są bardzo ciepło przyjmowane w klubach na całym świecie.

OBJEKT
(Hessle Audio / Objekt)
Pochodzący z UK, a działający w Berlinie Objekt pojawił się w 2011 roku, szybko stając się jednym z najbardziej rozchwytywanych producentów. Undergroundowe techno pełne atmosferycznych halfstepów, rozlekotanych bębnów i innowacyjnego samplingu, nie brzmiące zbyt prosto, zbyt miękko czy nienaturalnie. Jego ubiegłoroczny singiel ‘Cactus/Porcupine’ ukazał się 6 lutego nakładem Hessle Audio. Objekt ma na koncie mix dla FACT magazine, który został ogłoszony jednym z najlepszych miksów w całej historii magazynu.
HATTI VATTI
(New Moon Recordings / Mindset Records / On the Edge / Absys Records)
Piotr Kaliński – Reprezentant Trójmiasta. Muzyka Hatti Vatti to eklektyczna mieszanka dub, techno, UK garage, minimalistycznego drum and bassu aż po własną wizję footwork. Zadebiutował 12” singlem wydanym przez Mindset. W 2011 ukazały się dwie winylowe 12-tki – dla londyńskiego On The Edge (z remixem Andy’ego Stott’a) i rodzimego New Moon. Utwór nagrany wraz z Rezą pojawił się na składance Absys Records. Nie zwalnia tempa i z początkiem 2012 do sklepów trafiły kolejne winyle – remix dla Radikal Guru, oraz znany ze świetnego teledysku utwór „You” – zremixowany przez Indigo i Phaeleh. Na czerwiec planowana jest jego najnowsza EPka z udziałem Lady Katee oraz ASC.
CHINO – LIVE
(RADAR / Elektronik Zoo™ / Chrono Gang)
Chino, czyli Artur Oleś – pochodzący z Katowic muzyk, grafik i plakacista. Dzięki fascynacji minimalistyczną, surową analogową grafiką postanowił znaleźć jej odpowiednik w muzyce elektronicznej, z którą eksperymentuje od 1999 roku, czyli od czasu kiedy zdobył pierwszy komputer.
Jako wyznawca zasady „najtrudniejsze są najprostsze rozwiązania” zarówno w swojej działalności muzycznej, jak i graficznej osiąga zamierzone cele za pomocą jak najprostszych, a zarazem jak najintensywniejszych środków. Jest wielbicielem i wyznawcą rolandowego soundu z lat 80., w trakcie swoich live’ów gra nową mutację acid house, chicago i detroit.
MustNotSleep
(MustNotSleep / Music Of The Future)
Do niedawna polsko-szwedzki kolektyw dj’ski, teraz po pożegnaniu Stellana, który wrócił do Szwecji pozostali w nim Fau i Kacper P. Grali dubstep, ale teraz już tego tak nie nazywają w związku z „ewolucją” gatunku, grają więc future garage, uk garage, uk funky, techno – jak najszerzej pojętą elektronikę. Dobrą elektronikę.
NYP™
http://notyourparty.pl/
Grupa energicznych i kreatywnych ludzi ze śląskiej sceny muzyki elektronicznej, których połączyła chęć tworzenia nietuzinkowych wydarzeń promujących ambitne brzmienia. Cechuje ich niekonwencjonalne podejście do sposobu organizowania imprez. Każda kolejna z ich autorskiego cyklu NOT YOUR PARTY to niezliczone godziny przygotowań, kilogramy zaprojektowanych i wyprodukowanych materiałów promocyjnych oraz ogrom przesłuchanej, a następnie starannie wyselekcjonowanej muzyki.
W ramach cyklu NOT YOUR PARTY, mieli okazję gościć uznanych artystów, takich jak: Amoss, Sam KDC, Nuage, Hybris, Joe Syntax oraz wielu wybitnych przedstawicieli polskiej sceny muzyki elektronicznej.

Filip Roter
http://www.filiproter.pl/
(Mille Plateaux / 49 manekinów)

Producent elektroniki minimalistycznej. Pochodzi z Katowic. Swoje
nagrania nazywa ‚minimalnym techno folkiem’. Współpracował, m.in z
Marcinem Świetlickim, Przemysławem Gintrowskim, Mikołajem Wójcikiem i
Sarą Wójcik. Jesienią tego roku wydaje swoją płytę w wytwórni
www.etalabel.com.
Wizualizacje / Mapping
TEMPORARY SPACE DESIGN
(Live visualisation)
Temporary Space Design — Do pewnego momentu myślimy o nich jak o VJach. Jednak wystarczy pierwszy kontakt z ich realizacjami by przekonać się, że aranżacja przestrzeni to nie tylko umiejętne skomponowanie świateł i dobór właściwych obrazów do projekcji. To przede wszystkim nieskrępowana wyobraźnia, która w połączeniu ze świadomością technologiczną daje właściwy efekt.

Elektro Moon Vision
Live visualisation / 3d mapping
Elwira Wojtunik i Popesz Csaba Láng – polsko-węgierski duet artystów wizualnych znany jako Elektro Moon Vision, powstały w Budapeszcie w 2004 roku. Obecnie mieszkają w Krakowie. W ich portfolio znajdują się projekty multimedialne związane z nurtem szeroko pojętego video-artu realizowane w formie widowisk wizualnych, performance’u audiowizualnego, interaktywnych instalacji wideo, wielkoformatowych projekcji multimedialnych, w tym mappingu przestrzennego czy projekcji wideo w spektaklach teatralnych.

Teaser: http://vimeo.com/39831703Sprawdź inne wydarzenia @ Katowice

Stary Dworzec Katovvice Katowice

Silesia Beer Fest VII + Stand Up Show

Pt, 11 października 2019
godz: 17:00

od 10 PLN
Stary Dworzec Katovvice Katowice

QueFestival 2019

Sb, 19 października 2019
godz: 18:00

od 99 PLN
Stary Dworzec Katovvice Katowice

P23: Eatbrain Night

Sb, 26 października 2019
godz: 22:00

Stary Dworzec Katovvice Katowice

KRÓL – koncert w Rialcie!

Sb, 26 października 2019
godz: 20:00

Stary Dworzec Katovvice Katowice

Bitamina / 26.10 / Katowice

Sb, 26 października 2019
godz: 19:00