OftenHide Po Polsku: Violent x Akme

Clubbing
Techno

Sobota, 19 listopada 2016
godz: 22:00

Prepar

ul. Mariacka 31, Katowice

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Po imprezach z zagranicznymi artystami takimi jak Zenker Brothers, STENNY, Perc oraz Bas Mooy przyszedł czas na powrót do klubu Prepar z wspaniałym polskim składem. Tym razem wybraliśmy dla Was jednych z najbadziej zapracowanych i charakterystycznych artystów w Polsce, których równowaga umiejętności dj-skich i producentckich jest wprost niesamowita, natomiast ich spojrzenie na elektronikę jest totalnie różne.

Zaczniemy od tego bardziej doświadczonego, czyli Akme, który wystąpił już na naszej imprezie z braćmi Zenker i dla wielu z Was to jego support był lepszy od występu monachijskich braci. Potwierdzić to może fakt, iż Maciek zagrał z nimi jeszcze 2 razy (na festiwalu Plötzlich am Meer / Nagle nad morzem 2016 oraz kilka tygodni temu w Das Lokal-u). Dlatego też niezmiernie nam miło gościć go tym razem w roli Headlinera!

Drugim naszym gościem jest artysta, który industrialne dźwięki ma we krwi, a potwierdza to w swoich nieziemskich setach i produkcjach. Mimo młodego wieku zagrał chyba już wszędzie w Polsce, jak również w kilku miejscach w Europie. Mowa oczywiście o Violent, którego niepowtarzalne brzmienie i perfekcja w setach zostało zauważone nie tylko nad Wisłą!

Wspierać ich będzie nasza ekipa – OftenHide Crew i Kedar.

dj’s:

Violent | Dynamic Reflection | Voxnox | Abyss | Warszawa

Podcast: https://soundcloud.com/grndpodcast/grnd-55-violent
SC: https://soundcloud.com/violent_official
FP: https://www.facebook.com/violent.official/?fref=ts

AKME | Resopal Schallware | Numbolic | Warszawa

Set: https://soundcloud.com/ploetzlich-musik-berlin/akme-plotzlich-am-meer-festival-2016-uwaga-stage20082016
SC: https://soundcloud.com/akme-1
FP: https://www.facebook.com/djakme/?fref=ts

OftenHide Crew:
(HEK, Ceglarek, Carbo, Michał Pawlak, Luccraft, Extinct Species)

FP: https://www.facebook.com/oftenhide/?fref=ts
SC Michał Pawlak: https://www.mixcloud.com/MichalPawlak/
SC HEK: https://soundcloud.com/hek-dj
SC E.S.: https://soundcloud.com/extinctspecies

Kedar I Groove Terapia:

SC: https://soundcloud.com/dechomenon/bamflondryga-2014-1

Bio:

Violent:

Powstał w marcu 2010 roku. W swoich setach prezentuje mocne industrialne techno mieszając je z oparami okultyzmu. Na swoim koncie posiada już kilka wydanych utworów w takich wytwórniach jak: Dynamic Reflection, Obscuur, Voxnox, Lost In Ether oraz Abyss. Jego poczynania zostały zauważone przez zagraniczne wytwórnie, które pozwoliły na rozwój projektu poza granicami ojczyzny.

Akme:

Maciek Kochański aka AKME aka Fish At Night to warszawski DJ i producent osadzony mocno w gatunkach minimal / dub techno / tech house. Rezydent THC Luzztro – jednego z najbardziej znanych i oryginalnych klubów w Polsce. Od roku 2012 związany z berlińskim labelem Resopal Schallware, skupiającym artystów takich jak Robag Wruhme, Johannes Heil, Dapayk, Gaiser, MRI, Tigerskin, Florian Meindl czy Fluxion, a także szanowaną szwajcarską wytwórnia Numbolic, jednym z najprężniej działających polskich techno labeli – Nitodrum Records oraz kilkoma innymi – np. berlińskim Tanztone Records, szwajcarskoniemieckim Stäg Records, czy polskim White Widow Brand. Na swym koncie ma już debiutancki album oraz kilka EP’ek. Choć jego intensywna przygoda z produkcją brzmień elektronicznych zaczęła się niedawno, z muzyką związany jest od zawsze. Od ponad 20 lat gra i komponuje na basie a na scenie techno jest aktywny już od 1995 roku. Swą przygodę z DJ’ką rozpoczynał w kultowych warszawskich klubach, takich jak Blue Velvet, Grota i Lokomotywa. Choć dziś te nazwy znane są coraz mniejszej ilości osób, jednak to właśnie tam rodziła się polska scena klubowa. Grywając w undergroundowych miejscach, rozkochiwał bawiących się w swoich długich setach, kończących się często w późnych godzinach porannych lub popołudniowych. Dziś trudno już zliczyć wszystkie miejsca i artystów z którymi udało mu się zagrać. Warto jednak wspomnieć o udanym debiucie na festiwalu Audioriver oraz występach w Berlinie i Szwajcarii. AKME jest także jednym z największych wygranych plebiscytu MUNOLUDY 2012. Zajął czwarte miejsce w kategorii Artysta Roku, choć debiutował w zestawieniu. Zyskał również największą
ilość głosów w kategorii Odkrycie Roku. W roku 2013 dobrze wykorzystał swój czas i nie spoczął na laurach a kształtowany przez lata muzyczny gust, znajduje coraz liczniejsze grono odbiorców. Przełożyło się to m.in. na zajęcie 8 miejsca w kategorii DJ/Producent roku plebiscytu MUNOLUDY 2013. Pod koniec roku 2013 AKME nawiązał współpracę z Piotrem Bejnarem a ich wspólny projekt kryjący się pod nazwą MY 2ND WIFE został okrzyknięty przez portal Muno.pl „najgorętszą kolaboracją tego roku na rodzimej scenie techno”. Każdy jego występ to szansa na przeżycie muzycznej przygody. Każdy set to podróż przez krainę dźwięków, podczas której próżno szukać znanych hitów. Lepiej przygotować się na coś unikalnego, ambitnego, głębokiego i energetycznego. AKME w muzyce potrafi połączyć siły Yin i Yang, w ciężkie i mroczne brzmienia minimal techno sprytnie wplatając ciepłe, dubowe basy. Obieżyświat dźwięków, poszukiwacz rytmicznych skarbów. Wiecznie w pogoni za swym muzycznym ‘chi’.

Start: 22:00

End: 07:00

Wejście:

Do 24:00 lista facebook -> za 0 PLN
Po 24:00 -> 10 PLN

Do zobaczenia!

5!Sprawdź inne wydarzenia @ Katowice

OftenHide Po Polsku: Violent x Akme Katowice

T A K A live / RDK B-DAY

Sb, 24 sierpnia 2019
godz: 22:00

OftenHide Po Polsku: Violent x Akme Katowice

T A K A live / RDK B-DAY

Sb, 24 sierpnia 2019
godz: 22:00

OftenHide Po Polsku: Violent x Akme Katowice

Upper Festival 2019

Pt, 30 sierpnia 2019
godz: 20:00

OftenHide Po Polsku: Violent x Akme Katowice

Upper Festival 2019

Pt, 30 sierpnia 2019
godz: 20:00

OftenHide Po Polsku: Violent x Akme Katowice

QueFestival 2019

Sb, 19 października 2019
godz: 18:00

od 99 PLN