MAYDAY Poland 2014 „15 YEARS FULL SENSES”

Festiwale
House Tech House Techno

Sobota, 08 listopada 2014
godz: 19:00

Spodek

Aleja Wojciecha Korfantego 35, Katowice

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ O MAYDAY POLAND 2014? WYGRAĆ BILETY? SPRAWDŹ:

MAYDAY.MUNO.PL

 

MAYDAY Polska Editorial 15 Years Full Senses

Polska przed 15 laty: Muzyka elektroniczna „działa“ w podziemiu. Imprezy organizowane są w klubach w Warszawie, Krakowie lub Szczecinie. Pojęcie „rave“ nie istnieje. To wszystko zmienia się jednakże 10. listopada 2000 r. – wraz z MAYDAY. Impreza organizowana w Niemczech juŜ od 1991 r., będąca „matką wszystkich rave“, przenosi się do Katowic.

Na Polakach pierwsze MAYDAY zrobiło tak samo niesamowite wraŜenie jak dziewięć lat w wcześniej na Niemcach: na olbrzymim parkiecie w katowickim Spodku 3.500 miłośników euforycznie przeŜywało nowe brzmienie. Rok później: MAYDAY gości juŜ dwukrotnie więcej fanów – 7.000 osób wysyła sygnał do Europy: House i Techno są już znane w Polsce i stanowią nową kulturę młodzieŜową, która dla wielu staje się stylem życia.

Do 2009 MAYDAY rozrasta się do niesamowitych rozmiarów. W Spodku występują najlepsi z najlepszych: Jeff Mills, Westbam, Sven Väth, Paul van Dyk, DJ Rush, Marusha lub Bad Boy Bill.

Obecnie świętujemy 15-ty jubileuszu MAYDAY: „15 Years Full Senses“. MAYDAY Full Senses odczuwasz, gdy stoisz na scenie, a dźwięk basu jest równy stąpaniu bawołu. MAYDAY Full Senses jest wtedy, gdy instalacje świetlne, laserowe i ledowe wyzwalają prawdziwą eksplozję w Twoim umyśle.

MAYDAY Full Senses jest wtedy, gdy supergwiazda dzieli z Tobą momenty pełne emocji lub nowicjusze tacy jak Robin Schulz spotykają się ze swoimi dawnymi idolami takimi jak Ferry Corsten i Mauro Picotto. Jedno jest wspólne dla wszystkich: każdy chce spojrzeć Wam w oczy, zobaczyć, jak wznosicie do góry ramiona i wołacie – MAYDAY!

MAYDAY Full Senses to apel: nie bądź jedynie obserwatorem, stań się uczestnikiem. Podziel się swoim zachwytem nie tylko na Fecebooku lecz z ludźmi wokół Ciebie. Zostaw telefon komórkowy w kieszeni. Naciśnij przycisk odbierania w Twoim umyśle. Ważnych momentów nie da się sfotografować. Można je tylko przeżyć. Potem zapisać w głowie, w sercu i wspominać przez całe życie.

Forward ever, backward never: MAYDAY Polska obchodzi swój 15-ty jubileusz – wszystkimi zmysłami!

ARTYŚCI

ATB (Bochum)   
André Tanneberger aka ATB – niemiecka supergwiazda i producent niezliczonych remiksów i nagrań. W czasie lata podróżuje pomiędzy drugą muzyczną ojczyzną USA a swoją drugą przestrzenią życiową, klubem Space Club na Ibizie.
www.atb-music.com

Ferry Corsten (Breda)
Podróżuje po całym świecie, ma własne show radiowe, a w okresie letnim co tydzień jest obecny w Space Club na Ibizie. Jego najnowsze nagranie „Festival Crash“ uplasowało się na liście Top10 Trance-Charts. www.ferrycorsten.com

Robin Schulz (Osnabrück)
Robin Schulz stał się znany dzięki „Waves“ i „Prayer in C“. Tajemnica jego sukcesu jest następująca: wyszukuje muzyczne perełki poza dominującym trendem, tworzy z nich mistrzowskie deephouse-track i umieszcza w swoich melodycznych wiązankach.
www.robin-schulz.com

Don Diablo (Amsterdam)
Pełne sukcesu tournee w Azji i Stanach Zjednoczonych. Wiązanka utworów sylwestrowych na Pier94 w Nowym Jorku. DJ-rezydent w „Light“, najgorętszym klubie Las Vegas. „The flying Dutchman“ to prawdziwa supergwiazda.
www.dondiablo.com

Klaudia Gawlas (Passau)
Swoją pasję przekształciła w zawód – i to z wielkim sukcesem. Jej kariera rozpoczęła się w roku 2008 i od tej pory jej popularność ciągle rośnie. Dotychczasowy punkt kulminacyjny: w 2013 r. została wybrana przez czytelników największego niemieckiego magazynu „Faze“ DJ-jką roku.
www.klaudiagawlas.de

Alan Fitzpatrick (Southampton)
„Drumcode“, „Bedrock“ i własny „8 Sided Dice“ to kilka z nazw, pod którymi Brytyjczyk mógł dotychczas publikować swoje brzmienie. Remiksy dla Adama Beyera, Joey’a Beltrama, Timo Maasa i Johna Digweed’a przyczyniły się tylko do zwiększenia popularności Alana.
www.alanfitzpatrickmusic.com

Mauro Picotto (Turyn)
Jeden z twórców i nieustanny wzorzec dla włoskiej sceny muzyki elektronicznej. Takie hity jak „Komodo”, „Iguana” i „Pulsar” to już legenda. Jego składanka przebojów klubowych i techno przed ponad 20-tu laty sprawiła, iż stał się jednym z najmodniejszych artystów tego gatunku.
www.meganite.co.uk

Sasha Carassi (Neapol)
Potraktujcie Techno nieco poważniej. Tracks w „Drumcode“, „Harthouse“ i„Sleaze“. Dzięki temu Sasha stał się jednym z najważniejszych DJ-ów Italo-Techno. Przeboje, które nie wyzwalają strachu w ciemnym otoczeniu.
www.sashacarassi.com

Tommy Four Seven (Berlin)
Techno-story: Z Londynu do niemieckiej mekki muzyki elektronicznej: Berlina. Tutaj tego Techno dojrzewało jak dobre wino. Na ulubionym labelu Chrisa „CLR“ olśniewa brzmienie Tommy’go od Japonii aż po Amerykę Południową. thesehiddenhands.com

Rebekah (Birmingham)
Z wyglądu ładna, sympatyczna osoba. Pod względem muzycznym jednakże surowa i twarda. Nowoczesne Techno dla wszystkich, którzy oczekują czegoś więcej.
www.clr.net/data.pl?artist=142

DBN feat. Cosmo Klein (Hamburg/Berlin)
DBN to najbardziej pracowite pszczółki znanego niemieckiego labelu „WePLAY“, mogą poszczycić się ponad 60 remiksami i niezliczonymi nagraniami. Ciepłe przyjęcie na Tomorrowland, następnie chwilowy występ na NATURE ONE – potem obecność na scenie Mayday.
www.dbn-music.com
www.cosmopolytix.de

Black Asteroid -live- (New York)
To nazwisko nie może kojarzyć się z żadnym kolorowym Deep House: Bryan Black znajduje się pod silnym wpływem LFO, Aphex Twin, i Nitzer Ebb. Dzisiaj oznacza to czyste i mroczne Techno, które przez całą noc zapewnia fanom Techno niezliczone chwile szczęścia.
www.blackasteroid.com

BMG -live- (Wiesbaden)
Ich nazwa jest programem. Oskrzelowe brzmienie made in Germany. Sascha Ewe i Oliver Beez: najbardziej genialny duet od czasów Siegfrieda & Roy’a. Zamiast białych gołębi wyczarowują ze swoich kapeluszy niesamowite nagrania.
www.abschuss.net

Dune (Berlin)
„Hardcore Vibes“, gdy Dune wstępuje na scenę. „Are You Ready to Fly?“ Dokąd? Naturalnie w kierunku „Rainbow to the Stars”.
www.djraw.de

Tanith (Berlin)
Odłam barwiony kolorami ochronnymi europejskiej historii Techno: Obojętne czy jest to występ przed czterema osobami w 1989 w Berlińskim Ufo czy przed tysiącami na MAYDAY 2011 – pionier muzyki Techno od ponad 25 lat pozostaje wierny swojej idei nadrzędnej: muzyka elektroniczna jako treść życia.
www.tanith.org

Kai Tracid (Frankfurt)
Już pod koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku produkował wraz z „Tracid Traxx“ dźwięki, które obecnie zdobywają świat jako EDM. Muzyka hard trance z naciskiem na twardsze dźwięki oraz sample typu acid. Tuzin synonimów i 15 lat działalności skutkuje hasłem: Tracid is back!
www.myspace.com/kaitracid

Mario Ranieri (Wiedeń)
Super Mario jest austriackim numerem 1 w zakresie Hardtechno. Jego label „SCHUBfaktor“ opisuje także jego styl – olbrzymie ciśnienie dla uszu.
www.marioranieri.at

Taucher (Frankfurt)
Taucher – to dualna historia Mayday: Zachwycił publiczność nie tylko dzięki swoim floor-burner w postaci remiksów Tandus  „Ayla“, „Infinity“ lub „Atlantis“, lecz także efektami wzrokowymi: czy to w ubraniu płetwonurka czy w weselnym fraku – coś niezwykłego zawsze towarzyszy jego występom.
www.djtaucher.de

Talla 2XLC (Frankfurt)
Już w 1984 r. jako pierwszy Europejczyk zastosował pojęcie „Techno“. Jest także założycielem legendarnego klubu „Techno-Club“ we Frankfurcie. Sprzedał miliony płyt. Któż nie zna „The Eternal Mystery“?
www.talla2xlc.com

Raphael Dincsoy (Stuttgart)
Jego znakiem firmowym są: spodnie kamuflażowe. Jednakże nie musi się ukrywać. Czy to w roli DJ’a, producenta, bookera lub redaktora – jego życie kręci się wokół muzyki.
www.lehmannclub.de/artists/raphael-dincsoy

Ralf Drastic (Frankfurt)

Zaprawdę „drastyczna” kariera, tórej początków należy szukać w roku 1992. Drastic jest jednym z pierwszych w Polsce, który odkrył muzykę elektroniczną i z roli słuchacza stał się aktywistą. Koncerty na całym świecie, występy w telewizji, założyciel klubu i rezydent.
www.ralfdrastic.com

DAS MOON -live- (Warszawa)
Polski Electro Pop Band. Duża porcja syntetyzatorów połączona z dźwiękamierkusji i gitar. W towarzystwie poetycko-charyzmatycznego głosu Daisy K.
www.dasmoon.pl

NEXY (Rzeszów)
Od ponad dekady trzęsie polskimi klubami. Jego pędzący groove zaprowadził go też do kilku krajów Europy. NEXY żyje w symbiozie z maszynami, z których wydobywa dźwięki. Każdy, kto zna jego techniczne możliwości nie pominie tego występu. Zapnijcie pasy, przygotujcie zmysły – nadchodzi duża dawka mocy.
www.nexydj.com

Cherry aka BreakNtune (Szczecin)

Dj i Producent pochodzący ze Szczecina, założyciel  kolektywu oraz wytwórni muzycznej Dirty Funk Records. Jest prężnie działającym producentem muzyki Breaks/Electro. Na swoim koncie ma wydanych już ponad 30 singli oraz jeden album a w planach wydawanie kolejnych. Od 6 lat organizuje jedną z największych na Pomorzu Zachodnim imprez z muzyką elektroniczną – Bass Planet Festival.
www.bassplanet.pl

Hellboy (Kraków)
Bez wątpienia: Ten facet ma najlepsze dojścia w piekle. Perfekcyjny schranz, który przyciąga wielbicieli szybkiego Techno. Od dziesięciu lat absolutne przeciwieństwo niebiańskiego brzmienia.
www.djhellboy.pl

Carla Roca (Poznań)
Rodzice niechętnie zaakceptowali jej wybór: Carla zamieniła klasyczny fortepian na dwa gramofony. Raver uwielbiają takie brzmienie: Tętniące życiem Techno, które właśnie ze względu na klasyczne brzmienie muzyczne tworzy niebywałe połączenie z publicznością. Depeche Mode i Cari Lekebusch! Crazy!
www.carlaroca.net

Diana D`Rouze (Sopot)
Mieszanina Techno, Progressive, Electro-House, Tribal, które wprawiają w ruch bywalców takich klubów jak „Pacha“, „Cocoon“ lub „Amnesia“. Od 1997 r. „Mi Corazzone“ na wszystkich częstotliwościach.
www.myspace.com/dianadrouze

The MAYDAY Masters -live- (worldwide)
Gdy chór tysiąca głosów woła „MAYDAY MAYDAY“ to jest to Full Senses. Na i przed sceną – jesteście „The MAYDAY Masters“. Kolorowo, głośno, wiernie i z pełną pasją.Sprawdź inne wydarzenia @ Katowice

MAYDAY Poland 2014 „15 YEARS FULL SENSES” Katowice

QueFestival 2019

Sb, 19 października 2019
godz: 18:00

od 99 PLN
MAYDAY Poland 2014 „15 YEARS FULL SENSES” Katowice

P23: Eatbrain Night

Sb, 26 października 2019
godz: 22:00

MAYDAY Poland 2014 „15 YEARS FULL SENSES” Katowice

KRÓL – koncert w Rialcie!

Sb, 26 października 2019
godz: 20:00

MAYDAY Poland 2014 „15 YEARS FULL SENSES” Katowice

Bitamina / 26.10 / Katowice

Sb, 26 października 2019
godz: 19:00