Mayday 2012

Clubbing
Minimal Tech House Techno

Sobota, 10 listopada 2012
godz: 19:00

Spodek

Aleja Wojciecha Korfantego 35, Katowice

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

 

EDITORIAL

Berlin. Grudzień 1991. Pierwsza edycja MAYDAY.
To był początek nowej ery.
Nigdy przedtem tyle ludzi nie bawiło się na tak wielką skalę przy muzyce Techno i House.

Wieści o tej imprezie szybko rozniosły się po całej Europie.
Dzisiaj już nikt nie ma wątpliwości, że jest ponadczasowa, nowatorska, wspaniała a jednak pozostająca przy wszystkim całkowicie klasyczna.
Od Holandii do Rosji i od Japonii do Ameryki Południowej odbywają się dziś eventy organizowane ściśle według standardów wyznaczonych przez MAYDAY.
MAYDAY organizowany w katowickim Spodku jest największą imprezą MAYDAY poza granicami Niemiec, jest również najbardziej tradycyjną i dlatego jej duch jest wierny oryginałowi. Od dwunastu lat MAYDAY w Polsce stawia na tolerancję, szacunek i szczerość a elita techno jak Westbam, Adam Beyer, Rush, Extrawelt czy Kevin Saunderson z przyjemnością przyjedzie do Spodka, aby zabawiać nowoczesną, otwartą na świat Polskę.

Co roku, od momentu podania pierwszych informacji o nowej edycji dla wszystkich fanów MAYDAY zaczyna się wielkie odliczanie.
W 2012 roku impreza kusi jak nigdy przedtem: wyremontowany i odnowiony Spodek jest gotowy aby ponownie, po raz 13-ty przywitać fanów MAYDAY.
Zagra 24-ech DJ’ów i LiveActów. Będą to artyści nie tylko z Polski i Niemiec ale również z USA, Brazylii, Szwecji oraz Holandii. Najbardziej twórczy artyści zaprezentują swoje najnowsze produkcje na MAYDAY.

Duch z początkowych edycji MAYDAY przenika przez mury Spodka, gdyż MAYDAY Polska po raz pierwszy otwiera drzwi dla klasyki.

Na nowym Classic Floor: Ravers Nature, Dr.Motte, Kai Tracid, Taucher oraz Mark’Oh zabiorą Was muzyczną machiną czasu w podróż do korzeni naszej kultury.
Proszę wsiadać, drzwi zamykać! Odjazd!

MAYDAY przekracza wszelkie granice nie tylko w przenośni, ale i dosłownie!
Impreza na stałe zagościła również w krajach takich, jak: Rosja, Białoruś a także w największej poza niemiecką edycją – w Polsce!!
MAYDAY uczy nas nie tylko wartości takich jak: tolerancja, szacunek i otwartość.
MAYDAY od 1991 roku kreuje pewien styl życia, wskazuje trend, przeciera nowe szlaki, wyznacza kierunek, łączy miłość i pasję do muzyki elektronicznej… ale nie tylko!!
WE ARE THE MEMBERS OF MAYDAY

Dzisiejsze czasy – to wszechobecna cyfrowa era obrazu i dźwięku.
Dobrze Wam znani ambasadorzy MAYDAY: Paul van Dyk, Chris Liebing, Sven Vath czy Westbam oraz setki pozostałych DJ-ów, w tym wielu najbardziej znanych i popularnych, a także nowatorskich artystów z różnych krajów zapraszają Was do świata muzyki, kultury i sztuki, kusząc nas jeszcze bardziej niż kiedykolwiek!!!
Tegoroczna edycja MAYDAY nosi motto „Made In Germany”.
I słusznie, gdyż z pewnością każdemu z nas hasło to kojarzy się przede wszystkim z niemiecką solidnością, porządkiem i najlepszą jakością.

Tą samą etykietą od lat, czym dumnie może się poszczycić, powita nas polska edycja MAYDAY – „Matka wszystkich Raverów”, która już 10 listopada punktualnie o 19:00 wystartuje w katowickim Spodku.
Poczujcie tą energię, poczujcie tą moc. Przeżyjcie to wspólnie z nami i przyjedźcie do Spodka!!
Witamy na Mayday!!!!
W tym roku na MAYDAY zagra 24 artystów (w tym 2 z Polski). Spośród 24 artystów będzie 6 Live Act’ów. W całym składzie będzie 9 artystów, którzy jeszcze nigdy nie zagrali na polskim MAYDAY.

PODZIAŁ NA SCENY

Arena:


Jej wielkosć i potęga to perfekcyjnie doskonały Rave-Pathos: to MAYDAY w najczystszej postaci.
Tylko w tym miejscu wszystkie elektroniczne gatunki muzyczne mogą tak harmonijnie koegzystować we wspólnej przestrzeni. MAYDAY – w założeniu od zawsze miał do zaoferowania „idalny Rave”. To właśnie jego główny atut, który nie wyklucza nikogo i niczego, który łączy muzykę i indywidualności razem w jedną siłę. Arena to płuca liberalizmu, wolności, to narząd, który utrzymuje przy życiu ten perfekcyjny organizm – MAYDAY. TAK było, tak jast i tak zawsze będzie.

Westbam (Berlin)
Adam Beyer (Stockholm)
W&W (Breda)
Extrawelt -live- (Hamburg)
Showtek (Eindhoven)
Simon Patterson (London)
Tom Novy (Zürich)
Stoneface & Terminal (Görlitz)
Cherry aka BreakNtune(Szczecin)
Members of Mayday -live- (worldwide)
Showroom:


„Techno to muzyka, która brzmi jak maszyny a nie maszyny, które brzmią jak muzyka „- to uniwersalna definicja z kolebki techno -Detroit. Kiedy Felix Kröcher lub Niereich zagrają na Showroom, z pewnością utrzymają starą formułę na cześć Detroit: składnikami będzie szalona energia i mocny „beat“ – a wynikiem będzie Wasz ekstatyczny taniec życia. Jeżeli kondensat zacznie kapać z sufitu a euforia tłumu skąpanego w stroboskopowej burzy zagrozi wybuchempoczujesz się jakbyś siedział w loży VIP lotu w kosmiczną przestrzeń.


Rush (Chicago)
Kevin Saunderson (Detroit)
Felix Kröcher (Frankfurt)
PET Duo (Sao Paulo)
Eric Sneo -live- (Frankfurt)
BMG aka Brachiale Musikgestalter -live- (Wiesbaden)
Tommy Four Seven (Berlin)
Niereich -live- (Graz)
Siasia (Katowice)
Classic Floor:


Rok 1991. Młodzież ze Wschodu i Zachodu tańczy razem na gruzach muru berlińskiego. Nowy dźwięk łączy wszystkich w piwnicach, bunkrach, na imprezach, w klubach, na Love Parade i na MAYDAY.
Dr. Motte , Kai Tracid, Mark’Oh, Nature Raver, Taucher to czołowi protagoniści tamtych czasów.
Nawet dziś, czyli 20 lat później – nazwiska te, ciągle oznaczają powstanie nowej ery.
I właśnie teraz MAYDAY Poland po raz pierwszy powołuje do życia Classic Floor. Scena ta pokaże nam wszystkim jak ponadczasowe są wszystkie hymny MAYDAY – począwszy od pierwszych do tych dzisiejszych.

Dr. Motte (Berlin)
Mark`Oh (Ruhr-Area)
Ravers Nature live- (Hof)
Kai Tracid (Frankfurt)
Taucher (Frankfurt)

Sprawdź inne wydarzenia @ Katowice

Mayday 2012 Katowice

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019

Cz, 20 czerwca 2019
godz: 20:00

Mayday 2012 Katowice

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019

Cz, 20 czerwca 2019
godz: 20:00

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019 Katowice

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019

Cz, 20 czerwca 2019
godz: 20:00

Mayday 2012 Katowice

OFF Festival 2019

Pt, 02 sierpnia 2019
godz: 15:00

Mayday 2012 Katowice

OFF Festival 2019 – official

Pt, 02 sierpnia 2019
godz: 15:00