Hania Rani w NOSPR

Koncerty
Hania Rani w NOSPR

Środa, 27 maja 2020
godz: 20:00

NOSPR w Katowicach

Plac Wojciecha Kilara 1, Katowice

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

 

? Już 27 maja rozchwytywana polska pianistka wystąpi w zjawiskowej sali koncertowej NOSPR❗️ Jej ogromna wrażliwość zachwyca krytyków i słuchaczy w całej Europie. hania rani to klasycznie wykształcona pianistka, wokalistka i kompozytorka, której twórczość najłatwiej określić jako „modern classical”. Urodzona w Gdańsku artystka prezentuje nowe podejście do dobrze znanych form muzycznych oraz akustycznego instrumentarium. Jej muzyka obrazuje niczym nieograniczoną przestrzeń i czas, nawiązując do miejsc szczególnie istotnych dla artystki, jak Bieszczady i Islandia. Z wielu względów majowy występ Hani Rani w NOSPR będzie miał charakter wyjątkowy. Więcej szczegółów niebawem❗️
___________________________________________________

? Hania Rani to klasycznie wykształcona pianistka, kompozytorka i wokalistka. Urodzona w Gdańsku, ale dzielącą życie między Warszawę, którą uczyniła swoim domem, oraz Berlin, gdzie studiowała i gdzie często wraca pracować nad kolejnymi projektami. W instrumentarium jej dzieł znajdziemy smyczki, fortepian, głos, elektronikę. 5 kwietnia 2019 roku ukazał się jej debiutancki album „Esja”. Premiera singla „Glass” miała miejsce na antenie BBC Radio 6 Music, w audycji Mary Anne Hobbs. Płyta została wydana przez prestiżową brytyjską wytwórnię Gondwana Records (m.in. publikującą nagrania Portico Quartet, GoGo Penguin i Matthew Halsalla).
___________________________________________________

? O jej muzycznych dokonaniach rozpisuje się prasa w całej Europie. W Polsce Hania Rani otrzymała m.in. nagrodę Sanki, przyznawaną przez dziennikarzy dla najciekawszej nowej twarzy na rodzimym rynku muzycznym oraz została nominowana do Paszportów Polityki 2019. Współpracowała z takimi artystami, jak Christian Löffler (projekt „Nest”), Dobrawa Czocher (album „Biała flaga”), Hior Chronik, KAMP!, Igor Herbut i Misia Furtak (album „Co przyjdzie?”). Występowała na wielu prestiżowych scenach Europy, od Filharmonii Narodowej w Warszawie, przez Funkhaus Berlin, po Roundhouse w Londynie oraz na festiwalach m.in. Open’er Festival, Festival Scope, Spring Break, Transatlantyk Festival czy Eurosonic. Hania Rani odniosła także sukces z zespołem tęskno, który współtworzyła. Album „Mi” uhonorowano w 2018 roku nagrodą im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominacją do Fryderyków w kategorii Debiut Roku, został także wybrany Płytą Roku „Radiowego Domu Kultury” (Trójka – Program 3 Polskiego Radia).
___________________________________________________

? Muzykę Hani Rani można określić gatunkiem „modern classical”, który wyraża się poprzez nowe podejście do klasycznie znanych formuł muzycznych oraz zastosowań akustycznego instrumentarium. Kompozycje na fortepian solo zrodziły się z fascynacji artystki tym instrumentem oraz chęci zinterpretowania na własny sposób jego możliwości dźwiękowych i harmonicznych. Tak powstał cykl utworów, o zróżnicowanym charakterze i brzmieniu, za pomocą których, artystka próbuje zobrazować niczym nieograniczoną przestrzeń i czas, nawiązując tym samym do miejsc szczególnie istotnych dla jej sposobu rozumienia muzyki: Bieszczad i Islandii.
___________________________________________________

? http://haniarani.com/
? https://www.instagram.com/haniarani/?hl=pl
? https://open.spotify.com/artist/14YzutUdMwS9yTnI0IFBaD
___________________________________________________

??????????Sprawdź inne wydarzenia @ Katowice

Hania Rani w NOSPR Katowice

Hania Rani w NOSPR

Śr, 27 maja 2020
godz: 20:00

Hania Rani w NOSPR Katowice

Block Party x Łomża | Katowice

Sb, 06 czerwca 2020
godz: 17:00

Hania Rani w NOSPR Katowice

Walcownia [ZMIANA DATY]

Sb, 01 sierpnia 2020
godz: 21:00

od 40 PLN