ELEKTROKLUB IX

Koncerty
ELEKTROKLUB IX

Sobota, 04 listopada 2023
godz: 21:00

Jazz Club Hipnoza

Plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

 

Pamiętaj – na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

***

Już 4 listopada powraca najbardziej elektryzująca impreza Katowic! Podczas całonocnego maratonu w dawnej siedzibie klubu Elektro wystąpią mistrzowie głębokiego techno i emocjonującej elektroniki.

Program dziewiątej odsłony Elektroklubu otwiera londyński producent Rival Consoles. Artysta bywa porównywany do takich kompozytorów, jak Nils Frahm i Peter Broderick. Podobnie jak oni łączy tradycyjne, akustyczne brzmienia z dźwiękami syntezatorów i komputerów, nadając im duszę i jedyną w swoim rodzaju atmosferę. 

Tej samej nocy wystąpi też duet Barker & Baumecker, czyli czołówka berlińskiego techno. Obaj panowie są głęboko związani z Berghain i Ostgut Ton, a prezentowane przez nich brzmienie to esencja ciężkiego i mrocznego młócenia. To dopiero początek ujawniania programu imprezy. Kolejnych artystów poznamy już niebawem. 

Bilety na Elektroklub IX już do nabycia. Warto zdecydować o ich zakupie jak najwcześniej, bo ich liczba będzie limitowana. Po sukcesie zeszłorocznej edycji Elektroklub ponownie nawiedzi miejsce, w którym zaczęła się jego historia. 

W budynku, w którym do dziś mieści się Jazz Club Hipnoza, przez wiele pamiętnych lat działał klub Elektro. Było to miejsce słynnych imprez, gdzie w każdy weekend grała najświeższa elektronika. Tam po raz pierwszy w Katowicach wystąpili tacy artyści, jak Sascha Ring, bardziej znany jako Apparat. 

Grywali tam również Plaid, Clark, Luke Vibert, Max Tundra, Jamie Lidell i wielu innych. Od tamtych czasów wiele się wydarzyło, ale na przekór przeciwnościom losu tradycja klubu Elektro jest kontynuowana. Przez ostatnie lata odbyło się osiem edycji Elektroklub, na których zagrali m.in. Ricardo Villalobos, Henrik Schwarz,

Superpitcher, Shed, Efdemin, Robag Wruhme, Legowelt, Juan Atkins i wiele innych gwiazd. Zbliżająca się dziewiąta edycja będzie kontynuować ten bezkompromisowy kierunek muzyczny. Na dwóch osobnych scenach zagrają fascynujący artyści współczesnej sceny elektronicznej. Wydarzenie dopełni rozbudowana scenografia i klimatyczne multimedia.

Na jeden wieczór Jazz Club Hipnoza połączy się z korytarzami, salami i zaułkami dawnego Centrum Kultury Katowice (obecnie Katowice Miasto Ogrodów). W ten sposób powstanie przestrzeń, która na długie godziny wchłonie fanów odrywania się od rzeczywistości, a wypełni ją świeże, bezkompromisowe techno i ambitna elektronika.

ARTYŚCI:

Rival Consoles

Pseudonim, pod którym ukrywa się Ryan Lee West. Londyński producent zasłynął dzięki unikalnej umiejętności nadawania duszy i atmosfery najbardziej chłodnym dźwiękom syntezatorów. Porównywany do takich artystów, jak Nils Frahm i Peter Broderick. Podobnie jak oni łączy akustyczne brzmienia z elektroniką.

Zafascynowany dźwiękiem od najmłodszych lat, studiował inżynierię dźwięku w rodzinnym Leicester. Od początku kariery rozwijał eksperymenty z szeroką paletą elektronicznych brzmień. Po wielokrotnych występach w tak prestiżowych miejscach, jak Tate i stworzeniu specjalnego show audiowizualnego dla Boiler Room, Rival

Consoles opracował obecny liveact. Ostatnie wydawnictwo artysty to opublikowany jesienią 2022 roku album „Now Is”. W tym samym roku ukazała się jego ścieżka dźwiękowa do produkcji Netflixa zatytułowanej ”El Caso Figo”.

www.facebook.com/rivalconsoles/
soundcloud.com/rivalconsoles
twitter.com/rivalconsoles
www.residentadvisor.net/dj/rivalconsoles
rivalconsoles.bandcamp.com/
open.spotify.com/artist/05lIUgmmsmTX2N9dCKc8rC

Barker & Baumecker

Międzynarodowy duet producentów z Berlina, który tworzą Sam Barker oraz Andreas Baumecker. Wspólnie penetrują najdalsze i najgłębsze odsłony muzyki techno. Inspiruje ich dub, ale także IDM, trance,. Ich pasją jest kolekcjonowanie syntezatorów i innych urządzeń do produkcji muzyki elektronicznej. Panowie współdzielą studio z

Nickiem Höppnerem. Podobnie jak ich kolega są głęboko związani są z Berghain. Duet narodził się na bazie przyjaźni zawartej podczas wspólnej pracy przy organizacji koncertu Autechre w tym kultowym berlińskim klubie. Barker pracował wówczas jako agent bookingowy, a nd_baumecker od lat związany był ze

środowiskiem Ostgut Ton, z którego narodził się właśnie klub Berghain. Debiutancka EP-ka duetu ukazała się w 2010 roku, a od tamtego czasu duet zdążył opublikować dwa albumy solowe i serię singli. Ostatnie wydawnictwo pod szyldem Barker &

Baumecker to EP-ka „Strung” z maja 2023 roku.

www.facebook.com/barker.baumecker
twitter.com/BarkerBaumecker
www.instagram.com/barkerbaumecker/
soundcloud.com/barker-baumecker
barkerbaumecker.bandcamp.com/
open.spotify.com/artist/6Fg9F10CbylhQPMLd4EqLy

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl

 

 


ELEKTROKLUB IX | 4 listopada 2023 Sobota, Jazz Club Hipnoza

Biletomat.pl
90 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Sprawdź inne wydarzenia @ Katowice

ELEKTROKLUB IX Katowice

CEL x G-Spot: Viikatory (BY)

Pt, 29 września 2023
godz: 23:00

ELEKTROKLUB IX Katowice

ETERNAL RAVE | RZVX

Sb, 30 września 2023
godz: 22:00

ELEKTROKLUB IX Katowice

PR1VAT3 D4NC3R ULTRA | KATOWICE

Pt, 06 października 2023
godz: 22:00

od 110 PLN
ELEKTROKLUB IX Katowice

Hot Since 82 | 13 października | Katowice

Pt, 13 października 2023
godz: 23:00

ELEKTROKLUB IX Katowice

ELEKTROKLUB IX

Sb, 04 listopada 2023
godz: 21:00

od 90 PLN
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →