Dillon

Koncerty
Electronic

Wtorek, 13 maja 2014
godz: 21:00

Kinoteatr Rialto

Św. Jana 24, Katowice

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Niesamowita Dillon na trzech koncertach w Polsce! Przepiękna i utalentowana Brazylijka zagra nad Wisłą między 13-15 maja: w Katowicach, Warszawie oraz Poznaniu. Bilety już w sprzedaży! 

Dillon to niezwykła brazylijska wokalistka, która zamiast słonecznej Copacabany wybrała melancholijne niebo nad Berlinem. 25-latka naprawdę nazywa się niczym zamorska księżniczka – Dominique Dillon De Byington. Szersza publiczność na calym świecie usłyszała o Dillon za sprawą nagrań z doskonałego debiutanckiego albumu ‚This Silence Kills’. Jej piosenka „Thirteen Thirtyfive'” ma w serwisie YouTube już 8 milionów odtworzeń! Pomoc młodej piosenkarce, kompozytorce i pianistce zaoferowała legenda sceny klubowej – Ellen Allien, ta sama, która odkryła dla świata Moderat i Paula Kalkbrennera. Choć piosenki Dillon zdawały się pochodzić z innego kosmosu niż twórczosć pozostałych podopiecznych Ellen z wytwórni BPitch Control, debiutancki krążek Dillon okazał się ogromnym sukcesem.

Muzyka Dominique, w której współgrają różne pierwiastki – gorące emocje rodem z Brazylii i liryczny europejski sznyt, połączyła gusta słuchaczy z najróżniejszych muzycznych światów, od ambitnego popu po muzykę elektroniczną. To dwanaście kruchych, misternie zaaranżowanych i delikatnych kompozycji o sporym ładunku emocji. Przypadną one do gustu miłośnikom elektroniczno-popowych fuzji spod znaku Björk, Lykke Li czy Jamesa Blake’a, jak i fanom międzygatunkowych przygód CocoRosie czy Jensa Lekmana.

Ogromny sukces debiutu zaowocował trasą po całym świecie – w Europie Dillon występowała w prestiżowych klubach, a także jako jedna z gwiazd cyklu Electronic Beats. Na marzec tego roku zapowiadany jest drugi album utalentowanej artystki „The Unknown”, promowany przez piękny singiel „A Matter Of Time”. Podczas wizyty w Polsce – 13 maja w katowickim Kinoteatrze Rialto, dzień później w stołecznym Basenie oraz 15 maja w klubie Eskulap w Poznaniu, Dillon w duecie z Tamerem Fahri zaprezentuje show oparty na materiale z obu płyt.Sprawdź inne wydarzenia @ Katowice

Dillon Katowice

P23: Catz ‚N Dogz

Pt, 24 stycznia 2020
godz: 22:00

Dillon Katowice

P23: FJAAK Live

Pt, 31 stycznia 2020
godz: 22:00