DIVERSE EDITION 2008 – Freestylers…

Clubbing

Piątek, 01 sierpnia 2008
godz: 0:00

Surf Bay

Chałupy 3, Hel

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

GWIAZDY NAJLEPSZEGO BEACH PARTY EUROPY – DIVERSE EDITION 2008

PIERWSZĄ SIERPNIOWĄ NOC WYPEŁNIĄ PRAWDZIWE GWIAZDY, A NAJMOCNIEJSZYM BLASKIEM ROZBŁYŚNIE M.IN. LEGENDARNY FREESTYLERS

Diverse Edition to 9. edycja kultowej plażowej imprezy, która odbędzie się 1 sierpnia 2008 r. na Półwyspie Helskim. Po rekordowej frekwencji z 2007 roku, kiedy to podczas tej unikalnej nocy, bawiło się ponad 7000 fanów muzyki clubbowej, edycja 2008 zapowiada się równie imponująco.

Tegoroczne wydanie to przede wszystkim fantastyczni The Freestylers, Drumattic Twins oraz A. Skillz i Slyde. Wtajemniczonym w klubowe życie nie trzeba wyjaśniać kim są ci ludzie i ich zespoły. Dla tych, którzy dopiero przecierają szlaki w tym gatunku muzyki przygotowaliśmy poniżej krótkie notki biograficzne, wyjaśniające muzyczne ścieżki Gwiazd Diverse Edition 2008. Dodając do tego stylowego towarzystwa energetyczny scenariusz całej imprezy, wysokie standardy produkcyjne oraz wyśmienitą lokalizację otrzymujemy kwintesencję stylu Diverse Edition! Diverse rulez!

FREESTYLERS – http://www.freestylersmusic.co.uk/, http://www.myspace.com/freestylersmusic

Grupę utworzyli Matt Cantor, Aston Harvey i Andrew Galea. Zanim połączyli siły, wszyscy trzej byli mocno zaangażowani w brytyjską scenę hip-hopową zarówno jako DJ’e, jak i producenci. Próbowali także sił jako b-boye, jednak bez zbytnich sukcesów.

Do późnych lat 80. panowie tkwili głęboko w brytyjskiej scenie tanecznej. Ich muzyka to bardziej oldschool’owy hip-hop, electric freestyle i reggae niż big-beat. Bardzo mocne nawiązania do afrykańskich korzeni i kultury MCs, o ile w ogóle można ją wyróżnić i oderwać od hip hopu jako całości. Pierwszy singiel „Drop The Boom (AK-48)” wydali pod szyldem swojej własnej wytwórni Scratch City Records, którą stworzyli właśnie w celu wydania tegoż nagrania. W roku 1996 wydali Epkę „Freestyle”.

Dyskografia
1. Freestyle EP (1996)
2. We Rock Hard (1999)
3. Pressure Point (2001)
4. Adventure

DRUMATTIC TWINS – http://www.myspace.com/drumattictwins

Nick Slater i Lanx (znany również jako Kevin Lancaster) są dziećmi rytmu i bębnów. Tworzący różnorodną muzykę od 12 lat i występując jako DJ-e, są autorami takich utworów jak Sweet Sensation, Homicide, Ecstasy i Sound of Eden. Przekonawszy się o złych stronach występowania w cieniu innych, pod koniec lat 90. założyli własną wytwórnię Freakazoid i wydali kilka własnych kawałków, a sama wytwórnia zyskała szerokie uznanie w świecie undergroundu. Zakochani w electro tworzyli remiksy różnorodnych artystów, takich jak Arthur Baker, Dreadzone, Deejay Punk Roc a nawet klasykę Hypnosis. Później przyłączyli się do wytwórni Finger Lickin.

Ich debiutancki album Drumattical wydany w lipcu 2001 roku zyskał popularność i pochlebne opinie w prasie. Ich pierwszy singiel wydany przez Finger Lickin zatytułowany Thinkin About You zaowocował umowami licencyjnymi i szeroką sprzedażą na całym świecie. Należy zauważyć, że tworzą równocześnie znajdując się w miejscach odległych geograficznie i korzystając z internetu. Tak właśnie nagrywają!

Ich występy w wielu krajach europejskich były hitem pokazu wirtuozerii Nicka kontrolującego winyle i Lanx’a za klawiszami i samplerem. Stanowią pewien standard dla siebie samych.

A SKILLZ – http://www.myspace.com/djaskillz

Mając tylko 24 lata jego niesamowity talent dj`ski „opierający się” na mieszance funku, hip – hopu i break’u zachwycił wszystkich wyjątkowym stylem  skreczowania i miksowania. Jego reputacja jako prawdziwego imprezowego rozsławiła go w Wielkiej Brytanii głównie w takich klubach jak: Fabric, Spectrum, Sugarbeat, ale również dzięki imprezom i festiwalom granym na całym świecie (The Hit Factory – New York,WMC – Miami czy Field Day – Sydney).

W 2003 roku Skillz zrealizował swój debiutancki album „Tricka Technology” w wytwórni Finger Lickin. Album był nasiąknięty wpływami tj. De La Soul, James Brown. W lutym 2004 r. widziano Skillza i Krafty Katsa jako „drużynę” grającą wspólnie eventy w całej Anglii na takich imprezach jak Glastonbury. Natomiast w październiku tego samego roku rozpoczął swoje pierwsze solowe „występy” w Australii. Wspólnie jako A. Skillz & Krafty Kuts nagrali takie przeboje jak: Gimme The Breaks, Peaches czy Tricka Technology. Wszystkie ich produkcje ukazały się na albumie o tym samy tytule wydanym w 2003 roku przez Finger Lickin.

Nu:TONE /Hospital Records, UK/ – http://www.myspace.com/djnutone

To artysta, którego twórczość idealnie oddaje specyfikę brzmień Hospital Records. Uduchowiony, optymistyczny nurt soulful drum’n’bass to jego specjalność. Natchnienie do pracy z dźwiękami to dla niego chleb powszedni, gdyż sam jest kapłanem! Nie tylko gra na imprezach, ale też odprawia msze, pogrzeby, a nawet udziela ślubów. Jego produkcje muzyczne wciąż są obecne na listach przebojów i grają je najlepsi Dje d’n’b.

Stary utwór disco „Spread love” Lennego Fontany w remiksie Nu:Tona stał się hitem 2003 roku. Najnowsze utwory artysty często goszczą w audycjach radiowych BBC Radio1 i miksach największych przedstawicieli gatunku. Sam Nu:Tone często pojawia się na falach radiowych, prowadząc autorskie programy.

Jeszcze studiując muzykę w Durham University, udzielał się radiowo wspólnie z Johnem B. Właśnie w wydawnictwie tego kolegi z lat szkolnych, oficynie Beta Recordings, zadebiutował w 2001 r. EP-ką „Grand Central”/„The Bos”. Dziś ma na swoim koncie dwa albumy, w tym „Back Of Beyond” z 2007 roku. W komponowaniu pomaga mu wykształcenie muzyczne.

Natomiast zainteresowanie się drum’n’bassem zawdzięcza dwóm osobom. Jednym z nich jest wspomniany John B, a drugim młodszy brat Matt, znany szerzej jako DJ i producent Logistics. Obaj bracia tworzą brzmienia d’n’b pod sztandarem oficyny Hospital. Czasem łączą swoje umiejętności, tworząc jako duet Nu:Logic.

DIVERSE EDITION 2008:
Data: 1 sierpnia 2008.
Miejsce: Surf Bay Club/Plaża, Chałupy III.
Wstęp: WOLNY!!!

Artyści Diverse Edition:  

Scena główna: 

Gwiazda główna: koncert Freestylers /live concert/,
Dj live act: DrumatticTwins/Finger Lickin/, A.Skillz /Finger Lickin/, Slyde /Finger Lickin/,
Support: Romero, Danny Boy & Jive.

Mała scena:
Gwiazda główna: Nu:Tone (Hospital),
Support: Alexus, Preemo, Rassa /vocal/, Panek /trąbka/.

Scena klubowa SurfBay:
Alfatnujah, Deszczu Strugi, Noz, Bez Ksywy, gościnnie A.Skillz /Finger Lickin/