Trójmiejski Dub Weekender 2020

Elektronika
Trójmiejski Dub Weekender 2020

Piątek, 04 września 2020
godz: 22:00

Protokultura - Klub Sztuki Alternatywnej

Doki 1, Gdańsk

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Z należytą powagą dla sytuacji epidemiologicznej i pomimo zarządzeń skutecznie blokujących działania kulturalne w kraju, Moonshine Recordings i Pandadread Sound System zapraszają na pełny emocji dubowy weekend z pierwszoligowymi gośćmi z UK, Niemiec i Polski, potężnym sound systemem, warsztatami produkcji muzycznej i uliczną kuchnią, w postindustrialnym plenerze Stoczni Gdańskiej. Druga edycja imprezy Trójmiejski Dub Weekender odbędzie się 4 – 5 września 2020 w przestrzeni Klubu Sztuki Alternatywnej Protokultura.

PIĄTEK 04.09
Radikal Guru
JahYu
Jimi Handtrix
Mack

SOBOTA 05.09
Zion Train live dub mix
Dub Conductor live dub mix
Another Channel
Pandadread Sound System

Nagłośnienie Pandadread Sound System

~ SCENA OUTDOOR
~ WARSZTATY MUZYCZNE
~ VEGE STREET FOOD

Miejsce: Protokultura – Klub Sztuki Alternatywnej, Gdańsk
Start: 21:00
Koniec: 6:00

Niestety z powodu obostrzeń na tegoroczną edycję obowiązuje limit miejsc. Zalecamy nie czekać do ostatniej chwili.

__________________________________________________
ZION TRAIN to pionierski zespół future dub i pierwszy, który przywiózł do Polski tego typu brzmienia. Obok takich grup jak Dreadzone należą do pionierów i największych światowych gwiazd działających na styku reggae i nowoczesnej elektronicznej muzyki klubowej. Powstali w 1990 w Londynie. Sukces ich pierwszych albumów „A Passage to Indica”, „Natural Wonders of the World in Dub” oraz „Siren” doprowadził do podpisania w 1995 roku kontraktu z sublabelem Warner – China Records, dla którego wydali m.in. swój kultowy już album „Homegrown Fantasy”. Od 1999 roku znów w ramach swojej wytwórni Universal Egg kontynuują wydawanie wysokiej jakości dubu, muzyki elektronicznej, eksperymentalnego drum’n’bassu oraz tanecznej muzyki world. DJ Perch założył również sublabel Deep Root wydający winylowe single.
Równolegle do wciąż bardzo aktywnego Zion Train, Perch prowadzi również projekt Abassi All Stars, udziela się gościnnie jako muzyk, DJ, producent oraz remixuje innych. To wszystko pozwala ocenić go jako jednego z najbardziej zapracowanych dub masterów na naszej planecie. Jak nikt inny niezmiennie pozostaje on wierny idei niezależności w muzyce, pełnej kontroli swojego wizerunku i dorobku oraz nacisku na przekaz muzyki.
Zion Train po raz pierwszy pojawili się w Polsce w 1996 roku i od tamtej pory gościli w Polsce kilkadziesiąt razy, konsekwentnie budując sobie status lubianej i szanowanej gwiazdy. W 2004 roku wystąpili na głównej scenie Przystanku Woodstock, a ich koncert będzie pamiętany jako z pewnością największy dub show w historii światowej muzyki.
W 2006 roku zespół opuściła wokalistka Molara i zastąpił ją Dubdadda, MC znany z manchesterskiego składu Nucleus Roots.
W 2007 roku wydali kolejny przełomowy album „Live As One”, któremu jamajska Reggae Academy przyznała nagrodę za najlepszą dubową płytę roku. Bardzo dobrze przyjęty został również dziesiąty album zespołu „State Of Mind” z 2011 roku z gościnnym udziałem m.in. Brinsleya Forda z legendarnej grupy reggae Aswad. Ostatnim „dzieckiem” Zion Train jest wydany w maju 2020 roku album ‚Illuminate’ z wokalnym udziałem Cara, Prince David, Lua, Brother Culture oraz Jazzmin Tutum.
http://www.wobblyweb.com/zt/
http://www.myspace.com/ziontrainindub

______________________________________________________
RADIKAL GURU czyli Mateusz Miller to urodzony w Kwidzynie producent oraz dj. Obecnie jest on jedynym polskim producentem muzyki dub i dubstep rozpoznawalnym na międzynarodowej scenie. Jego styl jest przepełniony wpływami roots reggae, uk dub oraz muzyki dalekiego wschodu, dzięki czemu wzbudza szerokie zainteresowanie w bardzo rożnych kręgach muzycznych. Początkowo eksperymentował z muzyką Trip-Hop, Asian Underground, Drum n Bass i Jungle a w 2005 powstało jego pierwsze demo „The East-West Connection” na którym połączył te style. Przebywał wtedy w Cork w Irlandii, gdzie jego muzyka spotkała się z dużym zainteresowaniem. W międzyczasie w produkcjach RG zaczęło pojawiad się coraz więcej wpływów muzyki Dub i Dubstep. W 2008 zdobył szersze grono słuchaczy dzięki wydanej w brytyjskim labelu Z-Audio/Dubbed Out Records serii winylowych singli, które przez wiele tygodni nie schodziły z list bestsellerów brytyjskich sklepów z muzyką niezależną. Jego kompozycje zostały docenione przez opiniotwórcze audycje radiowe i grane m.in. przez BBC Asian Network, Polskie Radio, Sub Fm, Rinse FM. Energiczne sety Radikal Guru cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności a rosnąca popularnośd przełożyła się na setki występów na festiwalach i w klubach w całej Europie a także w USA, Australii, Nowej Zelandii, Meksyku, Rosji, RPA oraz Kenii. Od 2009 roku Radikal Guru współpracuje z polską wytwórnią Moonshine Recordings, nakładem której wydał trzy świetnie odebrane długogrające albumy oraz kilka singli winylowych. W studiu współpracował z wokalistami z najwyższej półki m.in. Earl 16, Solo Banton, El Fata, Cian Finn, Echo Ranks czy Dan Man.
http://www.facebook.com/RadikalGuruOfficial
http://www.radikalguru.com/

Radikal Guru ft Echo Ranks – Warning!

Zion Train – Share The Flame (Radikal Guru Remix)
https://soundcloud.com/zion-tr…/share-the-flame-radikal-guru

Radikal Guru ft Cian Finn – Sound System

Radikal Guru ft YT – Stay Calm

Radikal Guru – Earthwalker
https://www.youtube.com/watch?v=X9lJeqZPePU

Radikal Guru – Dread Commandments

______________________________________________________
JAHYU to po koreańsku „wolność”. Kryjący się pod tym pseudonimem artysta o koreańsko-niemieckich korzeniach, tworzy muzykę odwołującą się do pojęcia wolności: wolności dźwięku, wolności słowa, wolności umysłu i wolności duszy. JahYu wykorzystuje swoją twórczą wolność do bezpośredniego kontaktu ze swoimi przodkami, tworząc muzykę, która przenosi słuchacza w czasie i przestrzeni. W jego kompozycjach, orientalne melodie fletów i smyczków płyną bez wysiłku po potężnym oceanie rytmicznego, zbasowanego dubu i dubstepu, tworząc niepowtarzalne, pełne detali brzmienie. Cyfrowy steppers, będący dzieckiem jamajskiego roots reggae i europejskiej kultury rave lat 1990-tych, spotyka w produkcjach JahYu tradycyjne melodie muzyki koreańskiej – kraju rodzinnego jego matki, dając słuchaczom możliwość odkrywania korzeni poprzez towarzyszącym głębokiemu słuchaniu uczuciom i refleksjom. Na filozofii i potencjale brzmienia JahYu poznał się m.in. Alpha Steppa, wydając jego muzykę w Steppas Records oraz ekskluzywnej serii Trigram. Od 2015 roku JahYu realizuje swoją muzyczną misję także w ramach autorskiego labelu „Tripeal Crow”.

„Doskonałe połączenie medytacyjnych wschodnich instrumentów z soundsystemowymi wibracjami XXI wieku”. – Magazyn MIXMAG, maj 2012

http://www.facebook.com/jahyu.warrior

http://instagram.com/jahyu
http://www.youtube.com/user/JahYuDub

______________________________________________________
DUB CONDUCTOR to pochodzący z Manchesteru kolektyw, który powstał z miłości do muzyki reggae i kultury soundsystemowej. Ich sound system grał na wielu znakomitych imprezach w Wielkiej Brytanii i Europie, a tworzone przez nich dubplates można usłyszeć na najznakomitszych sound systemach jak np. Iration Steppas. W 2012 roku założyli własną wytwórnie płytową – Dubconductor Music, na której z powodzeniem wydają swoje produkcje. Do tej pory na ich płytach gościnnie wystąpili Reality Souljahs oraz Dixie Peach, Bunnington Judah, Sandeeno, Cornell Campbell, Blackout JA czy Johnny Clarke. W 2018 roku nakładem Moonshine Recordings wydali singiel ‘Propaganda’ z wokalnym udziałem Dark Angel’a. W tym roku w ramach Trójmiejskiego Dub Weekendera, Dub Conductor zaprezentuje swój nowy dubowy live set.

Home


______________________________________________________
ANOTHER CHANNEL to projekt Jonasa Schachnera, młodego producenta pochodzącego z południowych Niemiec. W jego muzyce można doszukać się wpływów nimieckiej grupy Rhythm & Sound ale także klasycznego jamajskiego dubu oraz techno lat 90tych. Another Channel zadebiutował w 2017 roku na brytyjskim labelu Transient Audio, później jego utwory pojawiały się w takich wytwórniach jak Echochord, Modern Hypnosis czy Green King Cuts. W 2018 nakładem Moonshine Recordings ukazał się pierwszy długogrający album producenta, który został znakomicie odebrany i do tej pory doczekał się już trzech represów. Podczas Trójmiejskiego Dub Weekendera Another Channel zagra po raz pierwszy w Polsce.

https://m.facebook.com/AnotherCh/

______________________________________________________
JIMI HANDTRIX
A Bass Odyssey / Higher Ground Rec. / Rolling Lion Hi-Fi
Berlin, DE
Jimi eksploruje muzyczne dziedzictwo Berlina od prawie 20 lat, równocześnie rozwijając swoją pasję do muzyki sound systemowej, od oldschoolowego jamajskiego roots i dub, przez brytyjski jungle i rave lat 1990-tych, aż po współczesny drum’n’bass i dubstep. W końcu dołożył coś od siebie na berlińskiej scenie jako DJ, promotor i manager wytwórni muzycznej, a ostatnio konstruktor i operator mini sound systemu, dbając o wysoką jakość każdego projektu, w który się zaangażował (Dub der guten Hoffnung, Serendubity, A Bass Odyssey, Higher Ground Recordings, Rolling Lion Hi-Fi). Jego sety djskie, bo z takim odwiedzi Trójmiejski Dub Weekender w Gdańsku, to wyjątkowa muzyczna podróż przez szerokie spektrum stylów, faktur i temp, mocno osadzonych w karaibskich korzeniach muzyki basowej. Jego niebanalny muzyczny smak i pomysł na prezentacje muzyki doceniono na całym świecie, zapraszając go dotychczas na festiwale jak, m.in. Outlook Festival (Chorwacja), Bamboo Bass (Kostaryka), Cosmic Convergence (Gwatemala), Ecologikal Reggae (Meksyk), Plötzlich am Meer (Polska) i Fusion Festival (Niemcy), a także do licznych klubów w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Czechach, Holandii, Kanadzie, USA, Meksyku i Portoryko!
JIMI HANDTRIX

http://highergroundrecordings.com
http://abassodyssey.com
http://serendubity.com

Home

______________________________________________________
PANDADREAD SOUND SYSTEM to najdłużej, najgłośniej i najprężniej aktywna ekipa promująca dźwięki jamajskie i postjamajskie w północnej Polsce. Prezycyjnie wyselekcjonowaną muzykę prezentują w holistyczny sposób, w jaki nie robi tego nikt inny w promieniu co najmniej setki kilometrów. Może właśnie dlatego, po ponad dekadzie prucia basowych głośników w rytm bicia serca, wciąż jeszcze wywołują entuzjazm wśród spragnionych niebanalnej muzyki ludzi z okolicznych miast, miasteczek i wsi, a także dysonans poznawczy wśród zawodowych nagłośnieniowców.
https://www.facebook.com/pandadread/Sprawdź inne wydarzenia @ Gdańsk

Trójmiejski Dub Weekender 2020 Gdańsk

Przestrzenie: Panorama

Sb, 03 października 2020
godz: 21:00

Trójmiejski Dub Weekender 2020 Gdańsk

24.10 Gdańsk – BOKKA x Tides From Nebula

Sb, 24 października 2020
godz: 19:00

Trójmiejski Dub Weekender 2020 Gdańsk

Meute – Gdańsk [ZMIANA DATY]

Sb, 20 marca 2021
godz: 20:00

od 79 PLN