Soundrive Festival 2015

Festiwale
Instrumental Pop / Rock

Czwartek, 03 września 2015
godz: 18:00

B90

ul. Doki 1, Gdańsk

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Na #soundrivefest 2015 zagrają:
3 WRZEŚNIA [CZWARTEK]
30daysofline
Drenge
East India Youth
Glass Animals
Małe Miasta
Wilga
We Draw A
4 WRZEŚNIA [PIĄTEK]
All We Are
Baasch
Call The Sun
Coals
Dog Whistle
Temples
Thomston
5 WRZEŚNIA [SOBOTA]
Gengahr
Jóga
MIN-t
Oslo Kill City
Peace
Pola Rise
The Wytches
Soundrive Fest to jeden z najbardziej obiecujących festiwali prezentujących szeroko pojętą muzykę alternatywną. Organizatorzy festiwalu stawiają przede wszystkim na różnorodność prezentowanej muzyki. Podczas wydarzenia występują głównie młode, obiecujące, kapele zrzeszone przez portal Soundrive.pl, a każda edycja zwieńczona jest występem gwiazdy sceny alternatywnej. Pierwsza edycja festiwalu Soundrive odbyła się w 2012 r. na terenie Adventure Park, Gdynia – Kolibki. Główną gwiazdą wydarzenia był zespół Tito i Tarantula. Rok później przeniesiono wydarzenie do klubu B90 w Gdańsku, a jako headlinera zaproszono grupę Iamamiwhoami. Podczas trzeciej edycji w 2014 r. najbardziej oczekiwanym wydarzeniem był koncert kanadyjskiej formacji Austra. Po raz pierwszy odbył się także Dzień Polski, podczas którego można było usłyszeć obiecujące polskie kapele takie jak
Daniel Spaleniak, The Saturday Tea, Wild Books czy Straight Jack Cat. W tym roku również zapraszamy rodzimych, znanych i dopiero wschodzących artystów.
Soundrive Fest odbywa się obecnie w klubie B90, który mieści się w industrialnej przestrzeni Stoczni Gdańskiej. B90 oprócz surowego, fabrycznego wnętrza, znany jest z doskonałej akustyki i oprawy świetlnej– B90 posiada jedno z najlepszych w Polsce systemów nagłaśniających i oświetleniowych. Miejsce, istniejące na rynku koncertowym od zaledwie 18 miesięcy, nominowane został jako Miejsce Roku 2013 przez miesięcznik Aktivist, do nagrody SUPERHIRO magazynu HIRO w kategorii Miejsce oraz Klub Roku 2014 przez portal Brand New Anthem. Zagospodarowaniem naszej przestrzeni festiwalowej zajmie się Projekt Re:Miasto.
Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!


Sprawdź inne wydarzenia @ Gdańsk

Soundrive Festival 2015 Gdańsk

Ekspansja Czarnego Nieba

Pt, 24 stycznia 2020
godz: 23:00

Soundrive Festival 2015 Gdańsk

SASSY Mousse: Luke Erb & Luka Smiley

Sb, 25 stycznia 2020
godz: 22:00