SASSY Mousse: Dave Mayer & John James (live vocal) / EASY

Koncerty
SASSY Mousse: Dave Mayer & John James (live vocal) / EASY

Sobota, 24 sierpnia 2019
godz: 22:00

SASSY

ul. Chmielna 10-25, 80-748 Gdańsk, Gdańsk

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Choć powoli zbliżamy się do końca wakacji, nie przestajemy Was rozpieszczać zapraszając kolejnych, nie występujących jeszcze w naszych przestrzeniach wykonawców #housemusic.

Jego utwory i remiksy są dostępne w cyfrowych sklepach jak Beatport czy Traxsource oraz na platformach i serwisach streamingowych – Dave Mayer od 20 lat działający za konsoletą, będzie gościem tej właśnie soboty. Wraz z nim wystąpi czarnoskóry wokalista John James, którego głos można znaleźć w wielu produkcjach muzyki house.

Zanim ta dwójka pojawi się koło północy wieczór otworzy EASY, reprezentant BIG BOAT PARTY. Jeden z dłużej grających w Polsce warszawskich DJ-ów, którego selekcja jest wynikiem wieloletniego doświadczenia.

John James
Wokalista klubowy obecny na scenie od wielu lat.
Jego unikalny styl to mieszanka inspiracji z muzyki soulful house, R&B, Neo-Soul, Funk Afro, Bluesa i Jazzu.
Zaczynał jako pieśniarz gospel, a jego muzyczna pasja skierowała go ku innym stylistykom i kolaboracjom z artystami z zagranicy i Polski. Nagrywał produkcje z muzykami hip-hopowymi (Mezo, Tabb) jak i house’owymi (Seb Skalski, Loui & Scibi).
Obecnie pracuje z producenckim duo wspólnie tworząc trio Sick Live nagrywając współcześnie brzmiącą muzykę czerpiącą z jego inspiracji i doświadczeń.

Dave Mayer
Zaczynał w 1998 roku jeszcze na studiach w rodzimej Holandii zainspirowany produkcjami takich legend jak Masters At Work, DJ Sneak, Carl Cox. Od 2007 roku jego nazwisko stało się znane szerzej dzięki współpracy z szefem Traxsource Brianem Tappertem oraz producentami związanymi z wytwórnią Defected (Copyright, Hardsoul) odwiedzając nocne klubu i plażowe imprezownie takich miast jak Sydney, Melbourne, Dubai, Bahrain, Amsterdam, Porto, Lisbon, Warsaw, Budapest, Venice, Brno, Zurich.
Konsekwencją jego kariery było zapoczątkowanie własnych produkcji, które zostały wydane przez takie houseowe oficyny jak Strictly Rhythm, LouLou Records, Nurvous Recordings, Soulfuric Trax, Soulfuric Deep, Guesthouse, Salted Music, OM Records, Large Music, Random Soul Recordings, Bobbin Head Music, Hardsoul Pressings, Hermosa Recordings, Thaisoul Music, Ultra Records.
Jego styl DJ-ski oscyluje wokół brzmień soulful i deep house a silnym wokalnym akcentem.

Easy
Od lat 90tych rozkręca najważniejsze imprezy w Polsce. Nie bez przyczyny można nazwać go prekursorem muzyki klubowej nad Wisłą. Swą karierę rozpoczynał od występów jako rezydent jednych z pierwszych cyklicznych imprez w warszawskim klubie TREND. Od początku zarażał ludzi clubbingiem i pełnym spektrum muzyki klubowej. Dla wielu guru pod względem doboru repertuaru i nienagannej techniki miksowania.
Wraz z DJ Hywylem tworzyli radiowy duet promujący najnowsze trendy i nagrania muzyki klubowej. W ramach ich wspólnego przedsięwzięcia, promowali autorskie imprezy o nazwie „PLAYMIX ON TOUR” które gościły w takich klubach jak Utopia, Boomtown, Klatka, Piekarnia czy Mega Klub.
Wielu popularnych obecnie polskich DJ-ów wymienia go jako osobę, na której się wzorowali.Sprawdź inne wydarzenia @ Gdańsk

SASSY Mousse: Dave Mayer & John James (live vocal) / EASY Gdańsk

Banquet for Warlocks & Wizards

Pt, 21 lutego 2020
godz: 22:00