Polmuz w 100czni / Solidarity Of Arts 2019 #odwaga

Koncerty
Polmuz w 100czni / Solidarity Of Arts 2019 #odwaga

Sobota, 24 sierpnia 2019
godz: 20:00

100cznia

Ks. Jerzego Popiełuszki 5, Gdańsk

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

SOLIDARITY OF ARTS 2019 #ODWAGA

(Scroll down for ENGLISH VERSION)

Solidarity Of Arts 2019 #odwaga i festiwal Unsound przedstawiają kolejne wydarzenie muzyczne z programu tegorocznego Solidarity Of Arts, któremu przyświeca hasło #ODWAGA. 24 sierpnia, w sobotę, w 100cznia wystąpi Polmuz

100cznia
24 sierpnia / sobota
20.00–22.00
wstęp wolny

ODWAGA to słowo klucz programu muzycznego festiwalu. Zespół kuratorski – Magdalena Sroka i odpowiedzialni za część muzyczną twórcy festiwalu Unsound: Mat Schulz, Małgorzata Płysa i Grzegorz Kwiecień – zaprosili artystów, którzy wymykają się klasyfikacjom gatunkowym. Integrują różne dziedziny sztuki, bezkompromisowo walczą na różnych polach o wolność swojej ekspresji oraz angażują się w sprawy ważne społecznie i politycznie. W sobotę na scenie muzycznej 100cznia zagra grupa Polmuz, nowa jakość w polskim folku.

Polmuz został powołany przez saksofonistę Michała Fetlera, grającego również w zespołach Jazzband Młynarski Masecki oraz Tsigunz Fanfara Avantura. Wraz z nim grupę tworzą: Rafał Igiel – instrumenty perkusyjne, Rafał Zapała – polivoks, przetwarzanie, Ksawery Wójciński – kontrabas, Bartłomiej Frank– realizacja dźwięku i Jagoda Chalcińska/JAGO_VJ – oprawa wizualna. Polmuz realizuje autorskie, radykalne interpretacje muzyki ludowej Wielkopolski. Punktem wyjścia do powstania projektu były płyty szelakowe z nagraniami pochodzącymi z rejestracji terenowych z lat 20. i 30. XX wieku. Do projektu zaproszeni zostali muzycy reprezentujący znacząco odmienne nurty muzyczne i wrażliwość – awangardowy jazz, ethno, folk, współczesną muzykę poważną i eksperymentalną, surową elektronikę, muzykę improwizowaną oraz noise i hardcore. Brutalne interpretacje Polmuza są futurystyczną wizją polskiej muzyki ludowej.

Dołączcie do pozostałych wydarzeń w ramach Solidarity Of Arts 2019.
Pełny program Solidarity Of Arts dostępny na stronie:
www.solidarityofarts.pl

Połączone siły Solidarity Of Arts i Unsound
Nieprzypadkowo Magdalena Sroka, którą Europejskie Centrum Solidarności zaprosiło do podjęcia się roli kuratora tegorocznej edycji SOFA, weszła w dialog z kuratorami Unsound Kraków 2019 – Matem Schulzem, dyrektorem artystycznym, Małgorzatą Płysą, dyrektorką wykonawczą i Grzegorzem Kwietniem. Motywem przewodnim tej edycji Unsound jest bowiem hasło SOLIDARITY. Wspólnie wyznaczyli sobie zadanie, aby stworzyć wyjątkowy program, prezentujący artystów w dialogu z hasłem edycji #ODWAGA i otwierający szeroką przestrzeń dla myślenia.

Solidarity of Arts
Festiwal Solidarity of Arts – święto sztuki, ludzi i idei – już po raz jedenasty odbywa się w Gdańsku. Od początku w artystycznym wyrazie odwoływał się do solidarności i wolności. Każda kolejna edycja jest próbą odczytania współczesnego świata z perspektywy sztuki. Projekt, choć w głównej mierze muzyczny, łączy różne gatunki sztuki i spotyka artystów z całego świata, zaangażowanych na rzecz obrony uniwersalnych wartości. Solidarity Of Arts zwraca uwagę na te idee, które w danym roku jawią się jako szczególnie ważne. W 2019 roku pod lupę bierze ODWAGĘ. Organizatorami festiwalu są Europejskie Centrum Solidarności i miasto Gdańsk.

Unsound
Unsound to festiwal muzyczny pochodzący z Krakowa. Co roku odważnie i bezkompromisowo buduje swój program głównej edycji. Festiwal podróżuje również po całym świecie, zgłębiając nieznane, żywe i niezależne rubieże muzyki eksperymentalnej, elektronicznej oraz sceny klubowej. Unsound odwiedził już takie miasta, jak: Tibilisi, Toronto, Kazań, Nowy Jork, Mińsk, Adelaide, Ałmaty, Londyn czy Kijów. Wokół festiwalu wytworzyło się środowisko ludzi z całego świata. Dlatego w 30 rocznicę demokratycznych wyborów w Polsce, kuratorzy festiwalu zapraszają gości festiwalowych do rozważań nad tym, co dzisiaj oznacza solidarność, zarówno w kontekście walki o wolność w wielu miejscach na świecie, jak i w odniesieniu do wydarzeń w samej branży muzycznej.Sprawdź inne wydarzenia @ Gdańsk