Muzyczne Lato vol. 4 – Islet

Koncerty
Muzyczne Lato vol. 4 – Islet

Piątek, 13 września 2019
godz: 20:00

Stary Maneż

ul. J. Słowackiego 23, Gdańsk

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Kameralny, emocjonalny koncert wokalistki o pięknej, aksamitnej barwie głosu. Islet, a właściwie Izabela Laskowska to artystka kochająca się w akustycznych dźwiękach, ale i nowoczesnych, elektronicznych brzmieniach. Trójmiasto zajmuje w jej sercu szczególne miejsce, ponieważ to tu stawiała pierwsze muzyczne kroki. W 2015 r. ukazała się jej debiutancka płyta „Zatrzymaj się”. To spokojny album, którego uzupełnieniem są poruszające, osobiste teksty utworów. W każdej z 12 kompozycji odnaleźć można piękno i delikatność.
Od 2018 roku intensywnie poświęca się pracy w Areszcie Śledczym w Gdańsku – prowadzi warsztaty muzyczne i komponuje muzykę do tekstów czy scenariuszy pisanych przez osadzone kobiety, w tym roku skomponowała muzykę do spektaklu „Sprawa Danki” – który porusza temat Inki, zamordowanej właśnie w Areszcie Śledczym w Gdańsku.
Islet pisze też nieustannie swoje piosenki i wierzy, że wkrótce nadejdzie czas, aby nagrać drugą płytę?
W Starym Maneżu wokalistka wystąpi w towarzystwie gitarzysty Marcina Polaka związanego z brytyjską firmą fonograficzną Atlantic Records (Coldplay, Ed Sheeran) oraz klawiszowca, aranżera i akordeonisty Grzegorza Kusio.Sprawdź inne wydarzenia @ Gdańsk

Muzyczne Lato vol. 4 – Islet Gdańsk

The Pau / Gdańsk / Ziemia

Nd, 23 lutego 2020
godz: 20:00

Muzyczne Lato vol. 4 – Islet Gdańsk

Coals – Koncert premierowy

Pt, 06 marca 2020
godz: 18:00

Muzyczne Lato vol. 4 – Islet Gdańsk

KARAŚ/ROGUCKI – Gdańsk

Pt, 03 kwietnia 2020
godz: 19:00