Love Parade Night #3 with DA HOOL / DJ Hooligan

Clubbing
House Techno Trance

Piątek, 21 kwietnia 2017
godz: 22:00

Protokultura - Klub Sztuki Alternatywnej

Doki 1, Gdańsk

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Zapraszamy na naszą coroczną noc klasyków kultury Rave!

DJ HOOLIGAN aka. DA HOOL (Meet her at the Love Parade) classic set
DISEASE
PARYSS
UKASH
RISTO
E.F.G.
GR-1 aka. Braindropah

100% RAVE PARTY!
Music – HOUSE, TECHNO, TRANCE, ACID, HAPPY HARDCORE.

Bilety –
Przedsprzedaż – 25pln (ilość ograniczona)
Bramka – 30/35 (do23/po23)

Da Hool karierę rozpoczynał w czasach, gdy kultura techno jeszcze raczkowała i wielce prawdopodobne, że bez niego nie wyrosłaby na tak wielki ruch muzyczny. Frank Tomiczek (kiedyś DJ Hooligan, a obecnie Da Hool) uznawany jest za jednego z liderów pierwszej generacji techno i za współautora światowego sukcesu tej muzyki.

Pierwsze muzyczne kroki DA HOOL stawiał w późnych latach 80. Umiejętnościami za stołem mikserskim szybko zdobył uznanie wśród bywalców lokalnych klubów. W 1990 roku był już uznawany za jednego z najlepszych DJ-ów w Niemczech. Wówczas artysta postanowił podjąć nowe wyzwanie i zajął się produkcją muzyczną. Swoje pierwsze wydawnictwa sygnował pseudonimem DJ Hooligan. – Kiedy rozpocząłem wydawać swoje utwory, nagrywałem wówczas bardzo ciężkie techno – wspominał muzyk w wywiadzie udzielonym niemieckiemu magazynowi Insomnia. – Moje produkcje w tamtym czasie były bez wątpienia mocne i imię Hooligan po prostu doskonale do nich pasowało.
Pierwszy przebój DJ-a Hooligana zatytułowany „Harder and Deeper” rozbrzmiewał niemal we wszystkich klubach muzycznych w Niemczech. Po nim przyszedł czas na utwory „It’s A Dream Song” oraz „Space Girl”, które były bardziej melodyjne od dotychczasowych jego produkcji. – Lubię wszechstronność i nie daję się łatwo zaszufladkować, co niektórzy próbują mi zarzucić – tłumaczył w wywiadzie dla magazynu DD-INside. Kolejny hit Niemca zatytułowany na cześć rodzinnego miasta „B.O.T.T.R.O.P.” nadał jego karierze rozpędu godnego wyścigowego Porsche. Po jego wydaniu DJ Hooligan został okrzyknięty bohaterem wciąż bardzo niszowej wówczas sceny techno, a jego talent zaczęto doceniać również poza granicami Niemiec.
W latach 90. muzyka techno zaczęła przeradzać się z undergroundowej poczwarki w pełnoprawny i coraz popularniejszy gatunek muzyczny. Na pierwszej imprezie Mayday w 1991 roku bawiło się 5 tysięcy osób, na kolejnej już 12 tysięcy. Festiwal Love Parade przyciągnął w 1993 roku ponad 30 tysięcy fanów techno. Wytwórnie powoli zaczęły doceniać ten gatunek i jego reprezentantów, dzięki czemu w 1994 roku DJ Hooligan podpisał kontrakt z EastWest Records. Następny utwór artysty zatytułowany „Rave Nation” okazał się sporym sukcesem. W samych tylko Niemczech singel sprzedał się w 200 tysiącach kopii. Był to również pierwszy przebój artysty, który gościł na listach a nakręcony do niego teledysk nie znikał z anten kanałów muzycznych.
To, co w latach 80. wydawało się być niemożliwe, w połowie lat 90. stało się rzeczywistością – muzyka techno wywalczyła sobie zasłużone miejsce w popkulturze a jej wykonawcy zyskali popularność niczym gwiazdy rocka. Taki status otrzymał również DJ Hooligan, który zaliczany był do elity niemieckich DJ-ów. Mimo coraz większej popularności artysta nie zapomniał o korzeniach i wydawał niektóre z produkcji w legendarnych podziemnych wytwórniach, takich jak belgijska Music Man.
W 1996 roku DJ Hooligan postanowił zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem i założył własną firmę Hool-Productions oraz wytwórnię B-Sides. Zmobilizowała go do tego decyzja EastWest Records – firma odmówiła wydania singla „Meet Her at the Love Parade”. To również moment, w którym Tomiczek pożegnał się z pseudonimem DJ Hooligan. Od tej pory swoje wydawnictwa sygnował przydomkiem Da Hool. – To imię brzmi tak prowokacyjnie, że gdy usłyszy się je po raz pierwszy, już się go nie zapomina – powiedział muzyk w jednym z wywiadów. Singel „Meet Her at the Love Parade” Da Hool wyprodukował we własnej wytwórni B-Sides i promował go na koncertach. Rok później numer, który miał już status klubowego hymnu, został ponownie wydany przez niemiecką wytwórnię Kosmo. Wówczas piosenka z marszu stała się światowym hitem, który zawojował listy przebojów i otworzył Frankowi Tomiczkowi drzwi do najlepszych klubów na pięciu kontynentach. – Dzięki Bogu, że stworzyłem ten numer – powiedział Da Hool w magazynie DD-INside. – To był największy z moich dotychczasowych hitów, który przyniósł mi tak właściwie światową sławę i dzięki któremu osiągnąłem globalny sukces. Singiel „Meet Her at the Love Parade” sprzedał się na całym świecie w 6 milionach egzemplarzy.
Po tak spektakularnych sukcesach Da Hool stał się w świecie muzyki klubowej marką samą w sobie. Tomiczek jest autorem wielu produkcji, remiksów, jego utwory goszczą na niezliczonej liczbie składanek, a on sam bierze udział w różnych projektach muzycznych. Da Hool nie boi się również odważnych eksperymentów – na najnowszym albumie na warsztat wziął klasyk zespołu The Doors „Light My Fire” i tak też zatytułował swoją płytę. – Być zawsze innowacyjnym i niczego ani nikogo nie kopiować – odpowiedział kiedyś Da Hool na pytanie o receptę na sukces.
Jego przeboje od lat są grane w klubach muzycznych na całym świecie. Muzyka to jednak nie jedyna pasja Franka Tomiczka. Muzyk co najmniej trzy razy w tygodniu gra w piłkę nożną, a ponadto jest wiernym fanem drużyny Schalke 04 Gelsenkirchen. – Pierwszy raz na stadionie byłem z ojcem, to było już bardzo dawno temu – wspomina początki kibicowania w magazynie „Smag”. – Miałem jakieś 7 albo 8 lat, jak zabrał mnie tam po raz pierwszy. Potem już nieprzerwanie byłem wielkim fanem Schalke. Musiałem zawsze spać w pidżamie w barwach kochanej drużyny i mieć wszystkie klubowe gadżety. Od 30 lat artysta wykupuje karnet całosezonowy na mecze w Gelsenkirchen, a terminy koncertów stara się ustalać tak, aby zawsze móc wspierać na żywo ukochane Schalke 04. Dzięki temu może w pełni poświęcić się swoim dwóm życiowym pasjom – muzyce i piłce nożnej.

Tekst skrócony.
Link do oryginalnego(dłuższego)tekstu z WP.PL – http://muzyka.wp.pl/aid,3307,title,Da-Hool,artysta_biografia.html?ticaid=118b4b

Grupy wsparcia –
Techno & Tech-House From POLAND
Love Parade Mayday Techno 1990-po dzien dzisiejszy,, to nie sa manieczki 🙂

plakatSprawdź inne wydarzenia @ Gdańsk

Love Parade Night #3 with DA HOOL / DJ Hooligan Gdańsk

Under the STARS | FISZ DJ set

Pt, 19 lipca 2019
godz: 20:00

Love Parade Night #3 with DA HOOL / DJ Hooligan Gdańsk

Elektryków X Octo Octa

Pt, 19 lipca 2019
godz: 20:00

Love Parade Night #3 with DA HOOL / DJ Hooligan Gdańsk

BALTIC GAMES 2K19

Pt, 19 lipca 2019
godz: 12:00

od 39 PLN