Lotto w 100czni / Solidarity Of Arts 2019 #odwaga

Koncerty
Lotto w 100czni / Solidarity Of Arts 2019 #odwaga

Piątek, 23 sierpnia 2019
godz: 20:00

100cznia

Ks. Jerzego Popiełuszki 5, Gdańsk

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

SOLIDARITY OF ARTS 2019 #ODWAGA

(Scroll down for ENGLISH VERSION)

Solidarity Of Arts 2019 #odwaga i festiwal Unsound przedstawiają kolejne wydarzenie muzyczne z programu tegorocznego Solidarity Of Arts, któremu przyświeca hasło #ODWAGA. 23 sierpnia, w piątek, w 100cznia wystąpi LOTTO

100cznia
23 sierpnia / piątek
20.00
wstęp wolny

ODWAGA to słowo klucz programu muzycznego festiwalu. Zespół kuratorski – Magdalena Sroka i odpowiedzialni za część muzyczną twórcy festiwalu Unsound: Mat Schulz, Małgorzata Płysa i Grzegorz Kwiecień – zaprosili artystów, którzy wymykają się klasyfikacjom gatunkowym. Integrują różne dziedziny sztuki, bezkompromisowo walczą na różnych polach o wolność swojej ekspresji oraz angażują się w sprawy ważne społecznie i politycznie. W piątek na scenie muzycznej 100cznia zagra LOTTO, zespół nowej fali polskiego minimalizmu.

LOTTO to trio instrumentalne założone pod koniec 2012 roku. Występuje w składzie: Łukasz Rychlicki – gitara, Mike Majkowski – bas i Paweł Szpura – perkusja. Artyści eksplorują granice takich rodzajów muzyki jak improv, country, noise, minimalizm. Tworzą kompozycje hipnotyczne i wzruszające jednocześnie, łącząc muzykę gitarową z jazzem. Ich debiutancki album “Ask the Dust” ukazał się pod koniec 2014 roku. Drugi album Lotto – „Elite Feline”, wydany w kwietniu 2016 roku, spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki, m.in. zajmując pierwsze miejsce w plebiscycie „Gazety Wyborczej” na płytę roku. Trzecia płyta zespołu, zatytułowana „VV”, ukazała się w październiku 2017 roku. Lotto zagrało wiele koncertów, w tym na festiwalach takich jak: Unsound Festival w Krakowie, OFF Festival w Katowicach, Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, Jazz Jantar w Gdańsku.

Zapraszamy do dołączenia do pozostałych wydarzeń w ramach Solidarity Of Arts 2019 #odwaga
Pełny program Solidarity Of Arts dostępny na stronie:
www.solidarityofarts.pl

Połączone siły Solidarity Of Arts i Unsound
Nieprzypadkowo Magdalena Sroka, którą Europejskie Centrum Solidarności zaprosiło do podjęcia się roli kuratora tegorocznej edycji SOFA, weszła w dialog z kuratorami Unsound Kraków 2019 – Matem Schulzem, dyrektorem artystycznym, Małgorzatą Płysą, dyrektorką wykonawczą i Grzegorzem Kwietniem. Motywem przewodnim tej edycji Unsound jest bowiem hasło SOLIDARITY. Wspólnie wyznaczyli sobie zadanie, aby stworzyć wyjątkowy program, prezentujący artystów w dialogu z hasłem edycji #ODWAGA i otwierający szeroką przestrzeń dla myślenia.

Solidarity of Arts
Festiwal Solidarity of Arts – święto sztuki, ludzi i idei – już po raz jedenasty odbywa się w Gdańsku. Od początku w artystycznym wyrazie odwoływał się do solidarności i wolności. Każda kolejna edycja jest próbą odczytania współczesnego świata z perspektywy sztuki. Projekt, choć w głównej mierze muzyczny, łączy różne gatunki sztuki i spotyka artystów z całego świata, zaangażowanych na rzecz obrony uniwersalnych wartości. Solidarity Of Arts zwraca uwagę na te idee, które w danym roku jawią się jako szczególnie ważne. W 2019 roku pod lupę bierze ODWAGĘ. Organizatorami festiwalu są Europejskie Centrum Solidarności i miasto Gdańsk.

Unsound
Unsound to festiwal muzyczny pochodzący z Krakowa. Co roku odważnie i bezkompromisowo buduje swój program głównej edycji. Festiwal podróżuje również po całym świecie, zgłębiając nieznane, żywe i niezależne rubieże muzyki eksperymentalnej, elektronicznej oraz sceny klubowej. Unsound odwiedził już takie miasta, jak: Tibilisi, Toronto, Kazań, Nowy Jork, Mińsk, Adelaide, Ałmaty, Londyn czy Kijów. Wokół festiwalu wytworzyło się środowisko ludzi z całego świata. Dlatego w 30 rocznicę demokratycznych wyborów w Polsce, kuratorzy festiwalu zapraszają gości festiwalowych do rozważań nad tym, co dzisiaj oznacza solidarność, zarówno w kontekście walki o wolność w wielu miejscach na świecie, jak i w odniesieniu do wydarzeń w samej branży muzycznej.Sprawdź inne wydarzenia @ Gdańsk

Lotto w 100czni / Solidarity Of Arts 2019 #odwaga Gdańsk

Coals – Koncert premierowy

Pt, 06 marca 2020
godz: 18:00

Lotto w 100czni / Solidarity Of Arts 2019 #odwaga Gdańsk

1. Urodziny SASSY – SOBOTA: Tensnake

Sb, 07 marca 2020
godz: 21:00

od 40 PLN