Join In The Chant #4 – Synth / Electro / EBM

Clubbing
Join In The Chant #4 – Synth / Electro / EBM

Piątek, 13 stycznia 2023
godz: 22:00

Ziemia

Ul. Grunwaldzka 76/78, Gdańsk

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Zagrają:
Nowotny (Koldhaus / LDZ)
m_ozog (LDZ)
OWGS (Trójmiasto)
Drgs_23 (Safe World / Zoharum)
Przyłączcie się do nas! Wracamy z kolejną odsłoną Join In the Chant! Tym razem lądujemy w Ziemii. Stęskniliśmy się za Wami. Mamy nadzieję, że Wy również…. Jeśli tak, koniecznie rezerwujcie sobie datę 13 stycznia w swych noworocznych kalendarzach, by wspólnie bawić się podczas jedynego takiego wydarzenia w Trójmieście, w całości dedykowanego muzyce Synth / Electro / EBM.
Czego zatem możecie się spodziewać tej nocy?
Z pewnością energetycznego, zadziornego grania w rytmie pulsującej elektroniki, mocnego motorycznego beatu EBM i synthowych wielobarwnych melodii. To wszystko doprawione szczyptą dark techno, industrialu i innych, bliskich stylistycznie gatunków, bo jak się okazuje…..
….Klubowe granie 4×4 nie jedną ma twarz. Obecnie wiele z nich przywdziewa jedną maskę – Techno, choć w różnych odmianach. Tymczasem wielu DJ, grających metaliczne, industrialne techno chętnie wplata w swoje sety kawałki electro, synth czy EBM w naturalny sposób. Niektórzy, jak choćby Oscar Mulero, grają specjalne sety wyłącznie w oparciu o te gatunki. Nie jeden label techno zbudował na stylistyce EBM trzon swojego katalogu. Wystarczy wymienić jednym tchem, przeżywającą swój rozkwit, berlińską oficynę Aufnahme + Wiedergabe, Hands, Avant! czy francuski Unknown Pleasures Rec. A to dopiero początek długiej listy… Terence Fixmer, występujący na zeszłorocznej edycji Revive od lat współpracuje z Douglasem McCarthym, liderem Nitzer Ebb – legendą i ikoną tej sceny. Wielu spośród Dj i producentów sceny Techno chętnie przyznaje się do inspiracji twórczością Front 242, The Invincible Spirit, The Klinik, Cabaret Voltaire, czy DAF. W Polsce te gatunki najpierw z powodzeniem zagościły na scenie gotyckiej, nowofalowej, czy industrialnej za sprawą mrocznej aury, mocnego beatu, sile przekazu i niesamowitej energii, jaka z nich bije. Tam też eksplorowane są z powodzeniem od wielu lat. Za granicą, choćby w berlińskich klubach, ta muzyka przeżywa od dawna swój renesans i cieszy się zainteresowaniem na równi z innymi gatunkami muzyki elektronicznej… bo kto z koneserów klubowego grania nie zna kawałków Boy Harsher, Phase Fatale, Schwefelgelb czy choćby Imperial Black Unit i Horrorist?
Czas, aby i u nas zagościła na dobre muzyka, łącząca zarówno miłośników syntetycznych brzmień, gotyckich klimatów, czy tych, dla których Techno to niemal religia.
KILKA OGŁOSZEŃ PARAFIALNYCH:
– Wydarzenie JOIN IN THE CHANT rozpoczyna się o 22:00
– TAX 20 /30 pln, (do 23:00/po 23:00)Sprawdź inne wydarzenia @ Gdańsk

Join In The Chant #4 – Synth / Electro / EBM Gdańsk

Valentine’s Weekend x SASSY

Pt, 10 lutego 2023
godz: 21:00

Join In The Chant #4 – Synth / Electro / EBM Gdańsk

COMMUNITY: HAPPY V DAY BY ICI COLO

Sb, 11 lutego 2023
godz: 21:00

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →