Interference Festival 2019: Batushka

Festiwale
Interference Festival 2019: Batushka

Sobota, 09 listopada 2019
godz: 20:30

Gdański Teatr Szekspirowski

Wojciecha Bogusławskiego 1, Gdańsk

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

“Czarna” msza na koniec świata

Świat ostatecznie ma się ku końcowi. Jego zmierzch, ostatnie tchnienie, będzie miało miejsce już 9 listopada. Potwierdzą się przepowiednie Nostradamusa i wszystkie złe omeny. Rytuał przejścia w Dniu Ostatecznym powierzamy zespołowi, który stał się ikoną jeszcze podczas doczesności.

Batushka jest znana na całym świecie z tajemniczych, mistycznych, spowitych w dymie kadzideł i świetle świec występów. Black metalową muzykę dopełnia cerkiewna, zdobna, pełna ornamentów kreacja sceniczna, stwarzająca harmonię między tym, co sięga sacrum i tym, co profanum. Ta estetyka wchodzi na kolejny poziom, czego dowiedzie występ w ramach Interference Festival.

Na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowego artyści Interference Visual Crew nawiążą pionierski dialog z ciężką, gęstą muzyką Batushki. IVC pod przewodnictwem Macieja Szupicy, który będzie współodpowiedzialny za wizualny koncept i przygotowanie koncertu, zadba o nowoczesną oprawę wydarzenia. Występ zostanie zrealizowany z wykorzystaniem zaawansowanych multimediów. Grande Finale obejmie pierwszą taką na skalę Polski i z pewnością jedną z pierwszych na skalę Europy interdyscyplinarną fuzję sztuk. To właśnie podczas Interference Festival po raz pierwszy zostaną wykonane utwory Batushki z wydawnictwa, którego premiera planowana jest na tę jesień.Sprawdź inne wydarzenia @ Gdańsk

Interference Festival 2019: Batushka Gdańsk

Kacperczyk / 21.11 / Drizzly Grizzly

Cz, 21 listopada 2019
godz: 19:00

Interference Festival 2019: Batushka Gdańsk

SASSY Mousse: Conradq & Juniore

Sb, 23 listopada 2019
godz: 22:00

Interference Festival 2019: Batushka Gdańsk

Mikromusic / Gdańsk / 24.11.2019

Nd, 24 listopada 2019
godz: 19:00