Elektryków X Dengue Dengue Dengue

Koncerty
Elektryków X Dengue Dengue Dengue

Piątek, 16 sierpnia 2019
godz: 20:00

Ulica Elektryków

Elektryków, Gdańsk

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

„Tropikalny futuryzm!” – tak swoje brzmienie opisują zamaskowani producenci z Limy, Felipe Salmon i Rafael Pereira. „Początkowo bazowaliśmy na psychodelicznej muzyce cumbia, która w latach siedemdziesiątych narodziła się w peruwiańskiej dżungli z połączenia surf rocka i kolumbijskiej cumbii” – mówią. Podkreślają jednak równocześnie, że nie chcą ograniczać się wyłącznie do Peru, a ich zainteresowania wciąż ewoluują. „Nie przestajemy eksperymentować, a z podróży po świecie przywozimy kolejne inspiracje. W ten sposób odkryliśmy choćby cudoro z Angoli czy batidę z Portugalii”.

Styl Dengue Dengue Dengue został poniekąd zbudowany na sprzecznościach. To harde basy i tropikalna lekkość. Analog i cyfra. Folklor zamorskich krain, footwork i techno. Paletę barw duetu na żywo uzupełniają ponadto plemienne maski w stylu SBTRKT i efektowne wizualizacje.

Już w piątek, 16 sierpnia najbardziej cool Peruwiańczycy od czasu Misia Paddingtona przyjeżdżają na Elektryków. Będzie wyżej niż najwyższe szczyty w Andach!Sprawdź inne wydarzenia @ Gdańsk