Elektryków X Baba Stiltz

Koncerty
Elektryków X Baba Stiltz

Środa, 14 sierpnia 2019
godz: 22:00

Ulica Elektryków

Elektryków, Gdańsk

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

A co może być lepsze od imprezy z Babą Stilzem na Elektryków? Impreza z Babą Stilzem na Elektryków i wolne następnego dnia. Tak, tak, czwartek to day off. Wiecie, co z tym zrobić!

Na łamach Pitchforka nazwano go „dwudziestokilkuletnim śmieszkiem o złotym sercu”. W Four Four Magazine – „jednym z najbardziej wyluzowanych DJ-ów świata”. Najłatwiej byłoby zakwalifikować Babę Stilza jako deep house’owca i napisać, że stoi tam, gdzie kiedyś stał Todd Terje, ale jego muzyczna działalność wymyka się prostym kategoryzacjom.

Baba Stilz reprezentuje sztokholmskie Studio Barnhus Axela Bomana, Pettera Nordkvista i Kornéla Kovácsa. Jego EP-ka „Showtime” z 2018 roku ukazała się nakładem legendarnego labelu XL Recordings, w którego katalogu znajdują się m.in. Adele i Radiohead. Fani rapu mogą kojarzyć go z beatów, które robił dla Yung Leana. W gronie inspiracji wymienia Villalobosa, Ninę Simone i… The Eagles, a jako producent nie miał żadnych oporów, żeby czerpać z tak biegunowo różnych nurtów jak folk i EDM. Jego znakami rozpoznawczymi zawsze pozostają jednak taneczny background, zamiłowanie do popowych melodii, młodzieńczy entuzjazm i po prostu dobra zabawa. Przekonacie się o tym już 14 sierpnia.

Välkomna! ❤️

WSTĘP – 18+
DO 22:00 – FREE PO 22:00 – 10 PLN
Do zobaczenia na Elektryków ⚡️⚡️⚡️Sprawdź inne wydarzenia @ Gdańsk