BALTIC GAMES 2014 Summer

Festiwale
Drum n Bass Electronic

Piątek, 22 sierpnia 2014
godz: 12:00

Plac Zebrań Ludowych

ul. Powstańców Warszawskich 25, Gdańsk

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Co to za wakacje bez Baltic Games?
Już 22-24 sierpnia odbędzie się kolejna edycja największego festiwalu sportów extremalnych w Polsce. Ponownie zawodnicy z całego świata spotkają się w malowniczym Gdańsku na Placu Zebrań Ludowych. Wielkie widowisko SKATE i BMX zakrapiane energicznie głośną muzyką.

Monster Energy znów wspiera cały festiwal. Ponownie przywiezie swoich świetnych zawodników, którzy w upalne dni sprawią, że będzie jeszcze goręcej!

Baltic Games to nie tylko sport, ale również moda. Dlatego też została podjęta współpraca z portalem YUCKY.pl, który rozpoczyna cykl największych targów lifestyle’owych w tej części Polski pt. YUCKY Showroom.

Również nikt nie zapomniał o dobrych koncertach! Tym razem organizatorzy wspólnie z Cropp postawili na porządną muzykę elektroniczną, która grana będą przez największe gwiazdy. Jeśli dalej Wam za mało to po festiwalu zapraszamy do klubu B90, w którym odbędzie się grube afterparty kończące festiwal!

CROPP x BALTIC GAMES MUSIC STAGE
https://www.facebook.com/events/1507111632837012

=====================
22-24.08.2014
Gdańsk – Plac Zebrań Ludowych
=====================

BILETY

Przedsprzedaż
karnet 3 dniowy- 70zł
piątek – 20zł
sobota – 40zł
niedziela – 40zł

W dniu imprezy
karnet 3 dniowy- 90zł
piątek – 25zł
sobota – 50zł
niedziela – 50zł

Bilety rodzinne ( minimum jeden opiekun i dwójka dzieci lub minimum dwóch opiekunów i jedno dziecko. Ceny podane są dla jednej osoby)
karnet – 60zł
piątek – 15zł
sobota – 35zł
niedziela – 35zł

=====================

PIĄTEK – 22.08.2014 | PLAC ZEBRAŃ LUDOWYCH

FRACTURE – London (UK)
HOAX
ODME

Muzyka – Juke | Footwork | Future Beats

FRACTURE
https://soundcloud.com/fracture-and-neptune

Producent muzyki elektronicznej pochodzący z Londynu. W świat muzyki wprowadzony został przez ojca, ktorego to kolekcji płyt słuchał od najmłodszych lat. Utwory takich artystów jak Jimi Hendrix czy Frank Zappa na codzień rozbrzmiewały w jego rodzinnym domu. Pierwsze kroki w drodze do produkcji stawiał w wieku lat 14 kiedy to korzystał z komputera swojej mamy bawiąc się i edytując pierwsze dźwięki przy pomocy PC wave recorder oraz Goldwave. Następne lata jego życia to już znacznie poważniejsze podejście do produkcji oraz spotkanie z Neptune, z którym stworzył jeden z najlepszych duetów drum & bassowych w historii tego gatunku.

Obecnie Fracture kojarzony jest przede wszystkim ze bardzo świeżym brzminiem. Jego produkcje przesiąkniete są inspiracjami muzyką juke, footowork. Mimo że świetnie działają na parkiecie to wciąz nie brakuje w nich odważnych, świeżych rozwiązań co czyni go wciąż jednym z najlepszych producentów na scenie.

SOBOTA – 23.08.2014 | PLAC ZEBRAŃ LUDOWYCH

DUB PHIZIX & STRATEGY – Manchester (UK)
HARLAND
MACK

Muzyka – Bass | Future Dub | Experimental

DUB PHIZIX
https://soundcloud.com/dubphizix

George Ovens aka Dub Phizix to bez wątpienia jedną z najciekawszych postaci światowej sceny elektronicznej. Związany z Manchesterem twórca umiejętnie wpisuje się w dziedzictwo lokalnej sceny, czerpiąc inspiracje z najróżniejszych gatunków muzycznych, jednocześnie umiejętnie zachowując tylko dla siebie charakterystyczne brzmienie. Utwory Dub Phizixa są bardzo pierwotne i surowe, często mroczne. Pomiędzy potężną i minimalną linią perkusyjną, a bardzo niskimi ułożonymi basami znajduje się przestrzeń na oddech. Jeśli jest ona wypełniana to tylko grime’owym bądź etnicznym wokalem. Takie właśnie zestawienie zapewnia utworom niezbędny groove, powodując, iż są one ekstremalnie taneczne i nadając im rytualno-transowy charakter. Eklektyzm produkcji, w tym inspiracje world music, hiphopem, dancehallem czy minimal techno, zapewniły Dub Phizixowi szeroki odzew wśród największych artystów dnb. Jego utwory często pojawiają się zarówno w setach Davida Rodigana, Skreama, dBridge’a, Goldiego czy Marky’ego, jak i Andy’iego C oraz Chase & Status. Aktywne wsparcie gwiazd sceny i fantastycznie różnorodne sety djskie prezentowane obecnie na całym świecie wpłynęły znacznie na jego popularność wśród publiczności. Najlepiej świadczą o tym prawie 3 miliony odsłon teledysku najbardziej popularnego utworu Marka.

STRATEGY

Wychowany w dzielnicy Costa Del Salford, Strategy przez wiele lat szifował swój warsztat w najważniejszych przestrzeniach muzyki elektronicznej w Manchesterze. Jego wkład w rozwój lirycznej części UK music jest niepodwarzalny. Jako członek składu Broke’N’£nglish wraz ze swoimi kompanami DRS oraz Konny Kon dzielił mikrofon w studiu z takimi personami jak Wu-Tang Clan, Mobb Deep, Roots Manuva czy Snoop Dogg. Na mapie brytyjskiej sceny elektronicznej jest znany przede wszystkim ze współpracy z Dub Phizix, Mala, Zed Bias czy Calibre.

NIEDZIELA – 24.08.2014 | KLUB B90

DJ MARKY – Sao Paulo (Brazil)
PREEMO & KAYKA
SATL
MAD

Muzyka – Drum & Bass

DJ MARKY
https://soundcloud.com/dj-marky

W karierze trwającej juz ponad dwie dekady, DJ Marky przeszedł długą drogę. Zaczynając jako gorliwy płytozbieracz i entuzjasta muzyki, zamienił się w uwielbianego na całym świecie Dj’a, producenta i właściciela label’u. Rozpalając parkiety na całym świecie i wydając jedne z najważniejszych drum and bass’wych tracków, które kiedykolwiek wyszły na wosku, artysta stale powieksza listę swoich imponujących dokonań. Wszystko to zawdzięcza poświęceniu, fenomenalnym umiejętnościom technicznym oraz wyjątkowemu talentowi. Z tą samą pasją, z jaką zaczynał swoja muzyczną przygodę, Marky wciąż znajduje się w czołowce nie tylko drum and bass’owej sceny, ale całego muzycznego świata. Dorastając w Sao Paulo, Marky był otoczony muzyką od najmłodszych lat. Jego ojciec, grający na wielu instrumentach, kolekcjoner płyt winylowych, przekazał synowi miłość do muzyki bardzo wcześnie. Swoistym soundtrack’iem dzieciństwa artysty były płyty Amerykańskiej wytwórni Motown, których soul’owe, funk’owe, oraz jazz’owe brzmienia przenikają muzykę Marky’ego po dziś dzień. Pracując w Up Dance records, jedynym sklepie sprzedającym jungle’owe winyle w Brazylii w tamtym czasie, Marky poznał pochodzącego z Anglii Adriana Harley’a, na którym wywarł takie wrażenie, że ten zaprosił go do Londynu, gdzie zapoznał go z DJ’em Hype’m oraz Brockie’m na pierwszej imprezeie cyklu True Playaz Night, w nieistniejącym już klubie The End. Harley przedstawił również postać Marky’ego swoim menadżerom, którzy po zapoznaniu sie z jego twórczością wybrali się do Brazyli aby osobiście się z nim spotkać.

Kiedy muzyka jungle eksplodowała w Brazyli, Marky stał sie szalenie popularny grając imprezy w całym kraju. W tym samym czasie został również rezydentem wielu klubów, grając cykliczne imprezy w lokalach takich jak np. Lov.e w Sau Paulo, gdzie regularnie występował przez 10 lat. To właśnie w tym klubie szef V- Recordings -Bryan Gee zobaczył go w 98 roku, po czym zaprosił go do wzięcia udziału w renemowanym Movement Night w Londynie.

Niezrównany talent Marky’ego za gramofonami przyniósł mu sławę i niezliczone nagrody, jednak to jego produkcja muzyczna pozyskała mu najwyższe wyrazy uznania. Wczesna kolaboracja z XRS’em zatytułowana “LK”, która została wydana przez V-Recordings, stała się międzynarodowym fenomenem, znajdując sie w Brytyjskim Top 20. Przyczyniła sie ona do udziału Marky’ego w Top of the Pops i trasie koncertowej od Japonii po Australię, Anglię i Austrię. Od tamtej pory Marky nie zwalnia tempa. Grając koncerty na całym swiecie, kontynuuje nieprzerwaną passę sukcesów współpracując z takimi artystami jak S.P.Y, Makoto oraz Total Science. Grywa imprezy z cyklu Marky and friends na całym świecie, a ostatnio nagrał pięćdziesiąty piąty mix dla znanej na cały świat serii Fabriclive Mix Series. Do tego wszystkiego, label Innerground, założony przez Marky’ego wspólnie XRS’em w 2003 roku oraz ‘Rotationz/ Rudebwoy’ stały się jednymi z najbardziej uwielbianych drum and bass’owych label’i. Wydawnictwa artystów pokroju Calibre, Random Movement oraz samego Dj’a Marky’ego wciąż podnoszą poprzeczkę w muzyce drum and bass, a ich label, 8 lat po rozpoczęciu działalności, nadal ma się świetnie. Dziś Marky jest w dalszym ciągu wierny formie sztuki, którą wybrał wiele lat temu. Będąc jednym z najbardziej rozchwytywanych DJ’ów, Marky nie próżnuje. Poza licznymi występami na swiatowych estradach, ciężko pracuje w studiu, realizując swoje muzyczne wizje. Marky tego lata ma rozpocząć całkiem nowy show na żywo w Brazylii. Niezaprzeczalna pasja Marky’ego oraz jego finezja, uczyniły z niego międzynarodową ikonę i spowodowały że stał się jednym z najwspanialszych współczesnych artystów muzyki elektronicznej. Wiedząc, że artysta nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, na pewno usłyszymy o nim jeszcze nie raz.

www.balticgames.co

plakatSprawdź inne wydarzenia @ Gdańsk

BALTIC GAMES 2014 Summer Gdańsk

Electro Jam Session / Ziemia / 17.10

Cz, 17 października 2019
godz: 21:00

BALTIC GAMES 2014 Summer Gdańsk

Król – Gdańsk

Pt, 18 października 2019
godz: 20:00

BALTIC GAMES 2014 Summer Gdańsk

The Love Coffin / 18.10 / Drizzly Grizzly

Pt, 18 października 2019
godz: 20:00

BALTIC GAMES 2014 Summer Gdańsk

Under the STARS | Maria Sadowska DJ set

Pt, 18 października 2019
godz: 20:00