26. Festiwal Jazz Jantar / before / Avant Days / luty

Festiwale
26. Festiwal Jazz Jantar / before / Avant Days / luty

Czwartek, 09 lutego 2023
godz: 19:00

Klub Żak

ul. Grunwaldzka 195/197, Gdańsk

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

26. Festiwal Jazz Jantar będzie w marcu, w październiku i listopadzie. 💥 Na początek lutowy „before”. 🔥 Zapiszcie się na nasze wydarzenie, dowiecie się wszystkiego pierwsi i nie ominą Was promocje.
🟡 🟡 🟡 🟡 🟡 🟡 🟡
26. edycję Festiwalu Jazz Jantar poprzedzi skromny „before” czyli 2 lutowe koncerty: 9 lutego pierwszy raz przed polską publicznością wystąpi belgijska supergrupa Neptunian Maximalism, a 18 lutego polski skład Magowie.
Tegoroczna edycja Festiwalu zaplanowana jest na 16 – 19.03.2023 (przede wszystkim polscy wykonawcy), termin jesienny to: 20 -22.10, 27 – 29.10 i 10 – 12.11.2023.🔥 Sprzedaż karnetów zaplanowana jest w marcu (warto śledzić naszą stronę Facebook.com/JazzJantar).
________________________________________
26. Festiwal Jazz Jantar / before / luty
🟠 9.02.2023 / G.20.00
Neptunian Maximalism / Solar Drone Ceremony / Avant Days
🟠 18.02.2023 / G.20.00
Magowie / Zmiana czasu / Avant Days
_________________________________________
⚫️ Neptunian Maximalism / Solar Drone Ceremony
Guillaume Cazalet – gitara elektryczna, wokal; Jean-Jacques Duerinckx – saksofon; Joaquin Bermudez – saz; Alice Thiel – syntezator, gongi; Lukas Bouchenot – perkusja; Stephane Fedele – perkusja; Reshma Goolamy – gitara basowa; Romain Martini – gitara elektryczna; Didie Nietzsch – syntezator
„Wieńczenie recenzji albumu stwierdzeniem, że najlepiej po prostu posłuchać go w całości, aby zrozumieć te wszystkie tekstury dźwiękowe może być trochę dziwne, ale Neptunian Maximalism nie jest zwykłym kolektywem, a »Solar Drone Ceremony« to tylko wycinek obszerniejszego brzmienia. Biorąc jednak pod uwagę jego piękno, trudno nie czuć ekscytacji przed ciągłym poszerzaniem horyzontów, jakiego na pewno będziemy mogli doświadczać w kolejnych latach” – można było przeczytać w recenzji ostatniego studyjnego albumu Belgów na portalu Everything is Noise.
Brzmienie zakorzenione w jazzie oraz w zeuhl – „niebiańskiej muzyce” czerpiącej z rockowej i jazzowej awangardy, spopularyzowanej przez francuską Magmę pod koniec lat 60. – trafia w gusta bardzo różnorodnej publiki. Neptunian Maximalism w ostatnich latach dzieliło sceny z tak odmiennymi zespołami jak Eyehategod, Godflesh, Okkultokrati, Alyona Alyona, Acid Mothers Temple czy Black Country, New Road i niezależnie od tego, czy mierzyło się z publicznością metalową, post-punkową, hip-hopową, czy jazzową, za każdym razem odnajdywało z nią wspólny język. W lutym belgijski zespół po raz pierwszy wystąpi w Polsce.
⚫️ Magowie / Zmiana czasu
Grzegorz Wiernicki – saksofon altowy, gitara, Michał Małota – saksofon tenorowy, fortepian, flet, Michał Kasperek – perkusja, wokal, Filip „Fifka” Karczmarczyk – gitara basowa
WOW 😮, Mutantz, Chryste Panie, Wild Books czy Lounge Ryszards – muzycy między innymi tych zespołów połączyli siły pod szyldem Magowie, a na debiutanckim albumie – wydanym na początku grudnia nakładem Instant Classic (wytwórni między innymi Hinode Tapes, The Stubs, Lotto, Lonker See czy różnych wcieleń Alamedy) – wyczarowali fascynujące połączenie spritual jazzu spod znaku Sun Ry z dubem i transowym krautrockiem.
Kwartet dotąd nie występował często, ale tworzą go doświadczeni instrumentaliści od lat związani ze stołeczną sceną improwizowaną. Do materiału z albumu „Zmiana czasu” nie należy się w związku z tym przywiązywać – na scenie każdy z tych utworów przybiera nowe formy i ewoluuje przy spotkaniu z publicznością. „Ideą naszych występów i naszego grania jest wolność, tworzenie przestrzeni akustycznej, w której wszystko może się zdarzyć, w której każdy z nas – zarówno muzyków, jak i odbiorców – może zaistnieć w stu pięćdziesięciu procentach jako człowiek wolny, zdolny do kreacji. Wystarczy jedna myśl, jeden dźwięk, by wszystko odmienić” – przekonują Magowie.
Wolność i nieprzewidywalność to największe atuty zespołu, a w pełni można ich doświadczyć wyłącznie podczas koncertów, czego publiczność festiwalu Jazz Jantar będzie mogła doświadczyć jako jedna z pierwszych.
Relacje z koncertów: facebook.com/JazzJantar
⚫️ 🟠 ⚫️ 🟠 ⚫️ 🟠 ⚫️ 🟠 ⚫️ 🟠

_____________________ o r g a n i z a t o r
Klub Żak / miejska instytucja kultury
ul. Grunwaldzka 195/197 / Gdańsk
[email protected]

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupySprawdź inne wydarzenia @ Gdańsk

26. Festiwal Jazz Jantar / before / Avant Days / luty Gdańsk

TOTEM #1 – Latino & Organic

Sb, 01 kwietnia 2023
godz: 22:00

26. Festiwal Jazz Jantar / before / Avant Days / luty Gdańsk

DRE$$CODE TOUR || GDAŃSK

Sb, 01 kwietnia 2023
godz: 23:00

26. Festiwal Jazz Jantar / before / Avant Days / luty Gdańsk

5/04 // Tkacka4Ladies// Filo & Skadi

Śr, 05 kwietnia 2023
godz: 21:30

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →