Kuba Sojka live // Rec.Out Release Party

Clubbing
Deep house Tech House Techno

Sobota, 22 marca 2014
godz: 22:00

BAR_CODE

Aleja Najświętszej Maryi Panny 43, Częstochowa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Kuba Sojka? Drugie miejsce w plebiscycie Munoludy na dj’a roku, numery wydawane w wytwórniach z Detroit czy Chicago, niezliczone bookingi, supportowany przez największe nazwiska – od Maya Jane Coles po Bena Simsa, a do tego tuż przed swoim występem w legandarnym Berghain w Berlinie… To wszystko czyni Kubę postacią, której występu nie można ominąć!

Jeżeli jednak dla Was to za mało, to tej nocy będziemy świętować wydanie najnowszej EPki labelu Rec.Out (Kuba Sojka – „Pure Tone” EP) – z tej okazji zawita do nas związany z wytwórnią bh5.5, również w formie live.

BIO

▣ Kuba Sojka

Kuba Sojka to młody producent, live performer i muzyk pochodzący z Mysłowic, jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny elektronicznej. Pierwsze eksperymenty muzyczne zaprezentował w 2007 roku pod pseudonimem Psi-Acoustic. Po dwóch latach nawiązał współpracę z legendarną wytwórnią z Detroit, Matrix Records, dla której nagrał muzykę w stylu detroit techno, deep house, acid house, minimal, tech-house i future jazz. Kolejne, nieco bardziej jazzowe i soulowe produkcje ukazały się w chicagowskiej wytwórni Mathematics Recordings. Na EP „Bright shadow of a star” było już słychać zalążki future jazzu, a album „Mysterious intrigue”, wydany na 2×12″, znakomicie połączył artystyczny świat jazzu z klubowym i undergroundowym brzmieniem detroit techno i chicago house. Muzyk miał również okazje współpracować z takimi wytwórniami jak Minimalsoul Recordings czy Souliner.
Szeroki zakres umiejętności muzycznych Kuba prezentuje podczas niezwykle żywiołowych i dynamicznych występów na żywo. Publiczność docenia jego plastyczność muzyczną oraz umiejętność improwizacji. Regularnie prezentuje muzykę w polskich klubach i na festiwalach, coraz częściej można go również usłyszeć za granicą. Jego działalność muzyczna nie ogranicza się jedynie do występów. Za pomocą swojej twórczości chce zachęcić ludzi do szukania nowych brzmień oraz dobrej estetyki w muzyce.
W 2012 roku, prezentując własne produkcje, prowadził wykłady na temat kreowania brzmienia oraz syntezy dźwięku podczas warsztatów Red Bull Music Academy Bass Camp w Warszawie, w tym samym roku również prowadził swoje własne, autorskie warsztaty w katowickim Rondzie Sztuki.

▣ Wydawnictwo Rec.Out #006: Kuba Sojka – „Pure Tone” EP
release date: 14 luty 2014

Nowy rok – nowe twarze w Rec.Out Oto wydawnictwo dla prawdziwych koneserów. Wytrawnych znawców muzyki techno umiejących smakować klasyczne i dojrzałe brzmienie elektroniki. Wyrafinowanych odbiorców otwartych na oszczędny lecz sugestywny detal. Wymagających słuchaczy szukających intrygi i zaskoczenia w pozornie prostych i surowych formach.
Tu muzyczna podróż rozpoczyna się od razu od przygody. Artysta chwyta samą esencję gatunku, tworzy spójną i harmonijną całość, w kolejnych utworach przeprowadzając słuchacza przez kontrolowane i prostolinijne brzmienie, uszlachetnione emocjami, które z pewnością poczuje każdy pasjonat klubowych parkietów.

dj’s
▲ Kuba Sojka live
♫ https://soundcloud.com/kuba-sojka
♫ https://www.youtube.com/user/acidsmile303/
http://www.cc-bookings.com/artists/kuba-sojka
https://www.facebook.com/kubasojkalive

▲ bh5.5 live
( Rec.Out )

▲ Yakobano
( Kontrast / bar_code )

▲ Hek
( bar_code / Cz wa )

▲ Falo
( Cz wa )

Wstęp: 10 PLN
lista FB*

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/1386631704930842/

plakatSprawdź inne wydarzenia @ Częstochowa