LETNIE PRANIE MÓZGU ’13

Festiwale
Deep house Electronic Techno

Piątek, 23 sierpnia 2013
godz: 22:00

Mózg

ul. Gdańska 10, Bydgoszcz

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Rozpoczęta tydzień temu droga ku wielkiemu finałowi trwa. Co raz bardziej wkraczamy w klimaty mroczne i głębokie, zmierzając w stronę stylistyki ostatniego wieczoru. Tej nocy na głównej scenie wschodząca gwiazda, człowiek który już narobił dużego zamieszania na scenie. Inspirujący się polskim folklorem, gracz który potrafi odnaleźć się zarówno w nowoczesnych eksperymentach, zachowując pełną powagę i artyzm sytuacji, jak również ponieść publikę tanecznymi, głebokami utworami w stylu minimal techno. Mowa o człowieku kryjącym się pod pseudonimem GATHASPAR. Polaku, który aktualnie w celach rozwojowych przeprowadził się do stolicy techno czyli do Berlina, gdzie wydaje m.in. dla jednej z najbardziej znanych wytwórni techno na świecie, FREUDE AM TANZEN. Razem z nim na scenie pojawią się ze swoimi live actami BŁAŻEJ MALINOWSKI z warszawskiego Minicromusic oraz QBA JANICKI, po prostu z piwnicy MÓZGu. Całą noc czarna sala będzie utrzymana w stylistyce minimalistycznej, okołotechnowej oraz deep housowej.

Na sali kameralnej wszystkie z trzech odbywających sęi tej nocy występów będą kompletnie odmienne od siebie. Wśród artystów znajdzie się bydgoski zespół T’IEN LAI, który wykonuje muzykę improwizowaną z pogranicza gatunków drone oraz noise. Egzotycznym elementem będzie występ koreańczyka JAE HO YOUN, aktualnie mieszkającego między Berlinem, a Warszawą, który zaprezentuje swój improwizowany live łączący w sobie noise, IDM, drone i wszelakiego rodzaju eksperymenty. Upraszczając sprawę, obydwa zespoły reprezentują swój własny styl przez co ciężko je w jakikolwiek sposób sklasyfikować. Najlepiej odwołać się do linków. Całość upłynni, przetransformuje i sprowadzi na płaszczyzny głębokiego soulu i nowoczesnego hip hopu SID PONG, krakowski dji i producent nieznany jeszcze bydgoskiej publice, który bardzo optymistycznie i z ekscytacją zapatruje się na wizytę w MÓZGu.

Oprawę wizualną tego wieczoru wykonają prężnie rozwijający się, realizujący co raz większe projekty instalatorzy i vje z Poznania. Mowa oczywiście o .WJU, ekipie która przy pomocy mappingu i dekoracji potrafi przemienić każdą przestrzeń w magiczną krainę geometrii i kolorów. U nas wyjątkowo i po raz pierwszy z nowym materiałem.

plakatSprawdź inne wydarzenia @ Bydgoszcz

LETNIE PRANIE MÓZGU ’13 Bydgoszcz

Skubas – koncert w Klubie Kuźnia

Nd, 17 listopada 2019
godz: 19:00

LETNIE PRANIE MÓZGU ’13 Bydgoszcz

Karolina Czarnecka – Bydgoszcz

Pt, 22 listopada 2019
godz: 21:00

LETNIE PRANIE MÓZGU ’13 Bydgoszcz

Cohen i Kobiety \ Bydgoszcz

Nd, 24 listopada 2019
godz: 18:00