LETNIE PRANIE MÓZGU ’13

Festiwale
Electronic Instrumental Techno

Piątek, 12 lipca 2013
godz: 22:00

Mózg

ul. Gdańska 10, Bydgoszcz

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Czwarte już otwarcie cyklu Letnie Pranie Mózgu chyba po raz pierwszy będzie można nazwać wielkim otwarciem. Choć wiadomo, że w kontekście globalnym nazwa ta była by mocno przesadzona to dla nas jako organizatorów jest ono całkiem spore.

Tej nocy LPM ukaże swoje nowe, jeszcze bardziej rozwinięte oblicze. Wieczór zacznie się rozgrzewką, którą wykona SSSIXA oraz MOTYL na czarnej sali. Wieloletni koledzy i wyśmienici Dje, którzy znajdują się na scenie od wczesnej połowy lat 90-tych i posiadają olbrzymią selekcję winylowych nagrań wszelakich gatunków. Około północy na scenie głównej pojawi się zespół OSZIBARACK. Jeden z niewielu polskich zespołów alternatywnych, którego brzmienie jest równe z najlepszymi produkcjami tego gatunku na świecie. Znani z niesamowicie energetycznych występów, w najnowszej odsłonie repertuarowej oraz w nowym składzie przeprowadzą nas przez rozległe, przesterowane, gitarowe przestrzenie kontrastując je niejednokrotnie tanecznymi kompozycjami. Po koncercie za Djką pojawi się święta trójca tego wieczoru czyli SLG, MOTYL oraz SSSIXA, którzy rozegrają między sobą całonocną batalię brzmień minimal, house, techno i wszystkich innych odmian tych gatunków jakie można sobie wyobrazić.

W międzyczasie na sali kameralnej pierwszą część swojego seta rozpocznie KEPA YEW. Krakowski dj i producent zajmujący się muzykę minimal techno oraz ambient. Po pierwszej części jego występu ze swoim nowym LIVE pojawi się WELD z warszawskiego wydawnictwa Minicromusic założonego przez Michała Wolskiego. Po występie WELDA za djke powróci KEPA YEW, który zaprezentuje drugą część swojego setu. Scena kameralna tej nocy również obfitywać będzie w brzmienia techno jednakże, ze względu na duże różnice pokoleniowe, artyści będą prezentować zupełnie odmienny stan myślenia muzycznego, co rozróżni obie sceny na płaszczyźnie stylistycznej.

Dodatkowym walorem wizualnym na scenie głównej będzie instalacja wizualna wykonana przez grupę QUANTUM VJS, którą mieliśmy okazję oglądać podczas 5 edycji Bromberg Calling. Zawitają do nas z nowym materiałem stworzonym przy użyciu techniki mappingu 3D, który rozświetli różnorodnymi kształtami całą czarną salę.

Tego dnia odbędzie się także otwarcie pierwszej z dwóch części wystawy pt. RE:FORMAT zorganizowanej przy współpracy z Dawidem Błażewiczem z kolektywu BESTRONA. Artystą odpowiedzialnym za pierwszą część wystawy będzie MARCEL KACZMAREK, projektant, designer, grafik pochodzenia warszawskiego, który za lat młodzieńczych współpracował troszkę z Bydgoszczą jednakże w zupełnie innym wydaniu. Teraz dojrzalszy i bogatszy o nowe doświadczenia powraca ze swoimi dziełami.

PLAN WYDARZEŃ:

MAIN STAGE:

22:00 – 23:30 – SSSIXA & MO
23:30 – 01:00 – OSZIBARACK
01:00 – 03:00 – SLG
03:00 – ? ?:? ? – SSSIXA/SLG/MOTYL B2B

DINING ROOM:
22:00 – 22:30 – OTWARCIE WYSTAWY RE:FORMAT Z MARCELEM KACZMARKIEM
22:30 – 00:00 – KEPA YEW
00:00 – 01:30 – WELD
01:30 – ? ?:? ? – KEPA YEW

plakatSprawdź inne wydarzenia @ Bydgoszcz

LETNIE PRANIE MÓZGU ’13 Bydgoszcz

Dj Adamus DJ SET & Keta

Pt, 13 marca 2020
godz: 22:00